Kontrolka motora - Fiat Tipo 2018

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Matthew
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 23 kvě 2022, 18:26

Kontrolka motora - Fiat Tipo 2018

Příspěvek od Matthew »

Dobrý deň, týmto by som vás chcel poprosiť o radu, prípadne tipy ako postupovať. Vlastním vozidlo Fiat Tipo 2018, 1.4 70kw 95hp + prerobené na LPG. Autíčko 4 roky nemalo žiaden problém ( okrem toho že žerie oleja viac ako fritéza v McDonald ). Práve včera sa mi počas jazdy z ničoho nič rozsvietila oranžová kontrolka motora. Žiaden pokles výkonu, žiadne nezvyčajné zvuky alebo chovanie auta. Svieti stále, neprerušovane. Bol som u mojej rodiny v dopravnej firme na diagnostike, no žiadnu chybu systém nenašiel. Má niekto podobnú skúsenosť, prípadne ako ju vyriešil ? Naozaj ma tá kontrolka znervozňuje :x Ďakujem za všetky rady a tipy :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
hans55
Fiaťák
Příspěvky: 120
Registrován: 27 srp 2017, 17:42
Bydliště: Česká Sibiř

Re: Kontrolka motora - Fiat Tipo 2018

Příspěvek od hans55 »

Pokud neklesl výkon (pád do nouzového režimu), tak je jen problém v emisích, po několika startech by to mělo zhasnout. Tento problém jsem měl u Stila 1,6 benzin ( při naloženém přívěsu a jízdě do kopce při větším přidání plynu). Toto Stilo taky bralo olej, Stilo 1,4 (70kW stejný motor, ale emise ve 4.třídě) i T-Jet(88kW) nepotřebují mezi výměnami (10-12tis.) dolévat.
Tipo 1,4 T-Jet kombi 2017
Stilo 1,4 3dv.2004
Ex. Stilo 1,6 kombi 2006
https://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/889832.html
Matthew
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 23 kvě 2022, 18:26

Re: Kontrolka motora - Fiat Tipo 2018

Příspěvek od Matthew »

Ďakujem, a keď sa môžem spýtať, koľko dokopy medzi výmenami sa zvyčajne dolieva ? Manželka predchvíľou prudko akcelerovala na križovatke a kontrolka zhasla :) Tak verím že sa to nebude pravidelne opakovať :) Doteraz som mal len staré peugeoty, takže sa chcem o Tipo vzorne starať :D Uvažujem o pravidelných aditívach na čistenie a pod, ale neviem ako to reálne v praxi pomáha :) Práve tá prerábka na LPG ma trápi, dúfam že auto ktoré nebolo vstavané na LPG len neškodí.. Snažím sa tiež najst odpoveď či nezačať používať olej ako sa leje do T-Jetu s od výroby plynom ( Selenia GAS)... Ja mam používať Seleniu K P.E., bývalí majiťel tam liaj len Seleniu K, určite si to zmením na fiatom predpísaný olej 8)
Martin.nz
Fiaťák
Příspěvky: 94
Registrován: 18 srp 2017, 19:06
Bydliště: Zákupy

Re: Kontrolka motora - Fiat Tipo 2018

Příspěvek od Martin.nz »

Já mám stejnou motorizaci a oleje to sežere max. 0,5l na 15.000 km. Používám tu předepsanou selenii kpenergy.
Fiat Tipo kombi 1.4, 95k
Peugeot 406 break 2.0i, 97kW
Volkswagen Santana 1.6, 63kW
Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Kontrolka motora - Fiat Tipo 2018

Příspěvek od Vladka1 »

LPG je k oleji agresivnější, ale nic spešl neni potřeba stačí měnit včas tj. po 10kkm/ 1 rok, klidně nejlevnější olej který plní specifikaci pro daný motor. Selenia je běžný olej s příplatkem za nápis na flašce.
Běžná spotřeba oleje je max. půl deci na 1kkm tj.půl litru na 10kkm, pokud žere víc je tam problém, obvykle bere buď přes kruhy nebo gufera ventilů, pokud spotřebe neni extra velká tak to ekonomicky nemá cenu řešit - překroužkovat stojí raketu a nemusí to pomoct, tam leda udělat to sám za cenu materiálu...
Pokud svítila kontrolka tak je zapsaná chyba v paměti závad = lepší diagnostiku (nebo někdo kdo s ní umí). Bez toho volej věštce :mrgreen: Klidně to může být trhlinka ve vejfuku - přisává to kyslík do spalin, lambda to zjistí a hodí údaje mimo limitní hodnoty.. Tohle je docela časté (děravej pletenec vejfuku apod.), servisy mění lambdy, svíce, cívky, ty to cáluješ a furt nic :mrgreen:
cimbo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 200
Registrován: 24 črc 2010, 16:37

Re: Kontrolka motora - Fiat Tipo 2018

Příspěvek od cimbo »

