Za studena musim tocit nekolikrat, nez se chytne

Moderátoři: peta.smolik, Katy

Odpovědět
Romin
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 06 srp 2017, 14:49

Za studena musim tocit nekolikrat, nez se chytne

Příspěvek od Romin »

Ahoj,

mam nasledujici problem: Z niceho nic zacal byt problem pri studenem startu. Tocim, tocim a sem tam to blafne na jednu otocku a chcipne. Musim tocit tak 5-8x, nez se to chytne. Nicmene i potom po pridani plynu to nechce jit do otacek, takze mi to jeste zase 3-5x chcipne, nez se mi povede to vytocit vys. Rozjezd potom musim delat s vetsim plynem. Ujedu 100-200 metru a je to ok, evidentne, jak se motor zahreje. Staci pote nechat dve hodiny vychladnout a je to opet stejne.

Motor po zahrati jede perfekt, nicmene v poslednich dnech jsem si vsiml, ze trochu probrblava na volnobeh, sem tam se rozkmita rucicca cca o 100 ot/min smerem dolu a zpet (pocitam, ze volnobeh je na 800-900 ot).

Mam Fiorino 2008, najeto malo, svicky nove, olej taky a pravidelne, filtry jakbysmet. Je to benzin 1.4i 54kW s pridelanym LPG, kde se po predelavce najelo cca 40 tisic a vse slapalo jak ma.

Diagnostika zadnou chybovost neukazuje.

Tusim, ze to u techto motoru byva asi caste, protoze jsem videl jedno stejne auto v bazaru a melo servisku - dle zaznamu tam "nestabilni otacky pri volnobehu" resili asi 10x. :oops: Evidentne pokus-omyl tak dlouho, dokud to zakaznik nevzdal. :roll:

Napada Vas neco? Diky za jakykoliv tip, nechce se mi to strkat do servisu hned.
Reklama
 

Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Za studena musim tocit nekolikrat, nez se chytne

Příspěvek od Vladka1 »

Tlak paliva, čidlo teploty, snímač polohy kliky...
little_boy
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 280
Registrován: 11 pro 2015, 15:47

Re: Za studena musim tocit nekolikrat, nez se chytne

Příspěvek od little_boy »

blbe serizeny lpg ktery rozjebe adaptace ecu motoru. prestan pouzivat lpg a pokud problem zmizi, si doma
Romin
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 06 srp 2017, 14:49

Re: Za studena musim tocit nekolikrat, nez se chytne

Příspěvek od Romin »

LPG na to nema zadny vliv. Odzkouseno i s odpojenym LPG.
lubinek79
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 06 kvě 2021, 07:44

Re: Za studena musim tocit nekolikrat, nez se chytne

Příspěvek od lubinek79 »

Podařilo se Vám problém vyřešit? Kolega z práce má stejný motor a stejný problém.
Romin
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 06 srp 2017, 14:49

Re: Za studena musim tocit nekolikrat, nez se chytne

Příspěvek od Romin »

Dobrý den,

ano, už je to vyřešeno. :D

Použil jsem metodu "Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu...". Přesně řečeno, jezdil jsem s tím ještě cca měsíc až do chvíle, kdy už to definitivně vypovědělo službu a po nekonečném startování to vždy jen provedlo mikrocuknutí a víc nic. Skončilo to odtahem a nakonec řešení bylo strašně jednoduché.

Vyměnil jsem jen palivové čerpadlo a auto od té doby jezdí a chytá dokonale.
Odpovědět

Zpět na „Fiorino“