Odvzdušňění chladiče

Moderátoři: peta.smolik, Katy

Odpovědět
Paprička
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 18 pro 2021, 12:55

Odvzdušňění chladiče

Příspěvek od Paprička »

Zdravím, mám takový dotaz....Mám na Fiatu Qubo 1,4 benzín po výměně rozvodů a vody v chladiči. Dnes jsem zjistil, že to špatně topí. Ručička je mírně zvedla ani ne na 40 stupních a při jízdě do kopce ručička stoupne a potom zase padne dolů. Je možné, že by to bylo zavzdušněné? Jak bych to případně mohl odvzdušnit? Děkuji za radu
Reklama
 

Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Odvzdušňění chladiče

Příspěvek od Vladka1 »

To jsou spíš příznaky nedovřenýho termostatu.. Ověř rukoměrem jestli je až do ohřátí motoru hadice k chladiči studená. Pokud ne a ohřívá se dřív, tak termostat otvírá dřív než by měl.. Další příznak na místě se to ohřeje za jízdy ochladí (termostat propouští = chladič sice teplý, ale neproudí přes něj vzduch tak nechladí, to začne až po sepnutí větráku).. Ohřívání na volnoběh trvá delší dobu, ca 10minut..
Do kopce vyrobíš víc tepla tak se to ohřeje, z kopce na volnoběh se ochladí.. Dlouhodobě nejezdit - voda ze spalin kondenzuje do oleje a nestíhá se odpařovat...
Zavzdušněný výměník - to by jen netopilo, ale teplotu motoru by to ukazovalo správně.. Na horní hadici (za motorem nahoře) bývá odvzdušňovací ventilek, povolíš dokud neteče voda..
Pokud nebudeš reklamovat práci servisu (lepší je lemplům auto už do ruky nedat), tak vyměnit termostat nebývá nic složitýho...
Klidně jim mohl spadnout bordel do okruhu a sekl se v sedle termostatu, proto nedovře a propouští... Možností je ale víc..
milosh
Admin
Příspěvky: 314
Registrován: 28 srp 2005, 11:14

Re: Odvzdušňění chladiče

Příspěvek od milosh »

Papričko, někdy stačí použít vyhledávání

https://www.club-fiat.com/search.php?ke ... i+chladice
Paprička
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 18 pro 2021, 12:55

Re: Odvzdušňění chladiče

Příspěvek od Paprička »

Děkuji za radu 😀. Rozdělal jsem termostat a byl tam bordel. Snažil jsem se tu hledat,ale asi špatně 😔
Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Odvzdušňění chladiče

Příspěvek od Vladka1 »

Koukám jsem se trefil...
Aspoň víš kam auto příště nedávat - 1. napadal jim bordel do okruhu 2. nepřišli na to že je v termostatu = vůbec neověřovali jestli všechno funguje jak má, přitom stačí rukou sáhnout na hadici k chladiči jestli je až do ohřátí motoru studená..
Bordelu v okruhu může být víc, tak se to může opakovat, může to asi i ucpat chladicí kanál v motoru a následné místní přehřívání (odejde těsnění hlavy, může se i přidírat a podobný radosti...) = asi neni od věci udělat pořádný proplach chladicho systému, možná i sundat VP a zkontrolovat jestli neni bordel namotaný na vrtuli atd... Ovšem to znamená rozvod dolu... Záleží co přesně to bylo za bordel a podle toho odhadnout jestli to byl jeden kousek nebo toho bude víc... Blbý je, že to místní přehřívání nijak nezjistíš, až podle následný poruchy.. Naštěstí tyhle motory jsou dobře dostupný z vrakáče, tak pak přehodíš motor a jede se dál :mrgreen:
Paprička
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 18 pro 2021, 12:55

Re: Odvzdušňění chladiče

Příspěvek od Paprička »

Trefil a díky za radu 😀. Je to super auto. S porovnáním s Octavii za mě jezdím raději s Fiatem. Jen ještě sháním zadní plato kufru do něj,ale zatím bez úspěchu 😐 Teď ho ještě čeká předělávka na LPG + přijít na to, proč nejde stáhnout okno u spolujezdce 😀.
Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Odvzdušňění chladiče

Příspěvek od Vladka1 »

Tam moc možností neni... Často mikrospínač v tlačítku nebo kabeláž - zlomenej drát v průchodce do dveří...
Odpovědět

Zpět na „Fiorino“