Tipo 1,4 70kw Neskora reakcia plynu po preradeni z 1 do 2

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Pajtyi
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 23 črc 2019, 13:06

Tipo 1,4 70kw Neskora reakcia plynu po preradeni z 1 do 2

Příspěvek od Pajtyi »

Zdravim.Chcem sa opytat majitelov tipa s atmsferickym motorom 1,4 ci pocituju oneskorenu reakciu plynu po preradeni z 1tky do 2ky.Rozbehnem sa na 1tke preradim do 2ky pustim spojku stlacim plyn a citit tam taku medzeru 1-2sekundy ze nic sa nedeje ba dokonca na chvilku este brzdi motor.V servise tvrdia ze to je v poriadku.No mal som uz vela aut a dokonca mam dalsie dve auta s este slabsim motorom a tiez maju snahu hned tahat.Pripadne nasiel by sa niekto z Novych Zamkov alebo okolia skym by sa to dalo porovnat? Ze by ste spravili kolecko na mojom aute a povedali ci aj vase sa rovnako sprava.Na jesen mi konci zaruka tak dovtedy by som to chcel reklamovat ak je to fakt vada.Dakujem.
Reklama
 

Dano14
Začátečník
Příspěvky: 42
Registrován: 20 zář 2017, 12:22

Re: Tipo 1,4 70kw Neskora reakcia plynu po preradeni z 1 do

Příspěvek od Dano14 »

Ahoj, určité omeškanie reakcie na plyn pri preraďovaní z prvého stupňa do druhého vnímam aj ja, avšak iba ak je motor studený, ak je zahriatý je to ok. Myslím, že sa to tu už riešilo, pravdepodobnou príčinou je emisná norma Euro 6, na ktorú je náš motor homologizovaný. Pred Tipom som mal Grande Punto a Punto mk1 samozrejme so slabším motorom, avšak s menej náročnou emisnou normou na splnenie a odozva motora na plyn bola lepšia. Suma sumarum to čo popisuješ pravdepodbne nie je vada motora.
Pajtyi
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 23 črc 2019, 13:06

Re: Tipo 1,4 70kw Neskora reakcia plynu po preradeni z 1 do

Příspěvek od Pajtyi »

Dano14 píše:Ahoj, určité omeškanie reakcie na plyn pri preraďovaní z prvého stupňa do druhého vnímam aj ja, avšak iba ak je motor studený, ak je zahriatý je to ok. Myslím, že sa to tu už riešilo, pravdepodobnou príčinou je emisná norma Euro 6, na ktorú je náš motor homologizovaný. Pred Tipom som mal Grande Punto a Punto mk1 samozrejme so slabším motorom, avšak s menej náročnou emisnou normou na splnenie a odozva motora na plyn bola lepšia. Suma sumarum to čo popisuješ pravdepodbne nie je vada motora.
Lenze mne to robi ci je motor studeny alebo teply.V meste ked na semaforoch dostanem zelenu tak nakedy sa pozbiera na tej 2ke tak som brzdou v premavke a kazdemu zavadziam.Uz som skusal aj pohnut sa z miesta hned na 2ke ked som sam v aute.Ajtak ma 1tka velmi kratky prevod.Len je otazne o kolko takto znizim zivotnost spojky.Mne to stale pripada akoby mala riadiaca jednotka softverovu chybu.Bolo by super ak by sa nasiel niekto stymto istym motorom ze by sme porovnali obe auta ako sa spravaju.
Dano14
Začátečník
Příspěvky: 42
Registrován: 20 zář 2017, 12:22

Re: Tipo 1,4 70kw Neskora reakcia plynu po preradeni z 1 do

Příspěvek od Dano14 »

Hmmm skúsim to dnes vyskúšať ako sa bude auto správať pri zahriatom motore. Inak isť k predajcovi Fiat na skušobnú jazdu s 1.4 atmo a tam to vyskúšať ?
Pajtyi
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 23 črc 2019, 13:06

Re: Tipo 1,4 70kw Neskora reakcia plynu po preradeni z 1 do

Příspěvek od Pajtyi »

Dano14 píše:Hmmm skúsim to dnes vyskúšať ako sa bude auto správať pri zahriatom motore. Inak isť k predajcovi Fiat na skušobnú jazdu s 1.4 atmo a tam to vyskúšať ?
Predajca to skusal a povedal ze ano on tu medzeru citi tiez ale ze len za poplatok prehraju novy softer a negarantuje ze to nebude horsie
Dano14
Začátečník
Příspěvky: 42
Registrován: 20 zář 2017, 12:22

Re: Tipo 1,4 70kw Neskora reakcia plynu po preradeni z 1 do

Příspěvek od Dano14 »

Dnes ráno studený štart, omeškanie zjavné pri preraďovaní z 1 do 2. Po zahriatí motora na križovatke žiadne omeškanie, resp. ja som subjektívne nevnímal nič čo by ma pri preraďovaní nejak rušilo, čo by bolo mimo normálu. Podľa toho čo bolo uvedené auto je stále v záruke. Ak predajca tvrdí, že motor nemá štandardný chod ako iné obdobné motory, tak vlastne nepriamo tvrdí, že je niečo s motorom a mal by túto vec riešiť ako reklamáciu a už v žiadnom prípade by nemal nápravu podmieňovať odplatou. Aký díler Fiatu to je ? Ak sa nevieš dohodnúť s týmto dílerom skús osloviť iného. Nenechaj so sebou vy..., máš auto v záruke.
Pajtyi
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 23 črc 2019, 13:06

