Freemont automat - studený motor chcípe při zastavení

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Alíš
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 08 led 2022, 17:10

Freemont automat - studený motor chcípe při zastavení

Příspěvek od Alíš »

Zdravím a jdu pro radu. Mám od léta Freemonta v automatu, 2015, 52 tkm, 2.0 JTD. Jsou udělané rozvody a vyměněný olej v převodovce. Studený motor mi při zastavení chcípne. Začalo to kolem +2 a níže. Když vyjíždím ze zahrady do mírného kopečku, zastavím a chci přeřadit jedno jestli na R nebo D, podle toho jak jsem zajela, tak mi chcípne. I když ho třeba nechám chvíli běžet a čistím okna, následně to udělá stejně. Nedávno mi to udělal dokonce v provozu na křižovatce po projetí asi 3 ulic ca 0,5 km, je to fakt nepříjemné, začne se dusit a chcípne. U manuálu bych si to vyřešila spojkou, což jsem ve zmatku chtěla udělat a šlápla si ještě na brzdu, když se daří .... Máte s tím někdo zkušenost nebo jak se zachovat, když je jakoby dusí automat? Napadlo mě jestli je nějaké čidlo na volnoběh nebo sytič nebo něco podobného?
Reklama
 

Prajsler 1
Fiaťák
Příspěvky: 70
Registrován: 05 pro 2020, 10:35

Re: Freemont automat - studený motor chcípe při zastavení

Příspěvek od Prajsler 1 »

Ahoj, když ti to dusi motor tak je problém v automatu. Tohle ti dělá hydromenic je potřeba vyměnit hydromenic a ventilovy blok automatu. Není problém tohle vyřešit.
Servis a opravy automatických převodovek,Opravy variatoru,nahradni díly a hydromenice, oleje a kapaliny. www.prevodovkyautomat.cz Tel. +420608675576.
Odpovědět

Zpět na „Freemont“