Servisní prohlídka Tipo2016

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
kipon
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 24 kvě 2017, 18:45

Servisní prohlídka Tipo2016

Příspěvek od kipon »

Protože mě v pátek čeká po roce první servisní prohlídka, tak bych jsem se chtěl zeptat na nějaké dobrý rady a na co bych si měl dát pozor. Jdu sice ke smluvnímu servisu, který je zároveň i prodejcem, ale člověk nikdy neví... Zároveň je nové Tipo2016 mým prvním autě, mám sedan v benzínu v Opening Edition 1.4 95k s drobnými doplňky (kožený volant, páka, autom. klima, rezervní kolo a ještě něco..). Zatím to celkem ujde, s autem mám ujetých 12 500 km a převážně s ním jezdí přítelkyně po městě, takže spotřeba se pohybuje kolem 6,9. Když jsem to vzal na delší cestu, cca 400 km po dálnici, tak jsem se dostal ke spotřebě 6,2.

Byl jste už někdo na první prohlídce..? Pokud ano, chtěl bych vědět na kolik to vyšlo(stálo). :?:
Reklama
 

Uživatelský avatar
cable
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 09 led 2017, 20:07

Re: Servisní prohlídka Tipo2016

Příspěvek od cable »

Ahoj,
S tipákem jsem na garančce ještě nebyl. Chodil jsem s Bravem, kde byl stejný motor. Cena se pohybovala kolem 5 tis. olej, filtry+prohlídka, je to ale tak 4 roky zpět, pak už jsem měl cromu a tam to bylo přes 9 tis. ale to je nafta.
Co se týče rad a tipů, tak tady toho moc není, garanční servis je snad to nejjednodušší co v téhle branži může být, s trochou nadsázky se dá říct, že je to práce pro cvičenou opici. Je to jen o prachách, schválně to podmiňují zárukou, protože vědí že něco takového si zvládne udělat 85% všech majitelů i s origo materiálem bez jejich marží. Nicméně tak je to nastaveno a pokud chceme mít záruku(aspoň nějakou), tak nám nic jiného nezbude, než to těch 5 let/100k km vydržet. Takže jak jsem řekl, garančku by měl zvládnout bez problémů každý servis, tím spíš autorizovaný. Moje zkušenost je s imofou Praha, smažíkem Kladno,Ústí a Štěpán Mladá Boleslav, tam garančku určitě zvládnou, pokud už by jsi chtěl řešit nějaký problém, tak se to dost zužuje. Nvm kde jsi koupil a budeš servisovat ale jak řikám, garančka= snadný a lehce vydělaný prachy=snadná práce a pokud by byl někde s tímto problém, tak taková firma nemá na trhu co dělat. Pokud jsi extra nedůvěřivý, tak na vzduch, pyl filtry se můžeš podívat, olej a olej filtr už bohužel nezkontroluješ, tak max hladinu, i když i na měrce by měl být znát nezašpiněný olej. Asi to bude tak nějak všude stejné ale můžeš se dopředu informovat na cenu, tady není žádná proměnná, materiál i práce je jasná a tudíž i jasně naceněná.
Fiat Tipo2 HB 1.4 T-jet 88kw Lounge
ex.Fiat Croma 2010 1.9 JTD 110kw
ex. Fiat Bravo2 1.4 16v 66 kw
kipon
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 24 kvě 2017, 18:45

Re: Servisní prohlídka Tipo2016

Příspěvek od kipon »

Tak jsem byl na té první prohlídce... cena jen 500 Kč, ale pouze se jen na vozidlo podívali zda je vše v pořádku (kapaliny, baterka, kola a samozřejmě se podívali na počítač), doba prohlídky cca 45 minut. Jinak neměnili v autě vůbec nic ani se mě neptali zda chci vyměnit olej... To mě trochu překvapilo, ale výrobce to jen doporučuje dle servisní knížky, takže asi vše OK. Nicméně na příští návštěvě za rok už to bude jiná... Dle dotazu se budou měnit Filtry, olej a svíčky...odhadovaná cena kolem 7 000 Kč dle technika.
Jinak jezdím do servisu AF centrum v Ostravě, takže aspoň info z dalšího servisu.


