Přední ramena

Všeobecná témata týkající se motoru, např. servo, topení, rozvody apod.

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Uživatelský avatar
pacholda
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 02 bře 2007, 08:29
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Přední ramena

Příspěvek od pacholda »

Alda píše:Proč nezačnete tím nejlevnějším? Ramena vs. silentbloky to je dost velký cenový rozdíl.
Já jsem nechal měnit ramena z toho důvodu, že byly špatné čepy. Silentbloky jsem nechal měnit až když bouchání od nápravy neustalo ani po výměně těchto ramen.
Multipla EVO2 1,6 16V - kočár pro rodinu
Reklama
 

Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední ramena

Příspěvek od Alda »

pacholda píše:
Alda píše:Proč nezačnete tím nejlevnějším? Ramena vs. silentbloky to je dost velký cenový rozdíl.
Já jsem nechal měnit ramena z toho důvodu, že byly špatné čepy. Silentbloky jsem nechal měnit až když bouchání od nápravy neustalo ani po výměně těchto ramen.
OK, nechci se hádat, jen mi přijde, že se tady vytvořila rovnice bouchání=ramena.
Kolik máš najeto? Abych věděl kdy to mohu čekat. Ptám se proto, že to tady dosud řešili spíš JTDéčkaři.
1,6 16V BiPower
Uživatelský avatar
pacholda
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 02 bře 2007, 08:29
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Přední ramena

Příspěvek od pacholda »

Ramena byla špatná už když jsem auto koupil. Mělo najeto 124000km. Najezdil jsem s tím ještě cca 12000km, než jsem je vyměnil.
Multipla EVO2 1,6 16V - kočár pro rodinu
Viktos123
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 14 čer 2008, 13:57
Bydliště: Praha

Re: Přední ramena

Příspěvek od Viktos123 »

Tak přidám také poleno.Bouchání a mírná vůle na kole.No a bylo to rameno,ale to gumové uložení ramene a to jsem koupil v autoklly za 500.- a už to nebouchá. :D
Viktos123
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 14 čer 2008, 13:57
Bydliště: Praha

Re: Přední ramena

Příspěvek od Viktos123 »

Dnes jsem koupil to gumove uložení stabilizátoru za cca147.- v Krči.Maj tam docela levný vzduch. filtry.
http://www.autodilykrc.cz/eshop/fiat/mu ... 2&pocet=36" onclick="window.open(this.href);return false;
zubci
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 10 úno 2007, 19:11
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední ramena

Příspěvek od zubci »

Ahoj,mám stejný problém jak někteří.Stále mi něco bouchá ve předu a to mně znervozňuje,proto jsem to zavezl do servisu tam mi řekli,že je vše ok.No nedalo mi to a zavezl jsem to do druhého srevisu a řekl jsem jim ať mi zkontrolují i ramena.A zase nic.Teď jsem potkal kamaráda co má taky Mulťu a ten mi poradil,že to bude uložení tlumičů.No tak to nechám zkonrolovat.Fakt nevím co to je.Dejv
Uživatelský avatar
Mark L.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 215
Registrován: 15 lis 2006, 10:59
Bydliště: Zastávka u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední ramena

Příspěvek od Mark L. »

Prosim o radu, kdo to vi odpovi :) :
Jaky je utahovaci moment na srouby ktere drzi domecky prednich ramen k napravnici? Menili mi v servisu ramena a od te doby neco vic a vic klepe, ikdyz to bylo zpocatku OK. Tak jsem pod MP lehl a zjistil, ze jeden sroub (konkretne predni z predniho domecky pravyho ramene) je do poloviny vysroubovany!!! :shock: Aby to taky neklepalo. Takze jsem ho "dotahl na krev", ale rad bych to pojistil momentem jak ma byt. Nejradeji bych tomu mladymu z toho servisu co delal my auto vymachal drzku v kaluzi :evil:
Tipo 1.4 T-Jet LPG kombi (2017)
F127 0.9 (1975), Sport 1.05 70HP (1980), 1.05 50HP (1977)
Ex: Multipla 1.9 JTD 115k (12/2002)
Ex: Punto I. 1.2 8V 60SX (1995)
Uživatelský avatar
pacholda
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 02 bře 2007, 08:29
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Přední ramena

Příspěvek od pacholda »

Mark L. píše:Prosim o radu, kdo to vi odpovi :) :
Jaky je utahovaci moment na srouby ktere drzi domecky prednich ramen k napravnici? Menili mi v servisu ramena a od te doby neco vic a vic klepe, ikdyz to bylo zpocatku OK. Tak jsem pod MP lehl a zjistil, ze jeden sroub (konkretne predni z predniho domecky pravyho ramene) je do poloviny vysroubovany!!! :shock: Aby to taky neklepalo. Takze jsem ho "dotahl na krev", ale rad bych to pojistil momentem jak ma byt. Nejradeji bych tomu mladymu z toho servisu co delal my auto vymachal drzku v kaluzi :evil:
Já myslím, že "na krev" je ten nejlepší moment, na který jsi to mohl utáhnout
Multipla EVO2 1,6 16V - kočár pro rodinu
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední ramena

Příspěvek od bikus »

ba ba, aneb jak říká klasik: "Ty šrouby se musí potit...!"

