Olej v převodovce

Všeobecná témata týkající se motoru, např. servo, topení, rozvody apod.

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
Kačátko
Fiaťák
Příspěvky: 62
Registrován: 26 říj 2007, 22:07
Kontaktovat uživatele:

Olej v převodovce

Příspěvek od Kačátko »

Pánové a dámy, chtěl jsem jen poznatek, měníte po nějaké době olej i v převodovce??? Popř. po jaké a jak je složitá výměna?

Předem moc děkuji za příspěvky.
Reklama
 

Stanno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 396
Registrován: 15 led 2008, 13:33
Bydliště: Prešov, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej v převodovce

Příspěvek od Stanno »

Kačátko píše:Pánové a dámy, chtěl jsem jen poznatek, měníte po nějaké době olej i v převodovce??? Popř. po jaké a jak je složitá výměna?

Předem moc děkuji za příspěvky.
ide o Mk1 alebo Mk2?
Fiat Stilo 1.6 16V, 201tis.km, r.v.2001
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Re: Olej v převodovce

Příspěvek od majco »

Stanno píše:
Kačátko píše:Pánové a dámy, chtěl jsem jen poznatek, měníte po nějaké době olej i v převodovce??? Popř. po jaké a jak je složitá výměna?

Předem moc děkuji za příspěvky.
ide o Mk1 alebo Mk2?
ide o Multiplu :wink: asi tak 100 000 km
ide tam 2l oleja a vypuštak je pod ľavou poloosou.
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej v převodovce

Příspěvek od kubiii »

majco píše:
Stanno píše:
Kačátko píše:Pánové a dámy, chtěl jsem jen poznatek, měníte po nějaké době olej i v převodovce??? Popř. po jaké a jak je složitá výměna?

Předem moc děkuji za příspěvky.
ide o Mk1 alebo Mk2?
ide o Multiplu :wink: asi tak 100 000 km
ide tam 2l oleja a vypuštak je pod ľavou poloosou.
Teď jsem měnil a pomohlo, už to nejde tolik přes zuby ze 3 na 2 a celkově se řadí lehčeji. Mělo by tam jít 1,8l, kupoval jsem Fuchs přesně podle předepsaných specifikací, litr za 160. Ještě existuje jakejsi sráč od Ekolube, 250ml za 430 (http://oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=953), který by měl dělat málem zázraky, ale čert ví, jestli to pomáhá :?:
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Kačátko
Fiaťák
Příspěvky: 62
Registrován: 26 říj 2007, 22:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kačátko »

A kde se to nalívá? Já vím blbý dotaz, ale já to fakt nevím.
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Příspěvek od majco »

Kačátko píše:A kde se to nalívá? Já vím blbý dotaz, ale já to fakt nevím.
z prednej strany prevodovky velká skrutka na inbus klúč zároveň slúži ako kontrolný :wink:
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Kačátko
Fiaťák
Příspěvky: 62
Registrován: 26 říj 2007, 22:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kačátko »

majco píše:
Kačátko píše:A kde se to nalívá? Já vím blbý dotaz, ale já to fakt nevím.
z prednej strany prevodovky velká skrutka na inbus klúč zároveň slúži ako kontrolný :wink:
děkuji moc
Kačátko
Fiaťák
Příspěvky: 62
Registrován: 26 říj 2007, 22:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kačátko »

A měníte vy ostatní ten olej, nebo je tam doživotní? Mechanik mi tvrdí, že se nemění, tak jsem z toho jelen. :shock: :shock: :shock:
Nebuda
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 19 úno 2009, 22:33

Prevodovka

Příspěvek od Nebuda »

Chlapi, prosím Vás mám Multu 1,9 JTD 81 kW, chcem sa spýtať či je v prevodovke a v rozvodovke /diferáku/ spoločná náplň oleja, lebo som našiel dve výpustné skrutky na olej, jednu na prevodovke a jednu na rozvodovke, ale našiel som len jednu kontrolnú skrutku skrutku-vypadá, že na rozvodovke, ktorou sa olej nalieva a kontroluje sa jeho hladina. Poraďte ak viete. Vopred ďakujem.
Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

výměna oleje v převodovce

Příspěvek od darko »

chystám si auto na dovolenou a tak sem si řekl,co se tak mrknout na olej v převodovce.Řazení už šlo trochu ztuha a zejména zpátečka nechtěla zaskakovat.Odmontoval sem kontrolní šroub (imbus) a zjistil ,že oleje tam bylo tak 1 cm pod otvorem a zůstal mi černý prst.Vypustil jsem teda tu "sračku",škoda že sem to nevyfotil,byla to černošedá po spálenině trochu smrdící kapalina.Nalil sem novou a auto jezdí jako zamlada.Doporučuji všem si vyměnit si převodový olej,je to práce na cca půl hodiny a potřeba je akorát metr hadice na dolívání a vhodná nálevka.
Uživatelský avatar
wenka
Fiaťák
Příspěvky: 94
Registrován: 14 říj 2010, 17:19
Bydliště: Drsná Vysočina

Re: Olej v převodovce

Příspěvek od wenka »

Našel jsem dvě fora o převodovém oleji tak to sem nakopíruji také :)
Dneska ve 120 000km výměněn olej.Je to brnkačka když má člověk potřebné nářadí.Kontrolní šroub je dobře přístupný a s tyčí na prodloužení imbusu žádný problém povolit./Nachází se zepředu převodovku jediný šroub na imbus/.Vypouštěcí z boku převodovky je trochu oříšek,protože je umístěný proti nálitku a běžný imbus se tam pro svou délku nevejde.Stačí jej uříznout a je hotovo.Pak již jen metr hadice a trychtýř.Použil jsem olej Total Transmission BV 75W-80.Má stejnou specifikaci jako Tutela Car ZC 75 Synth,ale je o polovinu levnější.Stále lepší než tam nechat původní olej.
EX:Mazda Demio /Japonec nakonec/
EX:Punto 55S r.v.1996,černá s polepy
EX:Modrá zatmavená multinka 1,6 100 16v r.v.1999
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - všeobecně“