Garanční prohlídka

Autoservisy, údržba, náhradní díly, vrakoviště, obchody

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Garanční prohlídka

Příspěvek od bikus »

Zdravím všechny a přeji klidné svátky.
Poslední garanční prohlídka u mého Mloka byla provedena v SRN ve 100 tis. km. Podle servisky mi další čeká ve 120 tis., tedy odhadem za 6 mesíců. Rád bych jí dodržel a provedl u některého z českých autor. servisů Fiat, není nad to mít stále vedenou servisku. Slyšel jsem, že výrobce k tomu v případě vážné provozní závady (např. motor) obecně přihlíží i u 10 let starého auta. Jde jen o jedno: aby to nestálo 10 tisíc, za tolik mi razítko asi nestojí.....
Při poslední garančce Němci vyměnili rozvody, náplně, filtry a brzdové obložení. To je v servisce zaneseno. O to by to mělo být teď levnější. Je mi jasné, že 3/4 ceny z garančky bude práce se sazbou 500,- Kč/hod.
Můj dotaz: Má někdo zkušenosti s garančkou po 100 tis. a dál v Čechách ?
Děkuji všem za odpověď.
Reklama
 

anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Příspěvek od anonyme »

To je zajímavý "garančka u 10 let starýho auta"? Jak dlouho máš vlastně záruku na auto a to v plném rozsahu? To ale musíš za to dost připlatit?
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bikus »

Netvrdím, že platí nějaká plná, nebo částečná, nebo prodloužená záruka. Jen jsem, chtěl naznačit, že při závažné závadě na konstrukčním prvku vozidla, např. roztržený blok motoru, nebo rozpůlený skelet kastle, výrobce i jiných značek vozidel posuzuje, jak bylo to či ono auto garančně servisováno, prohlíženo a tak. Určitě to není pravidlo, neběží ti žádná záruka, ale jak říkám: když je nejhůř, může na to být brán zřetel.
Osobně se bojím, že to je strašně drahý razítko pro sichr za něco, co každý jiný zvládně v průměrně vybavené garáži (kontrola oleje, brzd. obložení, viskozita oleje v servu, hustota elektrolytu, atd...)
Šlo mi jen o to, jestli to někdo podstoupil, nebo se ptal na cenu.......
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Servis“