Spojka

Moderátor: peta.smolik

Kliďas
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 05 bře 2018, 22:19
Bydliště: Plzeň

Spojka

Příspěvek od Kliďas »

Ahoj, zdravím všechny.Jsem tu novým členem.Vlastním Tipo sedan 1.4 / 95k a mám najeto 3000 km.Chci se zeptat jestli je normální když přeřadím z 1 na 2 (klidné zrychlení) auto nepříjemně jakoby drcne (škubne).Děje se to vždy po vymáčknutí spojky z 1 na 2 rychl. Má někdo stejný problém? Je to konstrukční nedokonalost?
Když ale 1 rychl. ustalým na nějakou rychlost (2-3 vteřiny) a pak sešlápnu spojku auto přeřadí na 2 rychl. bez toho drcnutí.Od 2 rychl. nahoru žádné problémy nepozoruju.Prosím o radu.Jinak jsem s autem spokojen,spotřebu mám kolem 6 litrů.
Reklama
 

Martin.nz
Fiaťák
Příspěvky: 94
Registrován: 18 srp 2017, 19:06
Bydliště: Zákupy

Re: Spojka

Příspěvek od Martin.nz »

Tak tohle mi dělá od začátku taky. K tomu se mi teď přidalo to, že po cca 5 km mi nejde podřadit ze 6 na 4. Jde to z tuha a vždy to vydává strašný zvuky. Příští týden jsem objednaný na servis, tak dám vědět.
Fiat Tipo kombi 1.4, 95k
Peugeot 406 break 2.0i, 97kW
Volkswagen Santana 1.6, 63kW
Andy350
Fiaťák
Příspěvky: 120
Registrován: 29 pro 2017, 19:01

Re: Spojka

Příspěvek od Andy350 »

Kliďas píše:Ahoj, zdravím všechny.Jsem tu novým členem.Vlastním Tipo sedan 1.4 / 95k a mám najeto 3000 km.Chci se zeptat jestli je normální když přeřadím z 1 na 2 (klidné zrychlení) auto nepříjemně jakoby drcne (škubne).Děje se to vždy po vymáčknutí spojky z 1 na 2 rychl. Má někdo stejný problém? Je to konstrukční nedokonalost?
Když ale 1 rychl. ustalým na nějakou rychlost (2-3 vteřiny) a pak sešlápnu spojku auto přeřadí na 2 rychl. bez toho drcnutí.Od 2 rychl. nahoru žádné problémy nepozoruju.Prosím o radu.Jinak jsem s autem spokojen,spotřebu mám kolem 6 litrů.
Ja mam uplne rovnaky problem. Budes to riesit v servise? Ak ano daj prosim vediet vysledok.
Fiat Tipo Kombi Lounge 1.4 T-Jet Gelato 2017 (full okrem "kože" a xenónov - odporúčam si ich doplatiť ak zvažujete Tipo)
ex. Fiat Stilo 1.6 16v Torque Active 2002
Martin.nz
Fiaťák
Příspěvky: 94
Registrován: 18 srp 2017, 19:06
Bydliště: Zákupy

Re: Spojka

Příspěvek od Martin.nz »

Samozřejmě to budu řešit u prodejce. Zajímavé je, že těch prvních cca 5 km to je v pořádku a pak to začne, ze 6 na 4 skoro pokaždé, někdy i z 5 na 4.
Fiat Tipo kombi 1.4, 95k
Peugeot 406 break 2.0i, 97kW
Volkswagen Santana 1.6, 63kW
Uživatelský avatar
Vilda
Fiaťák
Příspěvky: 106
Registrován: 30 pro 2017, 13:00
Bydliště: Praha 5 - Košíře

Re: Spojka

Příspěvek od Vilda »

Chlapi .... a dělá vám to jen v zimě ? V převodovce je olej ztuhlý jako vazelína, takže může lepit synchrony a řazení rychlostí nemusí být snadné, jako třeba v letních měsících.

