dvere - buchotanie

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Andy350
Fiaťák
Příspěvky: 120
Registrován: 29 pro 2017, 19:01

dvere - buchotanie

Příspěvek od Andy350 »

Ahojte,

v ramci garancky som riesil iba totalne banality ako vrzgajuce klucky prednych dveri a slabu rucnu brzdu co samozrejme bolo vybavene za 15 minut,... no je jedna vec ktoru nevedia odhalit a preco chcem vediet ci niekto nema podobnu skusenost.

ked idem okolo 150 - 160 kmh tachometrovych tak vo dverach spolujazdca nieco zacne hrkat (zvuk ako keby sa trepotalo sklo - okno) avsak vsemozne pritalcam rukou na dvere,, hrka to stale-- akoby vo vnutri dveri a technik ich dotiahol. cize nehrka to na zamku.

Ja iba ci nahodou nemate toto tiez.

diks
Fiat Tipo Kombi Lounge 1.4 T-Jet Gelato 2017 (full okrem "kože" a xenónov - odporúčam si ich doplatiť ak zvažujete Tipo)
ex. Fiat Stilo 1.6 16v Torque Active 2002
Reklama
 

Uživatelský avatar
cable
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 09 led 2017, 20:07

Re: dvere - buchotanie

Příspěvek od cable »

Ahoj,
mám dost podobný problém. Ale na straně řidiče mi to drnčí. Nejdřív mi to dělalo jako když okno, protože stačilo ho mírně postáhnout a bylo po zvuku, jako by to dělal ten mechanismus ve dveřích a drnčel někde o plechy. Teď k tomu mám cosi co dělá podobný drnčiví zvuk zhruba od 130 ale v B sloupku. Taky to asi budu chtít řešit tak uvidíme.
Kdyby už někdo řešil a vyřešil tak to sem hoďte dík.
Fiat Tipo2 HB 1.4 T-jet 88kw Lounge
ex.Fiat Croma 2010 1.9 JTD 110kw
ex. Fiat Bravo2 1.4 16v 66 kw
Homelessbar
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 24 kvě 2018, 19:26

Re: dvere - buchotanie

Příspěvek od Homelessbar »

Mne to dělávalo taky, že v B sloupku něco drnčelo, ale už o tom rok asi neslyším, takže asi ok
Andy350
Fiaťák
Příspěvky: 120
Registrován: 29 pro 2017, 19:01

Re: dvere - buchotanie

Příspěvek od Andy350 »

cable píše:Ahoj,
mám dost podobný problém. Ale na straně řidiče mi to drnčí. Nejdřív mi to dělalo jako když okno, protože stačilo ho mírně postáhnout a bylo po zvuku, jako by to dělal ten mechanismus ve dveřích a drnčel někde o plechy. Teď k tomu mám cosi co dělá podobný drnčiví zvuk zhruba od 130 ale v B sloupku. Taky to asi budu chtít řešit tak uvidíme.
Kdyby už někdo řešil a vyřešil tak to sem hoďte dík.
u mňa to tiež ide z B stĺpiku, ale pri dverách spolujazdca.. povedali mi, že mám niekedy prísť a previezť ich aby sme to nasimulovali. netušia čo to je.
Keby si mal update, daj to sem :)

Andy
Fiat Tipo Kombi Lounge 1.4 T-Jet Gelato 2017 (full okrem "kože" a xenónov - odporúčam si ich doplatiť ak zvažujete Tipo)
ex. Fiat Stilo 1.6 16v Torque Active 2002
romanko
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 25 črc 2019, 10:30

Re: dvere - buchotanie

Příspěvek od romanko »

Čaute, tento problém som mal aj ja, kedy pri rýchlosti viac ako 110km/h bolo počuť zvuky od spolujazdcovej strany ako keby privriete nejakú handru do okna. A nakoniec sa potvrdilo moje tušenie, bol to pod blatník pravého kolesa. Zle utiahnuté skrutky od výroby na pod blatníku , ktoré sa časom týmito vibráciami zasväcovali a podblatník vybroval. Skúste si s rukou vyskúšať tuhosť upevnenia pravého a ľavého bolo tam cítiť rozdiel. Po výmene pod blatníka v záruke, všetko OK.
Odpovědět

Zpět na „Tipo 2016“