Chip

Všeobecná témata týkající se motoru, např. servo, topení, rozvody apod.

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip

Příspěvek od bikus »

4 MarekP

No, to je slovo do pranice, takže další zastánce.... Já neříkám NE, otázka je ALE ZA KOLIK. Takže zbývá jen, abys hodil do placu nějakou cenu pro věřejnost, za tvojí chip optimalizaci.
Myslím, že minimálně polovina lidí věří tomu, že se průběhové křivky kr. momentu i výkonu dají -zvláště u dieslových motorů- optimalizovat nebo přizpůsobit na přání. Jde o to, že minimálně 90% z té poloviny uvažuje tak, že si radši koupí fungl nový patnáctkový gumy, než nechat nahrát soft, který není vidět....
Reklama
 

Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip

Příspěvek od Globusman »

bikus píše:4 MarekP

No, to je slovo do pranice, takže další zastánce.... Já neříkám NE, otázka je ALE ZA KOLIK. Takže zbývá jen, abys hodil do placu nějakou cenu pro věřejnost, za tvojí chip optimalizaci.
Myslím, že minimálně polovina lidí věří tomu, že se průběhové křivky kr. momentu i výkonu dají -zvláště u dieslových motorů- optimalizovat nebo přizpůsobit na přání. Jde o to, že minimálně 90% z té poloviny uvažuje tak, že si radši koupí fungl nový patnáctkový gumy, než nechat nahrát soft, který není vidět....

Takže ceny pro veřejnost jsou:

JTD (105,, 110 i 115) 8300,- Kč
Multijet 120 10300,- Kč

Ceny pro členy Multiplaklubu jsou:

JTD (105,, 110 i 115) 5000,- Kč
Multijet 120 6500,- Kč
1,6 3500,- Kč

Jinak např u JTD 105 a 110 inzerují navýšení výkonu o 20 kW/27 PS a nárůst kroutícího momentu o 46Nm.
Uživatelský avatar
Matess
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 26 zář 2008, 09:36
Bydliště: Blasnko
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip

Příspěvek od Matess »

GLOBUSMAN: Kde jsou kontakty pro provedení chipu - respektive kde je možné chipování zrealizovat (Brno a okolí)
Fiat MAREA Weekend - 100 16V ELX 76Kw *09/1999 (již tatínkova)
Fiat BARCHETTA - 1,8 VFD 96Kw limited edition *02/1998 (služení kráska)
Fiat MULTIPLA - 1,9 JTD 85Kw Dynamic *04/2004 (rodina už se nedusí)
Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip

Příspěvek od Globusman »

Matess píše:GLOBUSMAN: Kde jsou kontakty pro provedení chipu - respektive kde je možné chipování zrealizovat (Brno a okolí)
Tak to netuším. Tohle je firma Diesel Technik z Kladna. www.diesel-technik.cz
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip

Příspěvek od Minimaxa »

Matess píše:GLOBUSMAN: Kde jsou kontakty pro provedení chipu - respektive kde je možné chipování zrealizovat (Brno a okolí)

firma Diesel Technik je partnerem klubu (FMK ČR), tedy ceny se slevou platí pouze pro členy klubu a po předložení klubové kartičky. Na jejich webu, tak píše Globusman najdeš na ně kontakt :wink:
www.minimaxa.cz
vapinecko
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 31 led 2009, 17:08

Re: Chip

Příspěvek od vapinecko »

Píšete o čipu a jsem toho fanda,jen to je otázka financí.Jízdních vlastností v mezích fyzikálních zakonu se nebojte!Multipka je krátká vysoká ale široká.Mám kámoše co jezdí jen ve 4x4,subarka,octavky,audinky a ten se mi vždy smál,že Multipka vyletí z první zatáčky až do doby kdy jsme se minuly rok vraceli ze Saldzburgu a na cestě byla přimrzlá tenká vrsva břečky.Bylo už šero a najednou se mi ztratila cesta vlevo.Jak viděl blížicí se bet.plot začal řvát a modlit se o život.Jeli jsme svižně a strhnul jsem volant vymáčkl spojku a neuvěřilibyste ten nádhernej drift.Možná štěstí ale vím,že multas má dobré jízdní vlastnosti a zejmena JTDéčko s těžkým předkem vás nenechá ve štychu aní v zimě. :D
Uživatelský avatar
Matess
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 26 zář 2008, 09:36
Bydliště: Blasnko
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip

Příspěvek od Matess »

Jojo. Mulťa v JTD mě neustále překvapuje. Nebýt nízkého podvozku pod motorem (to mě vážně štve) tak vyjede snad úplně všudě. Sníh nesníh, pole nepole..... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Je trošku jako koza, zapře se a krokem jede a pořád. Je to taková velká panda, kolo v každém rohu. :mrgreen: :mrgreen:
Fiat MAREA Weekend - 100 16V ELX 76Kw *09/1999 (již tatínkova)
Fiat BARCHETTA - 1,8 VFD 96Kw limited edition *02/1998 (služení kráska)
Fiat MULTIPLA - 1,9 JTD 85Kw Dynamic *04/2004 (rodina už se nedusí)
jirkawiesner
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 10 zář 2010, 20:04

Re: Chip

Příspěvek od jirkawiesner »

Zdravim, mam multiplu 2004 najeto 220 000 a zvazuji chip hlavne kvuli uspore u teto firmy http://www.autochip.eu/cz/chiptuning/ta ... 115hp/?eko" onclick="window.open(this.href);return false; Je to blby napad? Turbo mam zanovni. Diky za nazory
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - všeobecně“