v mrazu nestartuje

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
kivi
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 13 čer 2006, 13:46
Bydliště: Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

v mrazu nestartuje

Příspěvek od kivi »

Zdravím, můj freemont JTD 103kW byl dva roky v pohodě, zimní starty při -15 v pohodě. Teď když je kolem 0°C už má problém nastartovat, v mínusech je to prakticky nemožné. Vyměnil jsem žhaviče -nic, nové žhavící relé -nic, na diagnostice ve Fiatu -nic. Od jara do podzimu startuje perfektně. Dík za případné rady
Freemont 2.0 JTD (103kW), 2011
Reklama
 

Thovt
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 31 kvě 2015, 13:19

Re: v mrazu nestartuje

Příspěvek od Thovt »

Ako prvé môžeš skontrolovať čidlo teploty, ak máš možnosť pred štartom skontrolovať teplotu motora cez diagnostiku a porovnať ju s teplotou vonku.
Tiež rozdiel v dĺžke žhavenia leto - zima by mal byť poznateľný.
Čo ak pred studeným štartom zopakuješ žhavenie 2-3 krát?
kivi
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 13 čer 2006, 13:46
Bydliště: Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Re: v mrazu nestartuje

Příspěvek od kivi »

Ahoj, -diagnostiku nemám, po novém roce jde znovu do servisu ( byl tam před týdnem,ale bylo kolem 6°C, v registru chyb nic nenašli a nastartovali hned.) až budou nějaké mrazy
- v létě se kontrolka žhavení v podstatě ani neobjeví
- žhavení 2-3x po sobě před startem nepomáhá.
Včera jsem v jiné diskusi zde četl, že by to mohl být snímač MAP, ale jednalo se o benzíňák a já ho večer na motoru nikde neobjevil :-).
Freemont 2.0 JTD (103kW), 2011
Uživatelský avatar
peter963
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 09 kvě 2013, 15:24
Bydliště: KOSICE STARE MESTO

Re: v mrazu nestartuje

Příspěvek od peter963 »

Ahoj,kivi ak dobre rozumiem motor toci a nechce ti to startovat,skusal si to uz aj so start sprejom?Naftu to dostava do vstrekov?Ak zhavenie,baterka je ok a nechce to chytit tak siel bi som po privode nafty ci to dostava filter a cerpadlo
PETER Sn.-FIAT PUNTO-1.7 TD SX 5dvr.Ex
PETER Jun.-FIAT PUNTO-1.2 60 SX 3dvr.Ex
Prirastok FIAT FREEMONT 2l JTD
kivi
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 13 čer 2006, 13:46
Bydliště: Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Re: v mrazu nestartuje

Příspěvek od kivi »

Ahoj,no právě že když je nad 0°C tak startuje v pohodě -včera jsem už objevil MAP sensor, který jsem vyčistil a dal zpět. Teplota byla +7°C a auto chytlo okamžitě ( nemyslím si že by to bylo tím čistým sensorem, ale teplotou, uvidím až bude větší zima) Každopádně jsem MAP sensor netestoval, nemám vakuovou pumpu( dle návodu na netu). Když se mi podařilo nastartovat v -4°C asi na 5-tý pokus, tak potom, když jsem motor po chvíli vypnul a zkusi nastartovat znovu, auto chytlo hned
Freemont 2.0 JTD (103kW), 2011
Uživatelský avatar
tatko Tom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 421
Registrován: 08 úno 2018, 12:05
Bydliště: Prievidza

Re: v mrazu nestartuje

Příspěvek od tatko Tom »

"diagnostiku nemám" - na Alfe 156 (aj na Multiple) mi funguje na základné snímanie aj mazanie chybvých kódov Torque Pro s OBD2 adaptérmi.
Torque apka cca 5 eur, adaptéry do 20 (v Alfe konkrétne Mobilla OBD-II BT, v Multiple by som musel hľadať aký som kupoval)
Oznámilo to (aj poctivo mazalo) problém s hodnotami z EGR, ktorý sa rozsvedcoval na palubovke (až ho to prestalo baviť), aj vadný žhavič.

Nebál by som sa to preliať VIFkom - kľudne aj desaťnásobok predpísanej koncentrácie. Spravil som to obom našim JTD, aj benzínovému Puntu.
2004 Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD (84.5 kW / 115 PS
Multipla JTD r.v. 2005 (zabavila mi ju manželka a učí ju na benzín :D :D :D )
Punto 1.9JTD - - r.v. 1999 - EX)
(Punto 1.1 - r.v. 1995 - EX)

...
Škoda 120 LS
Wartburg 353
...
kivi
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 13 čer 2006, 13:46
Bydliště: Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Re: v mrazu nestartuje

Příspěvek od kivi »

Díky, mrknu se na to.. VIF používám pravidelně, tak tomu "trochu" :-) přidám
Freemont 2.0 JTD (103kW), 2011
Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: v mrazu nestartuje

Příspěvek od Vladka1 »

Když diagnostiku, tak nečumět na výpis chyb, ale sledovat live data z čidel a porovnat s normálem (tj. někoho kdo neni lama jako ti od Fiatu)... VIF neuškodí ale problém bude jinde..
Žhaviče jsou ty co tam patří? Stalo se mi ještě u pravěkýho TD, že servis dal nějakou čínu a s tou startovalo mizerně, pak jsem dal origo BERU který tam byly původně z prvovýroby a chytalo zase na drc jako zamlada...
Může to být i problém v konektorech, kostrách - změna teploty a tepelná roztažnost = za studena může být přechoďák a změní to hodnotu z čidla, pak to blbě dávkuje naftu... To právě uvidí na diagnostice na live datech.. Nebo něco přimrzlýho... Voda ve filtru??
Prajsler 1
Fiaťák
Příspěvky: 70
Registrován: 05 pro 2020, 10:35

Re: v mrazu nestartuje

Příspěvek od Prajsler 1 »

kivi píše: 23 pro 2021, 21:20 Zdravím, můj freemont JTD 103kW byl dva roky v pohodě, zimní starty při -15 v pohodě. Teď když je kolem 0°C už má problém nastartovat, v mínusech je to prakticky nemožné. Vyměnil jsem žhaviče -nic, nové žhavící relé -nic, na diagnostice ve Fiatu -nic. Od jara do podzimu startuje perfektně. Dík za případné rady
Děj novou baterku. Dělalo mi to to samé koupil jsem novou baterku originál Optimu a mám od toho klid.Gelove baterky Exide jsou k ničemu je to náhrada za origo Optima.
Servis a opravy automatických převodovek,Opravy variatoru,nahradni díly a hydromenice, oleje a kapaliny. www.prevodovkyautomat.cz Tel. +420608675576.
Odpovědět

Zpět na „Freemont“