Díky za předešlou odpověď...
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Servisní prohlídka Tipo2016

Příspěvek od Vitaml »

Myslím, že ten olej s filtrem by se měl měnit dřív, jestli za další rok najedeš dalších 13 tkm.
Svíčky jsou na 40-60 tkm.
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
Uživatelský avatar
gigi
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 01 říj 2015, 15:05

Re: Servisní prohlídka Tipo2016

Příspěvek od gigi »

Ahoj. Tak mám první prohlídku za sebou a stálo mě to 3 488 Kč. Podotýkám,že auto mám 4 měsíce,najeto 4 800 km,ale uvedeno do provozu bylo papírově přesně před rokem. Měnili olej,olejový filtr,nastavili nový termín prohlídky.
FIAT TIPO HATCHBACK 1.4 T-JET 120K OPENING EDITION EXTRA
Bravo II 1,4
Stilo 1,2
Bravo I
Punto 1,2
Alfa Romeo 33
Uživatelský avatar
cable
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 09 led 2017, 20:07

Re: Servisní prohlídka Tipo2016

Příspěvek od cable »

Tak dnes po 11 měsících od koupě první garančka 15k km. Fiat Smažík UL, cena 4100 kč olej, olejfiltr, pylák a diagnostika + řešili záručně problém s adaptivním tempomatem viz. příslušné vlákno https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=116&t=24164
Fiat Tipo2 HB 1.4 T-jet 88kw Lounge
ex.Fiat Croma 2010 1.9 JTD 110kw
ex. Fiat Bravo2 1.4 16v 66 kw
Andy350
Fiaťák
Příspěvky: 120
Registrován: 29 pro 2017, 19:01

Re: Servisní prohlídka Tipo2016

Příspěvek od Andy350 »

kipon píše:Tak jsem byl na té první prohlídce... cena jen 500 Kč, ale pouze se jen na vozidlo podívali zda je vše v pořádku (kapaliny, baterka, kola a samozřejmě se podívali na počítač), doba prohlídky cca 45 minut. Jinak neměnili v autě vůbec nic ani se mě neptali zda chci vyměnit olej... To mě trochu překvapilo, ale výrobce to jen doporučuje dle servisní knížky, takže asi vše OK. Nicméně na příští návštěvě za rok už to bude jiná... Dle dotazu se budou měnit Filtry, olej a svíčky...odhadovaná cena kolem 7 000 Kč dle technika.
Jinak jezdím do servisu AF centrum v Ostravě, takže aspoň info z dalšího servisu.


Díky za předešlou odpověď...

Odporucam menit kazdy rok olej s olejovym filtrom a rovnako aj vzduchovy filter.
Je tam relativne mala napln olejova - to znamena ze olej sa o to rychlejsie znehodnocuje.
Ak si auto planujete ponechat dlhsie ako 5 rokov, tak mente olej kazdy rok maximalne kazdych 15000km, idealne aj po 10000km - viem ze to znie prilis casto ale taka je realita
Fiat Tipo Kombi Lounge 1.4 T-Jet Gelato 2017 (full okrem "kože" a xenónov - odporúčam si ich doplatiť ak zvažujete Tipo)
ex. Fiat Stilo 1.6 16v Torque Active 2002
Andy350
Fiaťák
Příspěvky: 120
Registrován: 29 pro 2017, 19:01

Re: Servisní prohlídka Tipo2016

Příspěvek od Andy350 »

kipon píše:Tak jsem byl na té první prohlídce... cena jen 500 Kč, ale pouze se jen na vozidlo podívali zda je vše v pořádku (kapaliny, baterka, kola a samozřejmě se podívali na počítač), doba prohlídky cca 45 minut. Jinak neměnili v autě vůbec nic ani se mě neptali zda chci vyměnit olej... To mě trochu překvapilo, ale výrobce to jen doporučuje dle servisní knížky, takže asi vše OK. Nicméně na příští návštěvě za rok už to bude jiná... Dle dotazu se budou měnit Filtry, olej a svíčky...odhadovaná cena kolem 7 000 Kč dle technika.
Jinak jezdím do servisu AF centrum v Ostravě, takže aspoň info z dalšího servisu.


Díky za předešlou odpověď...