Myslím že tam jsou nejmíň M10 a ty strhneš leda půlcoulovou ráčnou, nastavenou ještě trubkou.....
Uživatelský avatar
MarekP
Fiaťák
Příspěvky: 65
Registrován: 20 lis 2008, 14:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední ramena

Příspěvek od MarekP »

Ahoj,

taky jsem samozřejmě řešil bouchání......

1. ramena
2. kosti na stabilizátoru
3. silentbloky na stabilizátoru ( pár korun narozdíl od celé tyče)...hodina práce ze země.
4. čepy řízení (ve Fiatu prý umí jen celé řízení asi za 10tis.), jinak ty čepy jsou tam našroubovány a stojí cca 600 a mám pocit že snad obě (už si to nepamatuju)

a je klid........

teda do té doby než jsem dělal šroub zadní nápravy.... :cry:
Multipla 2004, JTD 145
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: Přední ramena

Příspěvek od AlexAG »

MarekP ja si tym istym prejdem tiež raz ročne a pekne to zaboli lebo u nas nenajdeš normalneho obchodnika len samy zdierač do okola.
Viktos123
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 14 čer 2008, 13:57
Bydliště: Praha

Re: Přední ramena

Příspěvek od Viktos123 »

zubci píše:Ahoj,mám stejný problém jak někteří.Stále mi něco bouchá ve předu a to mně znervozňuje,proto jsem to zavezl do servisu tam mi řekli,že je vše ok.No nedalo mi to a zavezl jsem to do druhého srevisu a řekl jsem jim ať mi zkontrolují i ramena.A zase nic.Teď jsem potkal kamaráda co má taky Mulťu a ten mi poradil,že to bude uložení tlumičů.No tak to nechám zkonrolovat.Fakt nevím co to je.Dejv



No ,a jak to dopadlo? Co to bylo?Dnes řeším stejný problém.Uložení ramen v poho,koupil jsem uložení stabilizátoru,ale technik v servisu poudal že je vše OK,ale furt to bouchá a čím dál tím víc.
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: Přední ramena

Příspěvek od AlexAG »

Ahoj, tak skus ešte kosti stabilizatora,alebo ako ti poradil kamoš tie uloženia tlmičov.Inač niekedy ani skuseny mechanik nemusi zistiť že ti odišli silentbloky stabilizatora,mne to zistili až vo štvrtom servise.
Rufu
Začátečník
Příspěvky: 37
Registrován: 25 kvě 2008, 11:27
Bydliště: Liberec

Re: Přední ramena

Příspěvek od Rufu »

Tak jsem dneska vlezl s kamarádem co se rejpe v autechpod auto poklepali kritická místa gumovou paličkou a přišli na to že klepe jedna kost stabilizátoru(její uchycení na stabilizátoru má vůli).
Za kolik se to dá pořídit?
A taky kdyby to náhodou nebylo ono jak se dostanu k těm silentblokům stabilizátoru? :roll: Stabilizátor je veden nad tou plotnou co drží motor ne? Není k němu (stabilizátoru)kloudný přístup.
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: Přední ramena

Příspěvek od AlexAG »

Nazdarek, tak ten silentblok je uloženy nad hornym uchytom ramena (zadny uchyt).Mal by si ho tam zbadať.Maš dve možnosti , buť zhodiš ramena a tak budeš mať najlepši pristup k nim, alebo sa trochu potrapiť a povoliť ich cez diery v napravnici a potom povitiahnuť na kraj stabilizatoru a tam ich rozklepať a vytiahnuť samotne silentbloku.Silentbloky su uložene v takych kovovych puzdrach tie musiš rozklepat aby si ho vybral.Ked budete skušať silentbloky tak pod koleso musiš podložiť taku hydravlicku nohu a zatlačiť na koleso,lebo ked je auto dvihnute tak stabilizator je natiahnuty a nemaš šancu zistiť že je silentblok poškodeny. Ine to je ked budeš na jame tam je naprava v priridzenej polohe.Dufam že ti to pomože.
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - všeobecně“