Budu mit Multinku brzy :)

Představte svoje Multinky

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

Nevím jak ostatní, ale já startuji už když žhavení svítí, pokud budeš startovat až po zhasnutí, žhavičky nebudou razpálený dostatečně, a nemusí to za mrazu chytat. Alespoň tak mi to tvrdil mechanik. A zní mi to i logicky. Nadruhou stranu u VW mi někdo jiný tvrdil že se má startovat až po zhasnutí. Tak babo raď.
www.minimaxa.cz
Reklama
 

majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Příspěvek od majco »

Minimaxa píše:Nevím jak ostatní, ale já startuji už když žhavení svítí, pokud budeš startovat až po zhasnutí, žhavičky nebudou razpálený dostatečně, a nemusí to za mrazu chytat. Alespoň tak mi to tvrdil mechanik. A zní mi to i logicky. Nadruhou stranu u VW mi někdo jiný tvrdil že se má startovat až po zhasnutí. Tak babo raď.
až po zhasnutí!! Nové autá si dožhavujú aj po naštartovaní riadiaca jednotka podla teploty motora a otrasov zapína žhavenie podla potreby napr Renault dožhavuje až do 50stup celzia ! Rozhodne štartovať ked zhasne kontrolka ale ked ti to chytá aj počas v podstate nič sa nedeje :wink: Máš motor este v dobrom stave .
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Uz Mame doma Multinku :)

Příspěvek od Minimaxa »

mt3 píše:a jeste jeden dotaz, kde a za kolik se da sehnat prave predni tlumene svetlo? Mam ho praskle a v autokelly je za 3500 kc... A co Multipla pouziva za sadu zarovek, protoze u toho svetla je psano H7 a ja mel za to ze jsou tu klasicky H4....?
diky moc.

Zdravym vsechny Multaky :)
Skočil jsem se zeptat tady do mototechny, a potkávací světlomet na Multiplu H7 Hella mi nabízel za 2390 bez DPH, nikdo jiný ho bohužel v replice nevyrábí, dle jeho informací. :?
www.minimaxa.cz
mt3
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 14 led 2008, 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Uz Mame doma Multinku :)

Příspěvek od mt3 »

Skočil jsem se zeptat tady do mototechny, a potkávací světlomet na Multiplu H7 Hella mi nabízel za 2390 bez DPH, nikdo jiný ho bohužel v replice nevyrábí, dle jeho informací. :?[/quote]

JJ diky za odpovedi, svetlo jsem sehnal tady u nas v mototechne nakonec za 2850 s DPH, takze alespon neco. Jinak co teda kupujete za sadu zarovek, kdyz je v kazdym svetle jina? A jeste jeden problemecek sem nasel, nesviti mi leve brzdove svetlo, tak jsem povolil objimku s tim ze zarovku vymenim, ale jaksi nejde prostrcit zarovka pres diru na objimku, to musim vyndat celou zadni lampu?
A ohledne toho startovani, je mi jasne ze se ma startovat po zhasnuti zhaveni, ale chtel jsem vedet zda cekate az pozhasinaji vsechny kontrolky pri testu nebo startujete po zhaveni jeste behem testu :)
Jinak je to fantasticke auto, nemenil bych ani za nic :)

Diky Multaci
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Uz Mame doma Multinku :)

Příspěvek od Minimaxa »

mt3 píše:Skočil jsem se zeptat tady do mototechny, a potkávací světlomet na Multiplu H7 Hella mi nabízel za 2390 bez DPH, nikdo jiný ho bohužel v replice nevyrábí, dle jeho informací. :?
JJ diky za odpovedi, svetlo jsem sehnal tady u nas v mototechne nakonec za 2850 s DPH, takze alespon neco. Jinak co teda kupujete za sadu zarovek, kdyz je v kazdym svetle jina? A jeste jeden problemecek sem nasel, nesviti mi leve brzdove svetlo, tak jsem povolil objimku s tim ze zarovku vymenim, ale jaksi nejde prostrcit zarovka pres diru na objimku, to musim vyndat celou zadni lampu?
A ohledne toho startovani, je mi jasne ze se ma startovat po zhasnuti zhaveni, ale chtel jsem vedet zda cekate az pozhasinaji vsechny kontrolky pri testu nebo startujete po zhaveni jeste behem testu :)
Jinak je to fantasticke auto, nemenil bych ani za nic :)

Diky Multaci
Sadu žárovek? mnooo, půjdu do mototechny, tam prodavač vezme prázdnou krabičku a naskládá mi do ní sadu přesně podle toho co mu nadiktuju :P tedy nenaskládá, protože já sám je prodávám :wink: ale ty to tak udělej, je to nejjednodušší. pochybuju totiž o tom, že někde v mototechně koupíš už hotovou sadu pro Multiplu

ad zadní lampa, v brzdovém světle je klasika 21W bajonetka která prostě tou dírou musí prolézt ven. světlo se odmontovat nemusí. Pokud by jsi přesto chtěl světlo odmontovat, přeju příjemnou zábavu. Budeš potřebovat desítku trubkový klíč a dvě dětské ručky. Ven to ještě jde, ale zpět je to paráda, trefit se matičkama zpět na šroubky aniž by ti matičky nespadli do útrob auta. Tedy doporučuju, zkus to s tou žárovkou ještě jednou, otočit s objímkou o 90 stupnú a musí jít ven
www.minimaxa.cz
Kubanec
Fiaťák
Příspěvky: 128
Registrován: 18 úno 2007, 09:54
Bydliště: Cheb

Příspěvek od Kubanec »

