Hill holder - asistent rozjezdu

Moderátor: peta.smolik

Typek
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 02 zář 2018, 20:16

Re: Hill holder - asistent rozjezdu

Příspěvek od Typek »

Mám najeto asi jen 200 km a včera jsem poprvý "otestoval" HH a nebyla to moc příjemná zkušenost.
Pustil jsem brzdu a současně přidával plyn a pouštěl spojku, jak jsem zvyklej ale autu se vůbec nechtělo jet, naopak jsem dostal "kopanec", s autem to cuklo a pak se to teprve rozjelo. Kola byly tedy stále zabržněný HH.
Samozřejmě mi to nedalo a jel jsem to dnes znovu vyzkoušet. HH ale pořád drží i když pouštim spojku a přidávám plyn. Rozjíždět se do zabržděnejch kol ale asi neni pro auto moc dobrý, tak jsem toho po pár pokusech nechal.
Po puštění brzdy teda musim počkat, až mě HH pustí (2 sec), jinak se plynule nerozjedu.
Dělám něco špatně, nebo je to závada?
Reklama
 

TipoLPG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 29 pro 2017, 15:41
Bydliště: Pelhřimov

Re: Hill holder - asistent rozjezdu

Příspěvek od TipoLPG »

Za chvilku až se s autem naučíš, tak si to už ani neuvědomíš a budeš se rozjíždět plynule. Jde o zvyk
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet LPG 2018
metamor
Fiaťák
Příspěvky: 122
Registrován: 15 kvě 2015, 22:12

Re: Hill holder - asistent rozjezdu

Příspěvek od metamor »

myslim ze to je normalne. ked si v kopci a mas len brzdu tak ta pusti hned ale ked mas stlacenu spojku a puatis brzdu tak to trva 2s a potom to ide. tiez som si na to nevedel zvyknut lebo predtym som sa v kopci pohynal bez rucnej hned a nadaval som na to ale casom som si zvykol ze mam byt pomalsi...
Uživatelský avatar
martin72
Znalec
Příspěvky: 676
Registrován: 14 říj 2013, 20:57
Bydliště: Praha

Re: Hill holder - asistent rozjezdu

Příspěvek od martin72 »

Já teda nemám Tipo, ale abych řekl pravdu nepoznám moc rozdíl jestli je HH zapnutý nebo vypnutý. Jedině když bych si hrál v kopci na blondýnu, tak je to poznat, že to přidrží, jinak žádný kopanec. Jelikož to funguje k mé spokojenosti, tak jsem nestudoval zapojení, ale předpokládám, že HH při rozjezdu odblokuje spínač na spojkovém pedálu. Určitě se to nemá přetahovat mezi sebou.
Fiat Bravo Emotion rv.2008 1.4 T-Jet 110kW
Fiat Punto MkII 1,2 16V ELX rv.2001
Fiat Marea 1,6 16V ELX rv.2000 ex.2016 frajer nedobrzdil
Fiat 127 rv.1972 ex.2008 dožil
Fiat 125 Speciál rv.1969 ex.2007 dožil
Fiat 125 rv.1968 ex.1997 dožil
Typek
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 02 zář 2018, 20:16

Re: Hill holder - asistent rozjezdu

Příspěvek od Typek »

metamor píše:myslim ze to je normalne. ked si v kopci a mas len brzdu tak ta pusti hned ale ked mas stlacenu spojku a puatis brzdu tak to trva 2s a potom to ide. tiez som si na to nevedel zvyknut lebo predtym som sa v kopci pohynal bez rucnej hned a nadaval som na to ale casom som si zvykol ze mam byt pomalsi...
Díky za radu, dělal jsem to teda špatně.
"Správný postup" je teda pustit brzdu a pak teprve sešlápnout spojku. Pak se už auto rozjíždí normálně.
metamor
Fiaťák
Příspěvky: 122
Registrován: 15 kvě 2015, 22:12

Re: Hill holder - asistent rozjezdu

Příspěvek od metamor »

niesom si isty ci si ma pochopil spravne... si najdi daky kopcek a vyskusaj si to. ja viem m ze na grande ked stojim v kopci a som na brzde tak nic. aktivuje sa len so zosliapnutou spojkou myslim ze nemusel som mat ani jednotku zaradenu. pekne mi to vychadza tak ze stojim v kopci na brzde stlacim spojku pustim brzdu zaradim jednotku pustam spojku ako ked sa chces bezne pohnut a ides
Andy350
Fiaťák
Příspěvky: 120
Registrován: 29 pro 2017, 19:01

Re: Hill holder - asistent rozjezdu

Příspěvek od Andy350 »

Neviem ako ine auta/modely. Moje tipo funguje pekne,

zastavis v kopci, stlacis brzdu, ta sa zaholduje a mas par sekund cas zatlacit spojku, dat si pravu nohu na plyn a ked zacnes pustat spojku brzda sa odholduje, resp ak nepustis spojku odholduje sa po cca 4 sekundach.

jednoduche a prijemne.
Fiat Tipo Kombi Lounge 1.4 T-Jet Gelato 2017 (full okrem "kože" a xenónov - odporúčam si ich doplatiť ak zvažujete Tipo)
ex. Fiat Stilo 1.6 16v Torque Active 2002
Odpovědět

Zpět na „Tipo 2016“