Spotreba

Všeobecná témata týkající se motoru, např. servo, topení, rozvody apod.

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Fantom
Fiaťák
Příspěvky: 82
Registrován: 09 kvě 2006, 11:39

Příspěvek od Fantom »

Jezdím převážně ve městě,hodně jí vytáčim a rád závodím,když usoudím,že na to mám...1.6 benzim,spotřeba kolem 8 a vůbec mě to netrápí 8)
Reklama
 

Kubanec
Fiaťák
Příspěvky: 128
Registrován: 18 úno 2007, 09:54
Bydliště: Cheb

Příspěvek od Kubanec »

Ahoj všichni,tato debata mne celkem pobavila ,protože z toho inteligentního moudra nakonec plyne ,že jezdíme za tolik kolik na to šlapeme ,mám JTD už 4 rok a vím že umí pod 5litrů a taky za 10 a v průměru jezdím za 6,4 ,ale nakonec stejně vždycky říkám, nafta mne stojí jen třetinu toho co opravy a ostatní investice do auta/gumy,pojistka,tažný/tak hlavně zdraví K
Kubas
r.v.2000 294 000km MLOK/multipla/prodáno
r.v.2005 53 300km Fiat Idea červená
r.v.2006 160 000km Multipla ll /mlok podruhé/
r.v.2008 13800km SUZUKI SV 650
Uživatelský avatar
godolphin
Fiaťák
Příspěvky: 63
Registrován: 21 črc 2007, 16:18
Bydliště: Slovenská republika - LEVOČA
Kontaktovat uživatele:

SPOTREBA

Příspěvek od godolphin »

Mam benzínovú Multinu 1.6 rv 1999 necelý mesiac a jazdil som s ňou doteraz výlučne len mesto, pričom som si daval bacha na ľahkú nohu a spotreba mi vychádza tesne pod 9 litrov. Som zvedavý ako sa bude chovať "vonku". V Pondelok 13.08.07 odchádzame na dovolenku, tak že som zvedavý na jej spotrebu po dialnici. Myslím že tých ľahkých 9 v meste je znesiteľných :D
Saki
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 14 srp 2006, 11:36

Příspěvek od Saki »

Mám Multiplu 1.6 CNG. Byl jsem na dovolené na Slovensku v Ráji. Jel jsem max do 90km/h a na CNG nádrž jsem ujel 597 km, tzn spotřeba cca 5.83l a cena za kilometr 0.6kč. Přes město a v zácpách jsem používal klimu. Myslím že luxus a jsem spokojen až na tu CNG síť na Slovensku. Zatím zdar a mnoho km bez poruch:-)
Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Příspěvek od darko »

já mám 1.6 16v čistě benzín a spotřeba se pohybuje od 7,7 do 8,6 L/100 km.Záleží na stylu jízdy
Uživatelský avatar
godolphin
Fiaťák
Příspěvky: 63
Registrován: 21 črc 2007, 16:18
Bydliště: Slovenská republika - LEVOČA
Kontaktovat uživatele:

SPOTREBA MULTINY 1.6 Benzín

Příspěvek od godolphin »

Tak som sa práve vrátil z dovolenky. S plnou nádržou (65 l) som najazdil celkom 830 km. Spotreba mi vyšla na 7.831 litra. Podotýkam, že som auto na ceste "tam" vôbec nešetril na diaľnici som jej pekne pretiahol nohy :-), cesta späť už bola vyložene na spotrebu, permanentne okolo cca 95 km/h, takže pre všetkých ktorí váhajú s kúpou Multiny 1.6 benzín nebojte sa chodte do toho, je to sqelé autíčko , a na hororové informácie o jej spotrebe neverte
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Fiat Multipla 1.6 Benzín, rok výroby 1999
www.fiat-multipla.estranky.cz
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
stillo
Fiaťák
Příspěvky: 57
Registrován: 25 pro 2007, 12:54
Kontaktovat uživatele:

FIAT Multipla 1.9 MultiJet - umí šestimístné MPV spořit?

