motorek zadního stěrače

Autoservisy, údržba, náhradní díly, vrakoviště, obchody

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
Kozatec
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 16 kvě 2010, 08:01

motorek zadního stěrače

Příspěvek od Kozatec »

zdravím, prosím Vás nemá někdo náhodou k dispozici starší (funkční) motorek zadního stěrače? Ten můj šel do kytek a nový od FIATu stoji skoro 3000. díky moc!
Reklama
 

Uživatelský avatar
ivopav
Fiaťák
Příspěvky: 71
Registrován: 26 črc 2009, 12:06
Bydliště: kousek od Pohořelic

Re: motorek zadního stěrače

Příspěvek od ivopav »

Obrázek samozřejmě,že CNG
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: motorek zadního stěrače

Příspěvek od kubiii »

Najdi si v okolí nějaký vrakáče a prvně se poptej tam, určitě tam bude pasovat i z jiných fiatů. A někdo tu nabízel díly z vlastního zdroje (mloka na díly), tak to zkus nají a poptat se přes sz.
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: motorek zadního stěrače

Příspěvek od Minimaxa »

A co tomu rozbitému motorku konkrétně je...?
www.minimaxa.cz
Kozatec
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 16 kvě 2010, 08:01

Re: motorek zadního stěrače

Příspěvek od Kozatec »

když zapnu zadní stěrač tak se ani nepohne, motorek se jen začne zahřívat. stejně se na to asi vykašlu. na to že nefunguje jsem přišel jen náhodou, zadní stěrač normálně nepoužívám nevím jak vy...asi ho jen odpojím a zaizoluju dráty. myslím že to nemá cenu shánět jiný. i tak díky!
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: motorek zadního stěrače

Příspěvek od Minimaxa »

no pokud je to stejná závada, jako jsem měl já, tak je zarezlá hřídel která leze skrz okno ven do stěrače. oprava není složitá, vymontuj motorek ven, vezmi vrtačku a po cca 5mm, malým vrtáčkem cca 1,5-2mm silným, navrtej futýrko ve kterým se má hřídel otáčet a do tech dírek nastříkej např.WDčko, nebo jiný olej ve spreji. Mě z toho vyteklo pořádně bordelu a rzi a motorek jsem rozhýbal a točí se do dnes.
www.minimaxa.cz
Uživatelský avatar
Mark L.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 215
Registrován: 15 lis 2006, 10:59
Bydliště: Zastávka u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: motorek zadního stěrače

Příspěvek od Mark L. »

Presne jak pise Minimaxa: Zarezla hridelka. Rozebrat je to jednoduchy, vycistit jeste jednodussi. Pokud je motor OK, tak jsou to vyhozeny penize. Mam tu opravu za sebou.
Tipo 1.4 T-Jet LPG kombi (2017)
F127 0.9 (1975), Sport 1.05 70HP (1980), 1.05 50HP (1977)
Ex: Multipla 1.9 JTD 115k (12/2002)
Ex: Punto I. 1.2 8V 60SX (1995)
svetloo
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 11 pro 2012, 14:50

Re: motorek zadního stěrače

Příspěvek od svetloo »

Sice vidím že se to řešilo před 2-ma lety ale pomůže to i dneska :D taky mi přestal jít motorek zadniho stěrače na fiatu brava , zapl sem ho nechca když byly na skle 2 cm sněhu a v pulce se zastavil=potom už se nerozběhl. Takže mi to nedalo kompletně sem ho rozebral, proměřil a zjistil sem že když ho připojim rovnou na autobaterii tak jede, když ho dam z5 to auta tak zase nejel. Takže sem koumal dal a zjistil sem že stačí odstranit z toho konektoru co vede ze zadních dveří 1 kontakt - takže plus a minus nechame a ten co odstranime je "vraceč". Takže nám stěrač vesele běhá , akorát se nám automaticky nevrací zpátky = prostě to fakči jako u staršich aut= kdy vypneš vypinač tehdy se sterac zastavi :) věřim že takhle se to da "opravit" na věčině aut teda pokud nebude v haji motorek nebo převodovka... tak to je ode mne tak asi vše. zdar a nervy na uzde při opravě :D
Uživatelský avatar
wenka
Fiaťák
Příspěvky: 94
Registrován: 14 říj 2010, 17:19
Bydliště: Drsná Vysočina

Re: motorek zadního stěrače

Příspěvek od wenka »

Pokud není beznadějně zarezlý,tak to pomůže. Mně se silou motorku podařilo rozlomit plast který drží vë dveřích. Prostě se ukroutil.Jinak jak již bylo uvedeno výše. Navrtat nastříkat třeba WD40 a rozhýbat.
EX:Mazda Demio /Japonec nakonec/
EX:Punto 55S r.v.1996,černá s polepy
EX:Modrá zatmavená multinka 1,6 100 16v r.v.1999
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Servis“