Tak gratuluji k nejpraktičtějšímu autu co znám a vítám Tě mezi námi co propadli kouzlu FIATU MULTIPLA,startovat můžeš kdy chceš ,ale já nechávám zhasnout kontrolky a žárovku musíš pootočit asi o čtvrt otočky ,to se naučíš a co se H7 týče doporučil bych lepší a dražší Philips ,Bosch,Narva vydrží déle a sakra líp svítí,mluvím z vlastní zkušenosti taky sem nejdříve koupil žárovku za 68,-s tím proč bych vyhazoval peníze a měnil jsem co půl roku teď tam mám Philips 278,-a to už dva roky a o bouchání uložení stabilizátoru se tu psalo už tolikrát ,podívej se do starších přízpěvků jsou tam dokonce i ceny tak užívej a někdy na sebe zablikáme K
Kubas
r.v.2000 294 000km MLOK/multipla/prodáno
r.v.2005 53 300km Fiat Idea červená
r.v.2006 160 000km Multipla ll /mlok podruhé/
r.v.2008 13800km SUZUKI SV 650
mt3
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 14 led 2008, 10:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mt3 »

Kubanec píše:Tak gratuluji k nejpraktičtějšímu autu co znám a vítám Tě mezi námi co propadli kouzlu FIATU MULTIPLA,startovat můžeš kdy chceš ,ale já nechávám zhasnout kontrolky a žárovku musíš pootočit asi o čtvrt otočky ,to se naučíš a co se H7 týče doporučil bych lepší a dražší Philips ,Bosch,Narva vydrží déle a sakra líp svítí,mluvím z vlastní zkušenosti taky sem nejdříve koupil žárovku za 68,-s tím proč bych vyhazoval peníze a měnil jsem co půl roku teď tam mám Philips 278,-a to už dva roky a o bouchání uložení stabilizátoru se tu psalo už tolikrát ,podívej se do starších přízpěvků jsou tam dokonce i ceny tak užívej a někdy na sebe zablikáme K
Diky za privitani :) Uz si me Multipla ziskala, je to vazne supr auto. Ted o vikendu jsem s tim stehoval kamose, a je to uzasny co se tam vejde po odebrani sedacek... :) Zarovky jsem uz koupil ale je fakt ze ty levnejsi, tak uvidime. Tu zadni zarovku jsem sice pootocil o ctvrt otacky, ale stejne to ven nejde, az bude teplejs tak to budu resit. Ty stabilizatory to uz jsem objednanej k servisakovi, takze to taky neresim uz :) Startuju hned jak zhasne zhaveni a chyta to perfektne. Tedka jeste resim, jak nastavit ofuky vetrani/topeni, protoze se mi mlzi okna, kdyz jedu rano z prace, docela fest, mam fukar na 4ce a vsechno na okna a stejne. Jeste me napadlo, jak ma fungovat to rychly rozmrazovani oken? To se pousti i s klimou nebo s vnitrnim okruhem? Mejte se fajn a brzy na blikanou :)
Saki
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 14 srp 2006, 11:36

Příspěvek od Saki »

Poool
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 27 čer 2006, 08:48
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Příspěvek od Poool »

pokud jde o rychlé odmlžení oken, otoč všechny 3 ovladače co mají co společného s ventilací uplně doprava a pusť klimu. Alespoň to tak píšou v návodu a já mám na přístrojovce ve všech krajních pravých polohách ovladačů ventilace červený symbol ofuku předního okna a ten samý symbol mám i nad ovladačem klimy. Myslím, že to mají šikovně vymyšlené, prtože otočit všechno na doraz doprava zvládne člověk i za tmy, mlhy, krupobití, rozespalej.... 8)
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

pocení oken většinou zpusobuje nefunkční klapka přepínání vnitřního okruhu ventilace. ad klima, už jsem to slyšel z více míst, k čemu mi bude při pocení oken v zimě za mrazu puštěná klima?
www.minimaxa.cz
Poool
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 27 čer 2006, 08:48
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Příspěvek od Poool »

Souhlas, pokud se v zimě hodně potí okna, většinou bývá problém v nefunkční klapce, probíralo se to tady několikrát. Druhou věcí je rychlé odmlžení oken (myšleno ráno když přijdu k autu). Tam má smysl zapnout i klimu, protože klimatizace vzduch vysušuje a urychluje tím pádem i proces odmlžení oken.
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

aha, no já se držím zásady mít sucho pod nohama a nic se mi nepotí :wink:
www.minimaxa.cz
mt3
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 14 led 2008, 10:46
Kontaktovat uživatele:

Rozsviceni kontrolky vstriku za jizdy?

Příspěvek od mt3 »

Dneska se mi rozsvitila kontrolka vstriku za jizdy, co to u JTD signalizuje? Po opetovnem nastartovani zhasla, ale jsem z toho spatny, jestli je to porucha. Diky za info, Martin
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozsviceni kontrolky vstriku za jizdy?

Příspěvek od Minimaxa »

mt3 píše:Dneska se mi rozsvitila kontrolka vstriku za jizdy, co to u JTD signalizuje? Po opetovnem nastartovani zhasla, ale jsem z toho spatny, jestli je to porucha. Diky za info, Martin
použij hledání, už se toho o tom tady psalo dost :idea:
www.minimaxa.cz
mt3
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 14 led 2008, 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozsviceni kontrolky vstriku za jizdy?

Příspěvek od mt3 »

Minimaxa píše:
mt3 píše:Dneska se mi rozsvitila kontrolka vstriku za jizdy, co to u JTD signalizuje? Po opetovnem nastartovani zhasla, ale jsem z toho spatny, jestli je to porucha. Diky za info, Martin
použij hledání, už se toho o tom tady psalo dost :idea:
to sem pouzil, ale nasel jsem akorat benzinaky.... nemuzu najit co to znamena u JTD?
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Naše Multinky“