Příspěvek od stillo »

Našiel som dnes náhodou nový test Multiply 1.9 MultiJet.
http://auto2.lidovky.cz/clanek_lidovky. ... lanek=3436
Multipla 1.6 16V, 12/2007
Zdeněk N
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 02 úno 2008, 17:59
Bydliště: Čelákovice

Příspěvek od Zdeněk N »

Zdravím přátelé.Právě jsem přijel z Chorvatska, celou cestu jízda s klimou a zle naložený(musel jsem vyndat prostřední sedačku),dále výlet na Sv. Jure 1762m/nm , to bylo pořád 1,2,1,2..Spotřeba mi vyšla na 8,37l.Cestou jsme potkali 5 multin, zdraví všichni bez ohledu na národnost.Cesta bez problémů,prostě paráda.Jenom taková drobnost,na volnoběh začal jít motor trochu škubavě,když vemu za volant(lehká zátěž) někdy chcípne.S klimou a na zvýšené otáčky bez problému.Tuším zradu ve snímači tlaku vzduchu, ale nejsem si jist.Svíčky,kabely,filtry,olej jsou vyměněny.Tak jak to vidíte kolegové.
Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Příspěvek od darko »

Zdeněk N píše:Zdravím přátelé.Právě jsem přijel z Chorvatska, celou cestu jízda s klimou a zle naložený(musel jsem vyndat prostřední sedačku),dále výlet na Sv. Jure 1762m/nm , to bylo pořád 1,2,1,2..Spotřeba mi vyšla na 8,37l.Cestou jsme potkali 5 multin, zdraví všichni bez ohledu na národnost.Cesta bez problémů,prostě paráda.Jenom taková drobnost,na volnoběh začal jít motor trochu škubavě,když vemu za volant(lehká zátěž) někdy chcípne.S klimou a na zvýšené otáčky bez problému.Tuším zradu ve snímači tlaku vzduchu, ale nejsem si jist.Svíčky,kabely,filtry,olej jsou vyměněny.Tak jak to vidíte kolegové.
máš benzín nebo JTD ? Já jsem byl v Moldavsku a spotřeba byla 7,4. Cesta byla ale v podstatě po rovině.Jinak mě taky jednou zamrazilo,když mě při startování nechtěla zhasnout kontrolka CODE a nastaroval sem až na sedmý pokus. :shock:
Zdeněk N
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 02 úno 2008, 17:59
Bydliště: Čelákovice

Příspěvek od Zdeněk N »

Mám benzín, auto chytá dobře, dobře jede, jenom ten podezřelej volnoběh.Jinak další zajímavost, cesta tam byla 1200km a vzalo si to litr oleje, tak jsem dolil a cestou zpět si to vzalo tak decku.Asi si při svých 120000km sedá :D
Uživatelský avatar
hrabeTom
Začátečník
Příspěvky: 40
Registrován: 16 čer 2012, 21:42

Re:

Příspěvek od hrabeTom »

Danb píše:No mám novou Mulťu 1,9 JTD, 120 koní, najeto 6200 km a jezdím tak za 7,0 litrů. Když jedu dlouhou dálnici, jsem tam tak za 6,4-6,6 a město pak mezi 7,5 - 8,0 litry. O nějakých spotřebách 5,6 si můžu nechat zdát a přiznám se, že tomu ani moc nevěřím. Je to ale můj několikátý turbodiesel a nikdy jsem se dlouhodobě pod 6 litrů nedostal. ( vše to byla nová auta, jezdil jsem je tak do 100 000 km ). Samozřejmě spotřebu beru tzv. nádrž od víčka do víčka / ujeté kilometry :wink:
No zjevně máš hodně těžkou nohu.... :wink:
Uživatelský avatar
hrabeTom
Začátečník
Příspěvky: 40
Registrován: 16 čer 2012, 21:42

Re:

Příspěvek od hrabeTom »

Zdeněk N píše:Mám benzín, auto chytá dobře, dobře jede, jenom ten podezřelej volnoběh.Jinak další zajímavost, cesta tam byla 1200km a vzalo si to litr oleje, tak jsem dolil a cestou zpět si to vzalo tak decku.Asi si při svých 120000km sedá :D
No jestli si na 2.400km vezme 1,1l oleje, tak má motor nalítáno podstatně více (tipoval bych tak trojnásobek) nebo je jinak poškozen. S takhle šílenou spotřebu oleje jsem se setkal jen jednou a to na strarým vylítaným Žigulu, který měl ovšem nalítáno skoro 400 tis km a jezdil převážně krátké trasy a výjimkou nebyly starty při -25°C. Obvyklá spotřeba oleje je do 0,1l na 5.000km, minimálně 2.000km....
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - všeobecně“