adaptivní tempomat

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Uživatelský avatar
cable
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 09 led 2017, 20:07

adaptivní tempomat

Příspěvek od cable »

Zdarec lidi, tak cca 500km a už budu řešit první problémek. Dnes se mi už po druhé za dobu co tipáka mám stalo, že vyplivl adaptivní tempomat. Zajímavé je, že se to rozsvítí jak vánoční stromeček, protikolizní systém a adaptivní tempomat nefunkční a po nějaké době vše zase zhasne a vše funguje jak má. Je mi jasné že nás s tímhle autem asi moc nebude, tak ani nemá cenu setu na cokoli ptát. Píšu to tu spíš pro budoucí generace. A v pondělí mě teda čeká telefon do servisu, ať se starají. Jak budu něco vědět hned to sem hodím.
Přílohy
auto.jpg
auto.jpg (78.95 KiB) Zobrazeno 7097 x
Fiat Tipo2 HB 1.4 T-jet 88kw Lounge
ex.Fiat Croma 2010 1.9 JTD 110kw
ex. Fiat Bravo2 1.4 16v 66 kw
Reklama
 

Jarous1
Fiaťák
Příspěvky: 102
Registrován: 18 úno 2007, 19:11

Re: adaptivní tempomat

Příspěvek od Jarous1 »

Třeba jen nějaká kalibrace nebo nastavení.
Fiat 500X 1.4 Turbo Multiair Lounge
Fiat Croma 1.9 JTDm FL
Fiat Stilo MW 1,9 JTD Active FL
ex Fiat Bravo 2 MJTD Emotion
Uživatelský avatar
cable
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 09 led 2017, 20:07

Re: adaptivní tempomat

Příspěvek od cable »

Takže dnes návštěva v servise, tam mi řekli, že to v paměti sice je ale že to asi je tím že je radar zašpiněný a tak to může vykázat chybu ......sice moc nechápu že když se to stane během jízdy a během té samé jízdy jen zhruba o 5 min. později to zhasne aniž bych ten radar nějak očistil nebo s tím vůbec něco dělal tak že by to bylo tou nečistotou. No nic už mnohokrát jsem se přesvědčil že není servis jako servis, takže pokud se to bude opakovat třeba i na jaře za čista a né v tomto marastu, budu muset ke větším odborníkům pač i já si myslím že to bude možná v té kalibraci.
Fiat Tipo2 HB 1.4 T-jet 88kw Lounge
ex.Fiat Croma 2010 1.9 JTD 110kw
ex. Fiat Bravo2 1.4 16v 66 kw
Uživatelský avatar
gigi
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 01 říj 2015, 15:05

Re: adaptivní tempomat

Příspěvek od gigi »

Ahoj. Tak mě se to stalo dnes také a poprvé. Zajímavé je,že jsem byl včera večer na roční prohlídce a tak nevím jestli je to jen náhoda,nebo si tam s něčím hráli a přenastavili. Svítilo to asi 10 minut,ale pak jsem musel dost razantně brzdit a najednou to zhaslo a vše je ok. Uvidím co bude dál.
FIAT TIPO HATCHBACK 1.4 T-JET 120K OPENING EDITION EXTRA
Bravo II 1,4
Stilo 1,2
Bravo I
Punto 1,2
Alfa Romeo 33
Uživatelský avatar
cable
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 09 led 2017, 20:07

Re: adaptivní tempomat

Příspěvek od cable »

Tak já se přiznám, že jsem nezaznamenal co má vliv na to, že se ta chyba stane a stejně tak, že pak zhasne ale děje se to pořád ať je sucho/voda, teplo/mráz, ať je to auto špinavé nebo čisté....docela se těším na garančku, až to tam na ně vybalím páč nemám čas přechodně bydlet v servisu. Každé to zachybování si pro sychr fotím na přístrojovce, ono se to sice ukládá do appky v telefonu ale po čase se to vymaže a oni by to měli vidět v diagnostice ale je lepší mít vlastní důkazy...budu to chtít jednoznačně vyměnit/vyřešit a je mi jedno jestli kvůli tomu budou muset měnit tu radarovou nebo řídící jednotku. :twisted: :twisted: :x :x
Fiat Tipo2 HB 1.4 T-jet 88kw Lounge
ex.Fiat Croma 2010 1.9 JTD 110kw
ex. Fiat Bravo2 1.4 16v 66 kw
Uživatelský avatar
gigi
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 01 říj 2015, 15:05

Re: adaptivní tempomat

Příspěvek od gigi »

Tak mě se to stalo už asi 3-4 krát a také nevím důvod. Vždy to po nějaké chvilce zhasne. Zajímavé je,že se mi to prvně stalo až po první garanční prohlídce. Možná náhoda,možná ne,nevím :-(
FIAT TIPO HATCHBACK 1.4 T-JET 120K OPENING EDITION EXTRA
Bravo II 1,4
Stilo 1,2
Bravo I
Punto 1,2
Alfa Romeo 33
Uživatelský avatar
gigi
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 01 říj 2015, 15:05

Re: adaptivní tempomat

Příspěvek od gigi »

Ahoj. Tak se mě to stalo opět a zas. Nepomohlo ani zhasnutí motoru a opětovné nastartování. Po půl dni to zhaslo samo. Důvod ani příčinu neznám,auto bylo umyté,nepršelo,zkrátka nevím :evil: :evil: :evil:
FIAT TIPO HATCHBACK 1.4 T-JET 120K OPENING EDITION EXTRA
Bravo II 1,4
Stilo 1,2
Bravo I
Punto 1,2
Alfa Romeo 33
Uživatelský avatar
cable
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 09 led 2017, 20:07

Re: adaptivní tempomat

Příspěvek od cable »

Mně už se to neděje tak často ale sem tam se to stane.....ale nikdy to netrvalo dýl než 5-10 min.
Fiat Tipo2 HB 1.4 T-jet 88kw Lounge
ex.Fiat Croma 2010 1.9 JTD 110kw
ex. Fiat Bravo2 1.4 16v 66 kw
Uživatelský avatar
cable
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 09 led 2017, 20:07

Re: adaptivní tempomat

Příspěvek od cable »

Tak při dnešní garančce se v servise pokusili problém s tempomatem vyřešit.......sundali nárazník a údajně u toho radaru byl dost napružený kabel k němu vedoucí....mohlo tedy docházet při správném otřesu k výpadku spojení a tím hození chyby.....kabel co byl na těsno vyměnili za delší a uvidíme zdali na to kápli nebo ne.
Fiat Tipo2 HB 1.4 T-jet 88kw Lounge
ex.Fiat Croma 2010 1.9 JTD 110kw
ex. Fiat Bravo2 1.4 16v 66 kw
Uživatelský avatar
Marián601
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 01 dub 2018, 19:41

Re: adaptivní tempomat

Příspěvek od Marián601 »

Jediný výpadok tempomatu som mal keď snežilo.
Predok auta bol celý od snehu tak preto.
Zatiaľ to šľape ako má. Auto mám rok.
Uživatelský avatar
cable
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 09 led 2017, 20:07

Re: adaptivní tempomat

Příspěvek od cable »

Jen pro info, od té doby co to opravili což je už v podstatě pul roku, tak žádný problém a funguje jak má, takže to už beru za vyřešené.
Fiat Tipo2 HB 1.4 T-jet 88kw Lounge
ex.Fiat Croma 2010 1.9 JTD 110kw
ex. Fiat Bravo2 1.4 16v 66 kw
Odpovědět

Zpět na „Tipo 2016“