Ritmo 125TC

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Zbyněk Reifner
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 05 led 2006, 11:38
Bydliště: Klatovy

Ritmo 125TC

Příspěvek od Zbyněk Reifner »

Sháním regulační ventil tlaku paliva na 125 TC, nevíte o nějakém, nebo čím by se dal nahradit?
Reklama
 

sails
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 20 lis 2005, 14:10
Bydliště: Litvinov

Re: Ritmo 125TC

Příspěvek od sails »

Zbyněk Reifner píše:Sháním regulační ventil tlaku paliva na 125 TC, nevíte o nějakém, nebo čím by se dal nahradit?
A to je na benzin nebo na diesel? a popis presne co to je ja se zkusim podivat jestli to mam
Marcel 20VT
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 30 srp 2005, 15:29
Bydliště: Neratovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcel 20VT »

trochu 125TC znám - čemu se říká regulák tlaku paliva? Nevím co si pod tím mám představit
Zbyněk Reifner
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 05 led 2006, 11:38
Bydliště: Klatovy

Příspěvek od Zbyněk Reifner »

je to umístěné na přívodové hadičce asi 20 cm před vstupem do karburátoru a před tímto "ventilem" je rozdvojka do zpáteční hadice.Je to na verzi s elektickým čerpadem.
Marcel 20VT
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 30 srp 2005, 15:29
Bydliště: Neratovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcel 20VT »

myslim že to ventil tlaku nebude - není tam podle mě nutný. Tlak generuje ta odbočka rozdílem průřezu trubiček. Je to karburátorový a tak je pouze nutné zalejt plovákovku. Myslim že to bude zpětná klapka,ale jen tak uvažuju - nemám to před očima.
Abarth
Fiaťák
Příspěvky: 153
Registrován: 12 lis 2005, 21:57
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

125 TC

Příspěvek od Abarth »

No tak nevím jstli to je regulák a nebo jak píše Marcel zpětná klapka...ale je tam a tak tam musí bejt a má to svůj smysl..já tam mám ještě plechovej malej benzinovej filtr...proste ten ventil je cca průměru 5 cm...dále hadička 10cm a potom filtr...můžu ti poslat klidně fotky
Zbyněk Reifner
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 05 led 2006, 11:38
Bydliště: Klatovy

Příspěvek od Zbyněk Reifner »

No, možná to bude i ta zpětná klapka.Dělám rekonstrukci vozu a všimnul jsem si, že mi z toho teče benzín, ale na bližší prozkoumání jsem ještě neměl čas.Ten palivový filtr tam mám taky.Ty fotky klidně pošli na zbynatruck@centrum.cz
Marcel 20VT
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 30 srp 2005, 15:29
Bydliště: Neratovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcel 20VT »

vycházím z toho že moje jednička při startu pustí benzinové čerpadlo až když zhasne kontrolka mazání - asi proto aby běželo až když je to nutné. Kdyby tam nebyla zpětná klapka,mohlo by to trvat zbytečně dlouho než to natlačí benzin a to není dobré. Ale opět jen dedukuju.

Co máš za káru a v jakém stavu? Nevíš o dílech na jedničku?
kvdata
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 01 lis 2005, 08:59
Bydliště: Strakonice Podsrpenska 141

regulator tlaku benzinu 125TC

Příspěvek od kvdata »

Tento regulator je u verzi s el.cerpadlem nutny!! Podivam se do orginal.
manualu, co tam o tom pisi, pripadnei sejmu nejake obrazky a ozvu se
zdravim vsechny Abartaky kvdata
Shanim vse o historii fy ABARTH

Diky za Vas zajem
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Mám 125TC II momentálně rozebranou, už po laku, pomalu skládám.Mluvil jsem tady u nás ještě s jedním co má 130TC a ten říkal, že to je opravdu regulátor tlaku a je nutný.Musím ho někde zkusit sehnat.Bohužel na I verzi nic nemám, je jich ještě míň než II.
Zbyněk Reifner
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 05 led 2006, 11:38
Bydliště: Klatovy

Příspěvek od Zbyněk Reifner »

V předchozím příspěvku jsem se nepodepsal, ale byl odemě.Za nějaké informace o tom ventilu budu vděčný, aspon tlak, abych sháněl něco podobného.O té historii firmy, možná bude něco na netu, podívám se a zkusím poslat nějakou adresu.
Také zdravím Abartáky.Zbyněk
Luboš Látal

Příspěvek od Luboš Látal »

Ahoj, vidím, že se tady bavíte o tlakovém ventilu na benzínovém potrubí těsně před karburátorem.
Podle mě se jedná o obyč. zpětný ventil proti padání benzínu a vůbec bych to neřešil, tak jak to zde bylo už psané, množství benzínu v karburátoru si hlídají samotné plováky.
Jako dlouholetý majitel Ritma 130tc jsem to měl tak nějak všechno v merku , teď jsme po dosloužení ritmíku přešli na Bravu.
Ventil mám ještě dole v garáži a pokud na něm není napsaný žádný údaj o regulovaném tlaku, tak je to doopravdy pouhý zpětný ventil stejný jak ten , co byl umístěný u el.čerpadla u nádrže pod podlahou.
Fiatům zdar !!!!!
Lubik5@seznam.cz...kdyby někdo potřeboval radu.
Touny

Příspěvek od Touny »

Zdar chlapi určitě jste slyšeli o nových stránkách jedná se o to že už je na světě FIAT RIMO CLUB ČR což je super je jich hlavní stránka je http://ritmo.kvalitne.cz/home.html pokud vim tak už jsou stránka plně funkční a už tam jsou i zaregistrováni 3.ČLENI COŽ JE NAPROSTO SUPER ,jje tam zaregistrovanej jeden borec kterej má 130TC ABARTH tak že super,super.Proto mluvím ke všem majitelům Fiatu Ritmo na nic nečekejte zaregistrujte se jako členové čim víc tim líp............pak může být i nějakej srázek
Odpovědět

Zpět na „Ritmo“