Světlomety

Moderátor: peta.smolik

Exner-Frantisek
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 04 pro 2019, 20:54

Světlomety

Příspěvek od Exner-Frantisek »

Dobrý večer,prosím o radu,nebo zkušenost se světlomety!Mám Tipo r.v. 2016 a chtěl jsem vyměnit hlavní světlomety za ty novější s led diodama,co mají novější modely,ale má to háček,novější světlomety mají jiný konektor!Nezkoušel někdo výměnu světlometů,existuje nějaká redukce na propojení,máte stím někdo zkušenost,dá se to vyměnit a fungují světlomety bez problémů?Děkuji za odpovědi a příspěvky.Můžete psát klidně i na můj email.Exner-Frantisek@seznam.cz
Reklama
 

Řízek
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 03 srp 2017, 14:35

Re: Světlomety

Příspěvek od Řízek »

Také jsem tuto výměnu řešil. Dokonce jsem to řešil s autorizovaným servisem. Již to prý dělali na jednom Ducatu. Podle nich je konektor to nejmenší. Když se světlomet vymění, tak s velkou pravděpodobností budou ledky blikat. Taky bude auto hlásit prasklou žárovku. Musel by se upravit nějaký parametr v řídící jednotce nebo vložit odpor. Psali i do Itálie, zda by mi tuto úpravu udělali. Bohužel, těm se do toho nechtělo. Nechtěl jsem riskovat, že koupím 2 světla za 8000 a pak to bude blikat, takže jsem se na to vykašlal.

To je má zkušenost.
Exner-Frantisek
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 04 pro 2019, 20:54

Re: Světlomety

Příspěvek od Exner-Frantisek »

Dobrý večer,to je ono,já jsem to také řešil přes servis,ale ti s tím nechtěli nic mít,docela mě to mrzí,protože ty ledky na těch modelech vypadají nádherně,no nedá se nic dělat,ani já to nerysknu,jen kdyby se našel někdo kdo s tím má zkušenost a poradí jak na to.Upozorňuji že nechci měnit světlomety za xenony,jen halogeny s s denním svícením ledkama.Dík za odpověď a kdyby ještě někdo něco zjistil dejte vědět.
tomikee
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 07 bře 2021, 09:10

Re: Světlomety

Příspěvek od tomikee »

Zdravím Vás fiaťáci mám otázočku -zadovážili sme si nové Tipo a chcel by som lepšie žiarovky do stretávačiek je tam čočka , zaujali ma led-kové 6000k ale neviem či mi budú vyhadzovať chybu vypálenej žiarovky, dajú sa kúpiť aj s canbusom aj bez , máte niekto skúsenosť že ako to je ? Taktiež by som už vymenil aj interierové sulfidky za led čo na to hovoríte ?
Fiat Tipo 2020 1.4 70kw street sedan
Škoda Octavia II po fl.2009 1.4 16v 59kw sedan
Škoda Felicia II 2001 1.3mpi 50kw
Citroen Saxo 2003 1.1i 44kw
Škoda Felicia I 1996 1.3mpi 40kw
Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Světlomety

Příspěvek od Vladka1 »

Pokud auto neboylo s LED světlama homologavaný, tak legálně nelze resp. jedině udělat individuální schválení = rozmar milionáře.. Dál to asi nemá cenu řešit, dodělat to jde ale z TK tě vyhodí. Podobně LED žárovka místo halogenu - taky vyhazov.
Při nehodě může být problém, borec řekne že jsi ho oslnil, neschválený světla a celá škoda půjde za tebou...
Obejít kontrolu žárovek je to nejmenší..
Pajtyi
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 23 črc 2019, 13:06

Re: Světlomety

Příspěvek od Pajtyi »

Technik ako vie ze dane auto s akymi svetlami vyslo z fabriky? V technickom preukaze to uvedene nieje.
Michal67
Fiaťák
Příspěvky: 85
Registrován: 07 úno 2020, 19:46

Re: Světlomety

Příspěvek od Michal67 »

Davat do auta neschvaleny LED zarovky znamena koledovat si o velky maler. Technik na STK neni blbej aby nepoznal ze ma nekdo v halogenovych parabolach neschvaleny LED zarovky. Ale to ze auto neprojde technickou je to nejmensi. Pokud je v pripade nehody zjisteno ze auto nemelo schvaleny zarovky muze byt problem i s pojistovnou, ktera muze vuci vinikovi uplatnit regres a vymahat proplaceni skody ktera muze byt i v radu milionu. Jestli chces aby to lip svitilo kup si lepsi homologovany halogenovy zarovky.
Fiat Tipo SW 1.4 T-Jet Italia Extra
tomikee
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 07 bře 2021, 09:10

Re: Světlomety

Příspěvek od tomikee »