Mě Fiat za studena trochu stávkuje při řazení z jedničky a na dvojku, ale po prohřátí motoru a potažmo s tím i převodového oleje na provozní teplotu, už tam všechny kvalty padají v pohodě 8)
Fiat Tipo 1.4 T-Jet hatchback 2018
Red Amore
TipoLPG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 29 pro 2017, 15:41
Bydliště: Pelhřimov

Re: Spojka

Příspěvek od TipoLPG »

Děsíte mě, tento měsíc si mám jít pro nové auto a jak to tady čtu, tak začínám mít obavu :?
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet LPG 2018
Kliďas
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 05 bře 2018, 22:19
Bydliště: Plzeň

Re: Spojka

Příspěvek od Kliďas »

Za měsíc mam jít na první ser. prohlídku,tak uvidíme.Dnes jsem se ptal ve Fiat servisu a moc se netvářili,vlastně jako kdyby to neznali a přitom ten problém tu máme na více vozech.Brácha jsi objednal úplně stejný model,výbavu i barvu (Sedan 1.4/95k Plus/ bílá-Gelato/doplňková výbava/16" plech.) jako mam já,takže můžu psát o dvou vozech,ale přijde mu až na konci března.Jsem puntičkař a auto se znažim mít vždy v cajchu.Spousty věcí si udělám sám.Ale vraťme se k tématu,moje převodovka určitě není ještě úplně zaběhnutá,ale řadí bez problémů.Jak už jsem psal,problém je v rozpojení 1 rychl. stupně při běžném zrychlení.Pokud vám to taky jako by drcne (motor nepříjemně sebou škubne a přenese se to až na poloosy)tak zkuste jak to dělám já,že po rozjetí na jedničku ustálím rychlost na cca 2-3 vteřiny a pak teprve sešlápnu spojku a přeřadím na dvojku a vše je ladné a v pohodě.Po dvojce můžu zrychlovat a řadit jako v soutěžáku.Možná kolega jak tu psal bude vědět něco dříve než já.Jo a dělá mi to od první chvíle (léto,zima).


_______________________________________
Fiat Tipo sedan 1.4/95k Plus /Bílá/Březen 2017
Uživatelský avatar
jojo007
Fiaťák
Příspěvky: 121
Registrován: 15 říj 2010, 12:24
Bydliště: Nitra

Re: Spojka

Příspěvek od jojo007 »

Ja mám asi Tipo z iného sveta :D To čo popisujete nepozorujem na aute. Či rýchlo radím alebo pomaly tak pekne bez trhnutia preradím. Mám cez 2800 km. Keď bolo -15 tak som cítil ako ide riadiaca páka ťažšie ale to bolo asi tým mrazom. Po par km už to bolo v pohode.
Fiat Tipo hatchback 1.4 T-Jet 2017
Andy350
Fiaťák
Příspěvky: 120
Registrován: 29 pro 2017, 19:01

Re: Spojka

Příspěvek od Andy350 »

U mna je to velmi jemne trhnutie aj to nie vzdy. Myslim ze pojde o zle urobeny spomenuty synchron tych stupnov.

Alebo to moze byt tak ze spojka sa neodlepi uplne ako ma,, a ked v prevodovke pleskneme jednotku, moze zachytit nejake momentum z nie 100% odlepenej spojky

Tym ze sa to udeje iba obcas, rozmyslam ako to odprezentujem v servise. Napada mi, ze by to malo byt simulovatelne tak, ze dam spiatocku, pustim ju do zaberu a potom budem chciet dat jednotku. Teoreticky vtedy by malo byt citit trhnutie...(mam najazdenych 8000 a nikdy ma to neobmedzilo - ale sipim problem)

Dokonca raz sa mi stalo, ze som pridal plyn na neutrale, zatlacil spojku a zaradil jednotku... spojka bola stale naplno zatlacena a trhlo celym autom