Odporucam menit kazdy rok olej s olejovym filtrom a rovnako aj vzduchovy filter.
Je tam relativne mala napln olejova - to znamena ze olej sa o to rychlejsie znehodnocuje.
Ak si auto planujete ponechat dlhsie ako 5 rokov, tak mente olej kazdy rok maximalne kazdych 15000km, idealne aj po 10000km - viem ze to znie prilis casto ale taka je realita
Fiat Tipo Kombi Lounge 1.4 T-Jet Gelato 2017 (full okrem "kože" a xenónov - odporúčam si ich doplatiť ak zvažujete Tipo)
ex. Fiat Stilo 1.6 16v Torque Active 2002
Dano14
Začátečník
Příspěvky: 42
Registrován: 20 zář 2017, 12:22

Re: Servisní prohlídka Tipo2016

Příspěvek od Dano14 »

Ahojte, nechcem zakladať novú tému, keďže už tu je príslušné vlákno zaoberajúce sa servisnými prehliadkami Fiatu Tipo. O niekoľko dní (podľa pp 16 dní do service) sa rok s rokom zíde a bude nasledovať prvá servisná prehliadka môjho Tipa Kombi 1.4 atmo. Otázka pre majiteľov Fiatov v okolí BA, kde je podľa Vaších skúsenosti najlepší servis ? Kupoval som Tipo v Grife, tak ma to láka dať tam auto aspoň na tú prvú servisnú prehliadku. V Ba sú, ak ma pamäť nemýli traja autorizovaný predajcovia poskytujúci aj servis. Grif, Autoimpex a Todos. Ceny prvej prehliadky budem ešte zisťovať, prepokladám že sa v rámci porovnania medzi týmito troma autorizovanými servismi ceny prvej servisnej nebudú nejak extra líšiť, čiže to nakoniec bude iba o osobných preferenciach. Tipo je môj tretí Fiat, predchádzajúce fiaty, GP a Punto mk1 som servisoval u známeho mechanika, čiže nejaké skúsenosti s autorizovanými servismi a ich prácou nemám. Vopred Vám ďakujem za postrehy.
Andy350
Fiaťák
Příspěvky: 120
Registrován: 29 pro 2017, 19:01

Re: Servisní prohlídka Tipo2016

Příspěvek od Andy350 »

Dano14 píše:Ahojte, nechcem zakladať novú tému, keďže už tu je príslušné vlákno zaoberajúce sa servisnými prehliadkami Fiatu Tipo. O niekoľko dní (podľa pp 16 dní do service) sa rok s rokom zíde a bude nasledovať prvá servisná prehliadka môjho Tipa Kombi 1.4 atmo. Otázka pre majiteľov Fiatov v okolí BA, kde je podľa Vaších skúsenosti najlepší servis ? Kupoval som Tipo v Grife, tak ma to láka dať tam auto aspoň na tú prvú servisnú prehliadku. V Ba sú, ak ma pamäť nemýli traja autorizovaný predajcovia poskytujúci aj servis. Grif, Autoimpex a Todos. Ceny prvej prehliadky budem ešte zisťovať, prepokladám že sa v rámci porovnania medzi týmito troma autorizovanými servismi ceny prvej servisnej nebudú nejak extra líšiť, čiže to nakoniec bude iba o osobných preferenciach. Tipo je môj tretí Fiat, predchádzajúce fiaty, GP a Punto mk1 som servisoval u známeho mechanika, čiže nejaké skúsenosti s autorizovanými servismi a ich prácou nemám. Vopred Vám ďakujem za postrehy.
Nazdar, ja mam 1-4 turbo a servisoval som v Todose za 175 EUR.
Akurat daj pozor.. chceli ma ojetrtkabatit ze 5l oleja. No nie.. napln je 3,5l takze 4l zaplatim a pol litra chcem do kufra vo flaske.
Naviac toho oleja tam dali viac. Mal som to nadrysku, tak pekne odsali 2 deci.

