Ubývá olej i chladící kapalina

Všeobecná témata týkající se motoru, např. servo, topení, rozvody apod.

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
Fantom
Fiaťák
Příspěvky: 82
Registrován: 09 kvě 2006, 11:39

Ubývá olej i chladící kapalina

Příspěvek od Fantom »

Prosím vás potřebuju poradit.
Poslední dva měsíce se mi stává,že při lehčím říznutí zatáčky,či lehce prudkým zabrzděním se mi na cca 5 vteřin rozsvítí kontrolka oleje.No a už dva měsíce se pokouším zjistit čeho mám minumum,ale bez úspěchu.
Což to už sem sem možná psal,ale mám jinej dotaz:
Když zvednu haupnu,tak nad levym světlem jsou 3 baňky.První jsou ostřikovače,nad nimi je servo a v pravo od toho je taková vysoká baňka.V té mám hóóódně pod min.Asi to bude destilka do chladiče,tak si řikám,že by ta kontrolka mohla svítit kvůli tomu.Ale zase nevim jestli to má vůbec čidla:-(
Reklama
 

Dodo-multipla
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 25 lis 2005, 09:44
Bydliště: Pardubice

Re: Olejová kontrolka

Příspěvek od Dodo-multipla »

Fantom píše:Prosím vás potřebuju poradit.
Poslední dva měsíce se mi stává,že při lehčím říznutí zatáčky,či lehce prudkým zabrzděním se mi na cca 5 vteřin rozsvítí kontrolka oleje.No a už dva měsíce se pokouším zjistit čeho mám minumum,ale bez úspěchu.
Což to už sem sem možná psal,ale mám jinej dotaz:
Když zvednu haupnu,tak nad levym světlem jsou 3 baňky.První jsou ostřikovače,nad nimi je servo a v pravo od toho je taková vysoká baňka.V té mám hóóódně pod min.Asi to bude destilka do chladiče,tak si řikám,že by ta kontrolka mohla svítit kvůli tomu.Ale zase nevim jestli to má vůbec čidla:-(
to si delas legraci ne :shock:
olejova kontrolka je na olej, co maze motor
a pokud ti sviti pri riznuti zatacky, tak ho tam mas malo
jeste nejaky ano, ale uz dochazi
jeste chvili jezdi, rozsviti se a uz nezhasne
pak si ale priprav penizky na kousnuty a zadreny motor
koukam takova kovova merka na zjisteni hladiny oleje v motoru ti asi nic nerika
rada: okamzite dolej olej :!:
Dodo-multipla
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 25 lis 2005, 09:44
Bydliště: Pardubice

Re: Olejová kontrolka

Příspěvek od Dodo-multipla »

Fantom píše:Prosím vás potřebuju poradit.
Poslední dva měsíce se mi stává,že při lehčím říznutí zatáčky,či lehce prudkým zabrzděním se mi na cca 5 vteřin rozsvítí kontrolka oleje.No a už dva měsíce se pokouším zjistit čeho mám minumum,ale bez úspěchu.
Což to už sem sem možná psal,ale mám jinej dotaz:
Když zvednu haupnu,tak nad levym světlem jsou 3 baňky.První jsou ostřikovače,nad nimi je servo a v pravo od toho je taková vysoká baňka.V té mám hóóódně pod min.Asi to bude destilka do chladiče,tak si řikám,že by ta kontrolka mohla svítit kvůli tomu.Ale zase nevim jestli to má vůbec čidla:-(
a pokud mas malo i chladici kapaliny, tak to je taky na zadelani prusvihu
destilka Ti zamrzne, kup uz udelany chladici koncentrat a nalej ho tam

clovece, kontrolujes na tom aute vubec neco :roll:
Fantom
Fiaťák
Příspěvky: 82
Registrován: 09 kvě 2006, 11:39

Příspěvek od Fantom »

Lidi ,díky za radu!Nekontroluju vůbec nic :roll:
Před odjezdem na dovolenou to právě chci dát do servisu,aby omrkli nejdůležitější věci.
Je mi ale divný,že mi dochází olej,když sem tam kolem vánoc dolil celej litr.
Dodo-multipla
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 25 lis 2005, 09:44
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Dodo-multipla »

Fantom píše:Lidi ,díky za radu!Nekontroluju vůbec nic :roll:
Před odjezdem na dovolenou to právě chci dát do servisu,aby omrkli nejdůležitější věci.
Je mi ale divný,že mi dochází olej,když sem tam kolem vánoc dolil celej litr.
normalka, zere Ti to olej
teda pokud nemas nekde praskle nejake tesneni a olejove skvrny pod autem si nevsimas :lol:
voda to same
bud netesnost nebo nacate tesneni pod hlavou, tim se voda dostava do spalovaci casti motoru a proto ubyva
kdybys kontoloval olej a oddelal vicko pro dolevani nebo prekontroloval merku
treba tam najdes bilou usazeninu=nacate tesneni, voda v motoru
Suter
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 09 dub 2011, 14:38

Re: Ubývá olej i chladící kapalina

Příspěvek od Suter »

Zdarec. Tiez som zaznamenal skokovy ubytok oleja a aj chladiacej kvapaliny(kvapalinu som dolial a uz nebol zaznamenany ziadny pokles). Olej si menim dvakrat do roka sám a davam origos olejovy filter. Momentalne lejem olej Total Quartz 9000 10W 50. Multina Julina je v penalu. Mam vo zvyku ked som v praci na nocnej si vybehnut k autu na cigo a obcas len tak z nudy si skontrolujem olej ked dlhsi cas auto stoji na vodorovnej ploche(u baraku mam vsetko do kopca) a v poslednom polroku zaznamenavam pokles na kontrolnej tycke. Tak som zacal pomalu dolievat olej, co ma teda vobec netesi. Auto mam tri a pol roka, ked som ho po kupe doviezol domov (pri kupe najazdenych 180 000 R.V 2001) nechal som si skontrolovat kompresne tlaky a boly super v pohode na vsetkych valcoch. Po bruzdani netom som narazyl na nazor ze ak predchadzajuci majitel nemenil olej tak casto, alebo nedaval az taku kvalitu tak sa v motore vytvorily usady ktore ho tesnily. Potom som zacal ja castejsie menit a usady sa pomalu zacaly rozpustat a zacaly vznikat netesnosti. pouzil som aj prisadu do oleja ktora by mala obnovit vlastnosti gumovych tesneni v motore, ale vysledok nieje taky ako som cakal. Jedine co ma najviac strasi je asi vymena piestnych kruzkov. (teraz ukazuje 260 000 km) Olej, respektive pena v chladiacej kvapaline nieje tak asi tesnenie pod hlavou to nebude. Parkujem stale na jednom mieste a olejova škrvna tam tiez nieje. Musim este skontrolovat sviecky aku maju farbu, pripadne koncovku vyfuku. Ak mate este nejake napady na unik oleja budem rad.
Aby som sa len nestazoval. Julca musi makat kazdy den , leto zima,dovolenky, Alpy:-) a musim ju pochvalit pred nastupenym muzstvom. Ak mi este niekto povie ze je to Italos co sa v prvej zatacke rozsype tak poslem viete kam:-)
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - všeobecně“