Točí, ale nechytá :(

Moderátoři: peta.smolik, Katy

Odpovědět
majkland
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 20 pro 2010, 18:47

Točí, ale nechytá :(

Příspěvek od majkland »

Zdravim Vás,
Potřeboval bych poradit, řešim FIORINO motor 1,7D r.v. 92. Motor dříve normálně chytal, auto bylo nějaký čas odstaveno. Jsou nové žhavicí svíčky, palivový filtr včetně tělesa s pumpičkou (z Peugeota), nové palivové hadice + spony, přepadové hadičky. Dále o tom vím, že žhavení funguje tzn. relé bez problému a STOP ventil taktéž funkční (resp. proud dostává a při otočení klíčku cvakne). Když jsem odpojil jednu z přepadových hadiček a pumpičkou protlačoval naftu, tak nafta kapala ven což by mělo znamenat, že k čerpadlu by se palivo mělo dostat v pohodě. Rozvody se zdají, že sedí na ryskách. Při startování motor točí, ale více méně beze snahy naskočit. Startuji s demontovaným vzduchovým filtrem aby byl co nejmenší odpor. Nějak už si přestávám vědět rady, prosím někoho zkušeného o radu. Díky
Reklama
 

Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: Točí, ale nechytá :(

Příspěvek od mad mike »

nafta jen kapala? měla by téct či stříkat. mrkni do nádrže na sítko. co nafta nezrosolovatěla? voda ve filtru? zkusil bych filtr pořádně zalít naftou a odvzdušnit
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
majkland
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 20 pro 2010, 18:47

Re: Točí, ale nechytá :(

Příspěvek od majkland »

No přitáh jsem to bez filtru, dal jsem tam alespon takovej ten univerzani blbinec. Nakonec jsem to stejne vyhodil. Dal jsem tam teleso filtru z peugeota 205 s novou vlozkou, to teleso jsem mel rozhozeny a cistil jsme ho takze tam by to melo byt ok. Dnes jsem jeste zkousel odpojit hadici co vede naftu k cerpadlu a pri pumpovani nafta tekla v pohode. K sitku v nadrzi jsem se nedostal je cely nejaky "zapeceteny", ale kdyz skrz filtr nafta tece v pohode tak bych tam tim smerem ani nekolaboroval. Co mi ale zarazilo... Od baterie vede silnoproudej kabel do plastovy krabicky a z ni pak 4 vodice s mensim prurezem a jeden z nich vede ke zhaveni a 3 neznamo kam... Z toho silnyho kabelu prechazi proud na ty mensi skrze pojistky (jsou tam 4, na kazdy kabel jedna). Jsou 60ti a 40ti amperovy, dve byly OK, jedna pojistka praskla ale na kontaktech pofiderne preklemovana medenym dratem a 4 pojistka mela zcela absenci, misto ni nejaky odbornik dal tez medeny drat. Tyhle velky pojistky bohuzel v zasobe nemam, takze zitra je koupim, ale zajimalo by me jestli by tohle mohlo mit nejakym zpusobem vliv ??? Jinak teda zhaveni bylo i pred tim funkcni.
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: Točí, ale nechytá :(

Příspěvek od mad mike »

předpokládám že to je "jednotka" žhavení. žhavící svíčky jsou propojeny lištou? pokud je to ta jednotka tak to na funkci bude mít zásadní vliv. zkus změřit napětí při žhavení na té liště svíček. pak vyměnit ty pojistky a uvidí se. jo hlavně by bylo nejprve třeba zjistit kam vedou ty zbývající 3 káble ale vzhledem k velikosti pojistek by to mohlo být napájení ŘJ, ABS, ventilátor chladiče,žhavení teda pokud to v této motorizaci je
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
majkland
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 20 pro 2010, 18:47

Re: Točí, ale nechytá :(

Příspěvek od majkland »

Jo ty pojistky vliv nemaji... byt to bylo proklemovany kusem dratu tak funkcnost tam byla. Zhaveni OK, proud na liste jsem meril a ok. Toci to pomerne rychle ale jako by bez komprese (myslim kdyz jsem mival peugeota a zhaveni nebylo uplne 100% a musel jsem to chvili premahat starterem tak jsem zarucene vedel ze v tech valcich se neco deje), nevim jestli to nemuze nasat naftu, snad jeste poradne zkontrolovat rozvody. Jeste me napadlo premerit tlaky na vlacich, kompres metr nemam ale vzit nejakej budik a udelat redukci na zavit ze stary zhavicky, ale je tam pristup jak k penezum, tak to jsem vzdal.
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: Točí, ale nechytá :(

Příspěvek od mad mike »

jestli to dává naftu poznáš odpojením hadiček od vstřiků. jsou dobře namontované a utažené žhavičky. jak točí to poměrně rychle? startér má myslím otáčky okolo 6-700. je startér v pořádku, netočí naprázdno?
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
majkland
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 20 pro 2010, 18:47

Re: Točí, ale nechytá :(

Příspěvek od majkland »

Janse starter toci a vysouva v pohode... (Motor se roztaci). Myslel jsem to tak, ze mi to prijde jako kdyz by to nemelo kompresi. Takze bud to nema naftu (co zitra zjistim jestli budu mit cas), a nebo za to muzou rozvody... Vis, treba ze VH a KH by vzhledem k sobe byly OK, ale cerpadlo by bylo spozdeny a vstrikovalo by az kdyz by pist sel z HU do DU, nebo nejakej podobnej spek
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: Točí, ale nechytá :(

Příspěvek od mad mike »

no pokud se s rozvodama nebo čerpadlem nehýbalo, tak bych tam problém neviděl. spíš bude krpa v dodávce paliva. ten motor bude podobný ne-li stejný jako jsem měl v Tipu a je na něm naštěstí málo věcí co se může potento. mě dělalo podobné potíže se startem zavzdušněné palivové vedení
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
majkland
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 20 pro 2010, 18:47

Re: Točí, ale nechytá :(

Příspěvek od majkland »

Asi jo, asi to fakt bude v tom palivu. Jak jsem rikal... z telesa filtru pri pumpovani rucni pumpickou nafta tece v pohode... kdyz sundam zaslepku z prepadu na poslednim vstriku tak nafta tece taky, netece proudem jak si mi rikal ze by mela, ale jde z toho ven + bublinky vzduchu. Jakym zpusobem bych to mel zbavit vzduchu? popr.: neni nekde v cerpadle nejaky sitko nebo tak neco, co by se melo vycistit??
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: Točí, ale nechytá :(

Příspěvek od mad mike »

teoreticky by se to mělo odvzdušnit samo do válců. ale důležité je zalít až po vrch filtr naftou, mít těsný systém potrubí. pokud máš odmontované trubky ke vstřikům tak to tou pumpou přádně prohnat až vyženeš co nejvíc vzduchu. no a pak startovat a startovat dokud to nechytne, cca 8 sec točit/ přestávka/ 8sec atd. pokud máš dobrou baterku tak by se to mohlo podařit. pokud jde nafta ke vstřikům, žhavky žhaví a elektromagnet otvírá, tak to musí aspon na moment chytnout
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
Odpovědět

Zpět na „Fiorino“