Světlomety

Moderátor: peta.smolik

Jirka Mirror
Fiaťák
Příspěvky: 62
Registrován: 23 úno 2020, 15:04

Re: Světlomety

Příspěvek od Jirka Mirror »

Vladka1 píše: 08 bře 2021, 19:10 Umíš číst? Přímo tam píšou že nejsou schválené pro provoz. Takže legálně leda tak na okruh ;)
Dej kvalitní žárovky a nevymýšlej kokotiny...
Při nehodě pojišťovna hledá jakoukoliv záminku jak snížit plnění a nelegální úpravy jsou jedna z věcí... V případě nehody kvůli oslnění máš smůlu i s právníkem a daj ti to sežrat... Mimo to tě vyhodí z TK, technici nejsou pitomci, navíc stačí aby viděl fotky z minulé TK a vidí že to LED světla nemělo, tak si to ověří.. Bude to nebezpečná zavada = odjezd na odtahovce.
Ale jsou,bohužel zatím pouze v německu a ještě pro konkrétní model.


https://www.osram.de/am/night-breaker-l ... sliste.jsp
Tipo HB 1,4Tjet Mirror modrá Venezia
Reklama
 

Michal67
Fiaťák
Příspěvky: 85
Registrován: 07 úno 2020, 19:46

Re: Světlomety

Příspěvek od Michal67 »

Ano skutecne existuji LED Osram schvalene pro pouziti v beznem svetle. Ale plati to jen pro konkretni schvalena auta a jen v Nemecku. Zajimal jsem se o to protoze jsem byl zvykly na xenony a original zarovky v Tipu sviti fakt bidne. Ale nakonec jsem tam dal jen lepsi zarovky H7. Ano hodne lidi si da do auta neschvaleny LED zarovky a prochazi jim to. Ale za to riziko velkyho maleru to opravdu nestoji.
Fiat Tipo SW 1.4 T-Jet Italia Extra
Michal67
Fiaťák
Příspěvky: 85
Registrován: 07 úno 2020, 19:46

Re: Světlomety

Příspěvek od Michal67 »

Taky jsem cetl, ze v krajnim pripade muze byt pouzivani neschvalenych zarovek vyhodnoceno jako prestupek provozovani technicky nezpusobileho vozidla. Takze 5 bodu, pokuta 5-10000, zakaz cinnosti 6-12 mesicu...
Fiat Tipo SW 1.4 T-Jet Italia Extra
Jirka Mirror
Fiaťák
Příspěvky: 62
Registrován: 23 úno 2020, 15:04

Re: Světlomety

Příspěvek od Jirka Mirror »

Tak jen doufat ,že se to rozšíří i na náš model a že to bude schváleno v celé unii.
Osobně si myslím, že to je otázka času .
Tipo HB 1,4Tjet Mirror modrá Venezia
Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Světlomety

Příspěvek od Vladka1 »

Ne že může být, ale je to technicky nezpůsobilé vozidlo = papíry do čistírny...
V tom Německu, homologace bude určitě jen pro světla který mají pro LED žárovku uzpůsobený paraboly příp. projektorovou čočku, klasický reflektor jí nedostane protože je navržený jen pro vlákno..
Bavíme se o Stilu v ČR a tady to homologaci nemá. Jedině si jí udělat extra pro svoje auto, ale to je rozmar milionáře :mrgreen:
Odpovědět

Zpět na „Tipo 2016“