V impexe to vychadzalo viac. No opytaj sa aj vo svojom Grife,,, ale standardna cena je tych 180-190 eur. (ja som menil vzduchovy aj pelovy filter, olejovy samozrejme tiez)
Fiat Tipo Kombi Lounge 1.4 T-Jet Gelato 2017 (full okrem "kože" a xenónov - odporúčam si ich doplatiť ak zvažujete Tipo)
ex. Fiat Stilo 1.6 16v Torque Active 2002
Dano14
Začátečník
Příspěvky: 42
Registrován: 20 zář 2017, 12:22

Re: Servisní prohlídka Tipo2016

Příspěvek od Dano14 »

Ok vďaka za odpoveď. Ak sa môžem opýtať ako dlho trval celý ten proces prvej servisnej prehliadky ? Uff takže pre istotu ešte aj prekontrolovať koľko tam toho oleja dali, bol si priamo pri výmene oleja, že si si všimol nezrovnaloť alebo po výmene si to kontroloval ?
Andy350
Fiaťák
Příspěvky: 120
Registrován: 29 pro 2017, 19:01

Re: Servisní prohlídka Tipo2016

Příspěvek od Andy350 »

Dano14 píše:Ok vďaka za odpoveď. Ak sa môžem opýtať ako dlho trval celý ten proces prvej servisnej prehliadky ? Uff takže pre istotu ešte aj prekontrolovať koľko tam toho oleja dali, bol si priamo pri výmene oleja, že si si všimol nezrovnaloť alebo po výmene si to kontroloval ?
Kontroloval som to po vymene. Ale toto z nejakého dôvodu robia aj u iných.. kolega má hyundai. a tiež mu to preliali. ale jeho presvedčili, že to je ok.. ja som povedal, že pre mňa je to ok, keď vidím hladinu oleja na rýske v hornej tretine. Trvalo to 2 hodky cca
Fiat Tipo Kombi Lounge 1.4 T-Jet Gelato 2017 (full okrem "kože" a xenónov - odporúčam si ich doplatiť ak zvažujete Tipo)
ex. Fiat Stilo 1.6 16v Torque Active 2002
TipoLPG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 29 pro 2017, 15:41
Bydliště: Pelhřimov

Re: Servisní prohlídka Tipo2016

Příspěvek od TipoLPG »

Dost vážně uvažuji, že kašlu na autorizovaný servis jejich "záruku" a budu auto servisovat buď svépomocí nebo v servisu ke kterému mám důvěru.
Servis Fiat je pro mě zatím jedno velké zklamání
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet LPG 2018
Uživatelský avatar
martin72
Znalec
Příspěvky: 676
Registrován: 14 říj 2013, 20:57
Bydliště: Praha

Re: Servisní prohlídka Tipo2016

Příspěvek od martin72 »

Já sice nejezdím do autorizáku na servisní prohlídky, ale letos mi opravovali auto po tom co mi do něj někdo před barákem nacouval. Auto opravovali na třikrát,opravili to dobře, ale já jsem jim musel říkat co mají vyměnit a co seřídit. :D Tak že , já to beru tak, že práce byla odvedena dobře, ale technický dozor si musím dělat sám.
Fiat Bravo Emotion rv.2008 1.4 T-Jet 110kW
Fiat Punto MkII 1,2 16V ELX rv.2001
Fiat Marea 1,6 16V ELX rv.2000 ex.2016 frajer nedobrzdil
Fiat 127 rv.1972 ex.2008 dožil
Fiat 125 Speciál rv.1969 ex.2007 dožil
Fiat 125 rv.1968 ex.1997 dožil
Andy350
Fiaťák
Příspěvky: 120
Registrován: 29 pro 2017, 19:01

Re: Servisní prohlídka Tipo2016

Příspěvek od Andy350 »

TipoLPG píše:Dost vážně uvažuji, že kašlu na autorizovaný servis jejich "záruku" a budu auto servisovat buď svépomocí nebo v servisu ke kterému mám důvěru.
Servis Fiat je pro mě zatím jedno velké zklamání
to neviem ci by som robil. strata zaruky asi nestoji za to. ja som teraz reklamoval dvere (menili zamok) a hned pozerali do knizky ci uz bola kontrola.
Fiat Tipo Kombi Lounge 1.4 T-Jet Gelato 2017 (full okrem "kože" a xenónov - odporúčam si ich doplatiť ak zvažujete Tipo)
ex. Fiat Stilo 1.6 16v Torque Active 2002
Odpovědět

Zpět na „Tipo 2016“