Najprv som tomu neprikladal vahu, ale ked vidim, ze to maju viaceri, treba to reklamovat, aby sa to casom nejak nezhorsilo, aby sme mali tuto vadu zapisanu, v pripade ze dojde v buducnosti k poruche.
Fiat Tipo Kombi Lounge 1.4 T-Jet Gelato 2017 (full okrem "kože" a xenónov - odporúčam si ich doplatiť ak zvažujete Tipo)
ex. Fiat Stilo 1.6 16v Torque Active 2002
Uživatelský avatar
petonr
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 29 pro 2016, 22:20
Bydliště: Nitra

Re: Spojka

Příspěvek od petonr »

Čávte.Ja nepozorujem žiadne problémy s radením .Pred týždňom -15 ,radenie bez problémov.Mám najazdené 4500km.
Tipo Hatchback 1.4 T-Jet 88kW Lounge+, r.v.11/2016
Ulysse 2.0 JTD 100kW .ex
Marea 1,9 JTD 77kW .ex
Brava 1,4 55kW .ex
Uživatelský avatar
Vilda
Fiaťák
Příspěvky: 106
Registrován: 30 pro 2017, 13:00
Bydliště: Praha 5 - Košíře

Re: Spojka

Příspěvek od Vilda »

Dneska jsem vyjížděl a teploměr ukazoval osm stupňů. Řazení všech rychlostí šlo naprosto v pohodě 8)

Ital nejspíš nemá rád zimu :wink:
Fiat Tipo 1.4 T-Jet hatchback 2018
Red Amore
Andy350
Fiaťák
Příspěvky: 120
Registrován: 29 pro 2017, 19:01

Re: Spojka

Příspěvek od Andy350 »

chlapi tesim sa za vas, ze nemate problemy. Ako som spomenul.. u mna je to vec, ktoru si nevsimne kazdy. Nemam problemy s radenim, je to tuknutie v prevodovke pri zaradovani jednotky. Skuste si to vsimat, ci nas nie je viac.
Fiat Tipo Kombi Lounge 1.4 T-Jet Gelato 2017 (full okrem "kože" a xenónov - odporúčam si ich doplatiť ak zvažujete Tipo)
ex. Fiat Stilo 1.6 16v Torque Active 2002
cmelm
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 09 dub 2018, 08:22

Re: Spojka

Příspěvek od cmelm »

Zdravim vas, vsimol som si nedavno na mojom tipe 1.4 Tjet ten isty problem ....pri radeni, respektive pri zosliapnuti spojkoveho pedalu do 3tieho prevodoveho stupna vyssie uz nie - pocut take drncnutie, mam trochu obavy. Ako ste sa stym vysporiadali vy ? ...stacilo iba doliat olej alebo to je nieco vaznejsie ? dajte vediet dakujem.
Uživatelský avatar
Marián601
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 01 dub 2018, 19:41

Re: Spojka

Příspěvek od Marián601 »

Mám 1.4 T-jet a rýchlosti tam padajú skoro samé :)
V zime málinko tuhšie 2. stupeň ale to je normálne a cukanie som nejak nepostrehol šlpe to pekne len dráhy radenia mohli spraviť kratšie. najazdené 12 000km a dnes prvý servis 216e-čiek.
Dano14
Začátečník
Příspěvky: 42
Registrován: 20 zář 2017, 12:22

Re: Spojka

Příspěvek od Dano14 »

Marián601 píše:Mám 1.4 T-jet a rýchlosti tam padajú skoro samé :)
V zime málinko tuhšie 2. stupeň ale to je normálne a cukanie som nejak nepostrehol šlpe to pekne len dráhy radenia mohli spraviť kratšie. najazdené 12 000km a dnes prvý servis 216e-čiek.
Zdravím, mohol by som sa opýtať, ten prvý servis bol vykonaný cez autorizovaný servis predajcu ?
Odpovědět

Zpět na „Tipo 2016“