Re: Tipo 1,4 70kw Neskora reakcia plynu po preradeni z 1 do

Příspěvek od Pajtyi »

Na jesen na prvej servisnej prehliadke som bol v Zamkoch a tu tvrdili ze nic tomu nieje.Potom ked som mal cestu do Bratislavy tak som sa cestou zastavil v Dunajskej Strede a tam sa bol pan previezt a ten hovoril ze ano je tam citit omeskanie ale ze on by to neriesil ze aby to po prehrani softu nebolo este horsie.A ze ano ak chcem tak nahraju novy soft ale mimo zaruky.Som sklamany zo siete fiatu.Kontaktoval som aj importera ci celkovo sa stretli s problemom ale niesu ochotny ani len odpisat komunikovat.Preto by bolo najlepsie moje auto sniekym porovnat a ak druhe auto sa takto nesprava tak by som voci nim zakrocil tvrdsie nech nerobia zomna hlupaka.Mam aj druhu vadu a to je ze sa niekedy radiaca paka zasekne v neutrali ale to v priemere urobi raz za 100km a to im neviem ako ukazat v servise.
Dano14
Začátečník
Příspěvky: 42
Registrován: 20 zář 2017, 12:22

Re: Tipo 1,4 70kw Neskora reakcia plynu po preradeni z 1 do

Příspěvek od Dano14 »

jj možno by som skúsil ešte osloviť nejaký iný servis Fiat. Ja osobne som bol celkom spokojný so servisom v Poprade (Chemosvit Chedos), pričom auto mam kúpene od dílera v BA Grif. Skús sa objednať ty na testovaciu jazdu, skús ty nasimulovať na testovacom aute podmienky, pri ktorých u teba dochádza s tvojím autom k problémom a na základe toho uvidíš ako sa iné auto v rovnakej situácii správa. Možno aj napr. moje Tipo by ti prišlo rovnaké v tomto.
Pajtyi
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 23 črc 2019, 13:06

Re: Tipo 1,4 70kw Neskora reakcia plynu po preradeni z 1 do

Příspěvek od Pajtyi »

Tak dnes som sa vybral do autorizaku.Neuveritelne ale cestou sa predomna dostalo tiez tipo.Ked som videl ze ide k tescu na parkovisko tak som vyuzil prilezitost a siel zanim.Nastastie mal tipo s rovnakym motorom tak som poprosil pana ci by nebol ochotny spravit porovnanie jeho auta s mojim.Spravili sme skusobnu jazdu na oboch a bolo jasne citit ze ta odozva na plynovy pedal u mojho auta je omnoho horsia.Touto cestou mu dakujem ak by to tu raz cital.Tak s kludnym svedomim som pokracoval dalej do servisu.Prijimaci technik spravil skusobnu jazdu a tiez potvrdil ze to nieje v poriadku a ze celkovo mu pripada ze ten motor nieje natolko zivy ako by mal byt tak mi dal termin ked mozem pristavit vozidlo a budu sa snazit zavadu odstranit.Este ani sam nevie zatial co moze byt chyba.Budu skusat spravit prehrat novy softver a spravia vsetky nastavenia a nakodovania riadiacej jednotky a skrtiacej klapky.Ak by to nepomohlo tak odoslu do talianska opis ako sa sprava vozidlo a budu pozadovat od vyrobcu technicku podporu a radu ze co stym.Dufam ze sa to podari poriesit a potom sem napisem aka bola chyba aby aj iny vedeli ako postupovat ak by sa unich taketo nieco objavilo.
Dano14
Začátečník
Příspěvky: 42
Registrován: 20 zář 2017, 12:22

Re: Tipo 1,4 70kw Neskora reakcia plynu po preradeni z 1 do

Příspěvek od Dano14 »

Super tak prajem nech problém nájdu a vyriešia :) Potom daj vedieť v čom bola chyba.
Uživatelský avatar
alienjar
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 18 srp 2015, 16:53
Bydliště: Praha 9

Re: Tipo 1,4 70kw Neskora reakcia plynu po preradeni z 1 do 2

Příspěvek od alienjar »

Ahoj, kupoval jsem starší a dělá mi to také, ještě upřesním, že to dělá i při zařazení 1 stupně. je tam taková jakoby turbo díra, i když žádné turbo nemám :-) Při zahřátí už to nedělá.
Bravo II 1.4 16V 66kW - bejvalka 2009
Tipo sedan 1.4 16V 70kW Plus 2016
Pajtyi
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 23 črc 2019, 13:06

Re: Tipo 1,4 70kw Neskora reakcia plynu po preradeni z 1 do 2

Příspěvek od Pajtyi »

Ahoj ja som to daval na reklamaciu lebo to oneskorenie bolo ci studeny ci teply motor.Spravili cez pocitac zakladne nastavenia skrtiacej klapky.Bolo citit mierne zlepsenie ale ako badam bolo to kratkodobe.V najblizsich tyzdnoch sa pojdem objednat na servisnu prehliadku po 2rokoch a chcem zavadu znovu reklamovat.Bolo by to skvele auto za tu cenu ak by nemalo toto omeskanie plynu.
Odpovědět

Zpět na „Tipo 2016“