Rovnaka vec sa mi stala smojim Tipom 1.4 T-Jet, chyba bola pokazena Lambda Sonda 1 Rady, tak ukazala diagnostika, MULTIECUSCAN. Vymenila sa a bolo po probleme. Hadam ti moj tip pomoze.
Fiat Tipo Plus 1.4 T-Jet
cimbo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 200
Registrován: 24 črc 2010, 16:37

Re: Kontrolka motora - Fiat Tipo 2018

Příspěvek od cimbo »

cimbo píše: 13 srp 2022, 09:29 Rovnaka vec sa mi stala smojim Tipom 1.4 T-Jet, chyba bola pokazena Lambda Sonda 1 Rady, tak ukazala diagnostika, MULTIECUSCAN. Vymenila sa a bolo po probleme. Hadam ti moj tip pomoze.
Tak som sa skaredo pomylil vid moj prispevok tu: https://www.club-fiat.com/viewtopic.php ... &start=585
Fiat Tipo Plus 1.4 T-Jet
Michal67
Fiaťák
Příspěvky: 85
Registrován: 07 úno 2020, 19:46

Re: Kontrolka motora - Fiat Tipo 2018

Příspěvek od Michal67 »

Taky jsem teď řešil problém při kterém se rozsvítila kontrolka motoru. Popíšu jak to probíhalo, třeba to někomu někdy pomůže. Mám 1.4 T JET. Auto jezdilo normálně, ale někdy se mi zdálo, že lehoučce pocukává mezi 3-4 tis ot. ale nic extrémního, že bych to měl potřebu řešit. Minulý týden při prudké akceleraci s naloženým autem do kopce začalo auto mezi 3-4 tis. ot cukat strašně a rozblikala se kontrolka motoru, která ale za chvíli zhasla. Stalo se to ještě asi dvakrát. Neškubalo to pod 3 tis. ani nad 4 tis. S autem jsem jel potom opatrně a když jsem ho netočil přes 3 tis jelo úplně normálně. Druhý den ale v kopci opět veliký škubání a kontrolka začala svítit trvale a už nezhasla. V pátek v autorizovaném servisu našla diagnostika problém na zapalování u druhého válce. Po krátké výměně názorů s mechanikem a garančním technikem jak dál postupovat a jestli je to na záruku byl navržen mechanikem, další postup který vypadal dost rozumně a který jsem odsouhlasil. Během necelé hodiny zjistili závadu na cívce a uznali to na prodlouženou záruku (auto mám tři roky). Objednali novou cívku a za čtyři dny na počkání zdarma vyměnili. Auto teď jede normálně snad to vydrží. Takže se servisem velká spokojenost.
Fiat Tipo SW 1.4 T-Jet Italia Extra
Uživatelský avatar
Tonio
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 21 zář 2020, 18:49

Re: Kontrolka motora - Fiat Tipo 2018

Příspěvek od Tonio »

Kterej autorizák? Docela good doporučení...
Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Kontrolka motora - Fiat Tipo 2018

Příspěvek od Vladka1 »

Sorry, ale diagnostikou přečíst chybu missfire 2.válec, vyloučit svíci a najít chcíplou cívku (probitá izolace vinutí) opravdu neni oprava raketoplánu. I když mezi Fiat autorizákama asi ano :mrgreen: Vada v záruce a že to jde na záruku je taky opravdu mimořádná kvalita (nebo snad samozřejmost?). A náhradní cívka dostupná "už" za 4 dny - to pro ní snad jeli do Itálie (tohle opravdu nemaj skladem nebo max. do druhýho dne na dílně??!)
Michal67
Fiaťák
Příspěvky: 85
Registrován: 07 úno 2020, 19:46

Re: Kontrolka motora - Fiat Tipo 2018

Příspěvek od Michal67 »

Vladka1
Takže vše proběhlo tak jak mělo, ale ty si samozřejmě zase neodpustíš nějakou jedovatou poznámku. To že jsem tam byl v pátek před zavíračkou a v úterý ráno mi volali že můžu přijet je podle mě zcela OK. Jako sorry, ale ty neustálý hejty co tady předvádíš vůči autorizovaným servisům jsou už opravdu trochu směšný (ne opravdu nejsem mechanik z autorizáku, ani tam nepracuju.)... :mrgreen:
Fiat Tipo SW 1.4 T-Jet Italia Extra
Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Kontrolka motora - Fiat Tipo 2018

Příspěvek od Vladka1 »

Autorizák Fiat mi na autě pojebal tolik věcí, že je hejtovat můžu do alelujá :mrgreen: Projdi si tu forum kolik je tu příspěvků že autorizák neví jen jim cálujou a nic neni opravený (např. naposled tu Cimbo), a to že ti dokázali vyměnit cívku toho na mizerný kvalitě a předražený ceně moc nemění, neni do důkaz o kvalitě a přístupu ale vyjímka která potvrzuje pravidlo.
Bys je mohl taky chválit že ti za den vyměnili olej, auto jede, nestálo to ani pět tisíc a proto to je super servis...
Odpovědět

Zpět na „Tipo 2016“