Vadná převodovka

Všeobecná témata týkající se motoru, např. servo, topení, rozvody apod.

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
mati
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 31 črc 2007, 14:14

Vadná převodovka

Příspěvek od mati »

Mám Multiplu JTD, 105k, 99 a stala se mi následující věc....
Při pokusu o rozjezd se ozývají "zuby". Rychlosti jdou normálně řadit, ale jakmile začnu pouštět spojku, ozvou se ty zuby. Dělá to na všechny rychlosti vpřed. Pokud zařadím zpátečku, normálně se rozjedu.
V servisu mi tvrdí, že je to převodovka....nesetkal jste se někdo s podobným problémem?
Díky moc.
Multipla 1,9 JTD, 12/1999
Reklama
 

AKAL
Fiaťák
Příspěvky: 80
Registrován: 25 dub 2008, 07:23
Bydliště: Most

Příspěvek od AKAL »

Měl jsem také kleklou převodovku (diferák) a počítej,že chtěj za ní pěknej ranec vrakáč 10-15 tisíc a nová 35 tisíc.Jinak pokud chceš prodám ti moji s vadným diferákem jinak ok.Jasně že levně :lol:
Multipla1,6 100 16V
Tmavě modrá metla
Most
Bušoun
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 05 kvě 2006, 08:04

Příspěvek od Bušoun »

Něco podobného jsem měl s převodovkou před prázdninama, nakonec to bylo jen jedno ložisko - hřídel se při záběru dostávala z osy, a pak bylo slyšet zuby. Bejt Tebou, tak bych to rozpůlení převodovky moc neodkládal.
Bušoun
srokis
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 23 kvě 2006, 09:42
Bydliště: Jeseník

Příspěvek od srokis »

Jak tady čtu o převodovce, tak si uvědomuji, že i u mé multi se ozývá jekési chrčení vždy v určitém pásmu otáček (1800 - 2200). :( Především pak když motor není v tahu (brždění motorem v uváděném spektru otáček). Zprvu jsem to přisuzoval spojkovému ložisku, ale to jsem nedávno včetně spojky měnil. Chci se zeptat, dělá nebo to dělalo někomu z vás taky tak, co jste opravovali převodovku? Díky všem za info.
Multi 1,6 Bipower, r.v.2000
AKAL
Fiaťák
Příspěvky: 80
Registrován: 25 dub 2008, 07:23
Bydliště: Most

Příspěvek od AKAL »

Koukni na množství oleje.Kontroluje se vytočením kontrolního šroubu na boku
Multipla1,6 100 16V
Tmavě modrá metla
Most
mati
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 31 črc 2007, 14:14

Příspěvek od mati »

Bušoun píše:... Bejt Tebou, tak bych to rozpůlení převodovky moc neodkládal.
Bušoun
Samozřejmě jsem auto hned odstavil a do servisu dotáhl na laně. Závada se vyvinula následně tak, že po zařazení se dala spojka pustit normálně, bez jakýchkoliv zvuků, rychloměr ukazoval, že auto jede...
Mechanik závadu identifikoval jako problém v diferáku s tím, že si mám sehnat převodovku na vrakáči.
Tu jsem sehnal, dnes začali s opravou a když jsem se tam přijel podívat, čekalo mě překvapení....převodovka je v pořádku, je to vadný kloub v poloose. Dost dobrý :(
Takže pokud někdo sháníte převodovku na JTDčkovou Mulťu - je k dispozici.
Multipla 1,9 JTD, 12/1999
Uživatelský avatar
MarekP
Fiaťák
Příspěvky: 65
Registrován: 20 lis 2008, 14:24
Kontaktovat uživatele:

Převodovka

Příspěvek od MarekP »

Tak si tady tak pročítám o převodovkách a koukám že by se mohla hodit ta co je tedka navic. Mam mimojiné i multu 99 1,9JTD v servisu a prevodovka jde ven. Vypada to ze je po smrti. Jak by byla její cena?? Díky Marek
Multipla 2004, JTD 145
mati
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 31 črc 2007, 14:14

Příspěvek od mati »

Převodovka je již prodaná....bohužel...
Multipla 1,9 JTD, 12/1999
fujtas
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 16 zář 2014, 08:24

Re: Vadná převodovka

Příspěvek od fujtas »

Ahoj vsem prosim pekne o radu mam Fiat Multipla 100 1.6 16v 76kw mloka mam cerstve asi mesic jednalo se o bazarovy prodej to jen pro info.Takze problem je vtom ze po tydnu se mi utrhl jeden silentblok motoru pri rozjezdu na krizovatce proste sem pridal plyn a co plyn to rana od motoru,po 200m jsem auto odstavyl odvlekl auto kamaradovy do dilny a do tydne jsem mel auto zpravene jenze!!!!!!! Ejhle dalsi problem a to se tyka meho dotazu ponevac nevym zda to ma spolu neakou souvislost? pokusim se byt co nejstrucnejsi!! Takze pri rozjezdu se mi ozyvaji silene zvuky od prevodovky doplnim jeste ze to dela pri vysich otackach pokud radim brzo v nizkych otackach tak se tomu vyhnu,po zarazeni 2 to dela take uplne to same takze zase sup rychle na trojku tam uz je to jen obcas a pokud ano take ve vysich otackach ale nedela to pravydelne na 4 a na 5 je vse ok ale pri klasicke jizde jinak jsem dnes zkusil ve 100km rychlosti vyslapnout spojku plyn jsem neubral ale drzel jsem ho stejne jako za jizdy a pak do tech velkych tocek zase hodne rychle pustil spojku a udelalo to taky spatecka jde krasne radit i na poprve jeste doplnim ze razeni mi jde krasne zlehka a bez zubu spojka jde ale dost ztezka bych rekl a usuzuji ze me ceka brzka vymena i lozisko dava osobe vedet pri brzdeni motorem z kopce na 5 je slyset teda podle usudku karada zbytek tematu jsou jen dohady a me zajimaj vase nazory na ten zvuk velmi nerad bych tak cerste sahal do kapsy na novou prevodovku ale treba to je neco jineho mozna jak se svesil na moment ten motor tak se stalo nekde neco na poloosach ci tak neco ale treba taky bohuzel ne a nahodou neaky zapaleny Multak na plzensku neni? moc prosim o vase rady,zkusenosti a nazory a omluvte prosim mohe chyby nejsem 100% czech........:D
fujtas
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 16 zář 2014, 08:24

Re: Vadná převodovka

Příspěvek od fujtas »

Takze nikdo nic?
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - všeobecně“