Fúha tak to má potom pol republiky problém s Stk a oslňovaním ostatných účastnikov protiidúcich vozidiel ,čo pozerám okolo seba každá octavia,golfy passaty na týchto led-kách fungujú ale dobre pochopil som čo tým básnik myslel s tou nehodou ma to nenapadlo že to až tak skúmajú a ten čo by pred Stk neprehodil tie žiarovky na halogen. späť tak potom treba hladať inde problém 🤣🤣🤣🤣🤣, hádam aspoň do intériéru si budem môcť spraviť radosť s tými ledkami či aj na to je paragraf ? Pravdu povediac dnešné autá vychádzaju s fabrík s komplet full led svetlami vsade v interiéri cúvacie svetla stretávacie a dialkové a povedal by som že oslňujú viac ako nie tie origo z vlastnej skúsenosti s predošlého auta ...Ďakujem Vám za odpovede a právne poradenstvo s predošlých príspevkov
Fiat Tipo 2020 1.4 70kw street sedan
Škoda Octavia II po fl.2009 1.4 16v 59kw sedan
Škoda Felicia II 2001 1.3mpi 50kw
Citroen Saxo 2003 1.1i 44kw
Škoda Felicia I 1996 1.3mpi 40kw
Uživatelský avatar
tatko Tom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 421
Registrován: 08 úno 2018, 12:05
Bydliště: Prievidza

Re: Světlomety

Příspěvek od tatko Tom »

LED svetlá "dnešných áut" sú OK.
Majú na LED konštruované svetlomety, homologované a dodržujú predpísanú maximálnu svietivosť.
Home-made xenóny a LED nie.
Oslňujú aj autá s predpisovými svietidlami na chuja nastavenými.
2004 Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD (84.5 kW / 115 PS
Multipla JTD r.v. 2005 (zabavila mi ju manželka a učí ju na benzín :D :D :D )
Punto 1.9JTD - - r.v. 1999 - EX)
(Punto 1.1 - r.v. 1995 - EX)

...
Škoda 120 LS
Wartburg 353
...
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: Světlomety

Příspěvek od rogi »

tatko Tom píše: 08 bře 2021, 10:55 LED svetlá "dnešných áut" sú OK.
Majú na LED konštruované svetlomety, homologované a dodržujú predpísanú maximálnu svietivosť.
Home-made xenóny a LED nie.
Oslňujú aj autá s predpisovými svietidlami na chuja nastavenými.
Predbehol si ma, je vidiet že kopec mudrcov si ani nepozrelo svetlomet original z led ziarovkou, v podstateto nieje ani žiarovka v klasickom prevedení je to plocha placka. Podobne ako ti xenonovy vymetenci ktori nevedia že je tam automaticke nastavavovanie svetiel-výška.
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
Uživatelský avatar
tatko Tom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 421
Registrován: 08 úno 2018, 12:05
Bydliště: Prievidza

Re: Světlomety

Příspěvek od tatko Tom »

Nebral by som ich "prísne", sám som nad tým uvažoval. Nejaké firmy ponúkajú akože homologované LED z CE lenže to je homologácia na neprekročenie elektromagnetického vyžarovania, nie použitie.V EU ak sa nemýlim je aj hranica svietivosti 4000 LM no hlane - svetlomet musí byť pre LED určený. To som zistil postupne, zaujímaním sa o problematiku.
Mám známeho, čo to má tak, ako to byť nesmie, naozaj to neoslňuje, svieti výborne no ja osobne si netrúfnem dať nepovolené svetlá...

Navyše - kúpil som si kasické H1 aj H7 s vynikajúcou svietivosťou a zatiaľ držia všetky.

PHILIPS H7 Vision - 4,90
OSRAM H1 Night Breaker SILVER + 100 %, 2 ks - 7,90

Rezervné sú originál zabalené kdesi v skrini.
2004 Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD (84.5 kW / 115 PS
Multipla JTD r.v. 2005 (zabavila mi ju manželka a učí ju na benzín :D :D :D )
Punto 1.9JTD - - r.v. 1999 - EX)
(Punto 1.1 - r.v. 1995 - EX)

...
Škoda 120 LS
Wartburg 353
...
Jirka Mirror
Fiaťák
Příspěvky: 62
Registrován: 23 úno 2020, 15:04

Re: Světlomety

Příspěvek od Jirka Mirror »

Tipo HB 1,4Tjet Mirror modrá Venezia
Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Světlomety

Příspěvek od Vladka1 »

Umíš číst? Přímo tam píšou že nejsou schválené pro provoz. Takže legálně leda tak na okruh ;)
Dej kvalitní žárovky a nevymýšlej kokotiny...
Při nehodě pojišťovna hledá jakoukoliv záminku jak snížit plnění a nelegální úpravy jsou jedna z věcí... V případě nehody kvůli oslnění máš smůlu i s právníkem a daj ti to sežrat... Mimo to tě vyhodí z TK, technici nejsou pitomci, navíc stačí aby viděl fotky z minulé TK a vidí že to LED světla nemělo, tak si to ověří.. Bude to nebezpečná zavada = odjezd na odtahovce.
Uživatelský avatar
Dawid
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 03 bře 2020, 20:40
Bydliště: Pardubice

Re: Světlomety

Příspěvek od Dawid »

Exner-Frantisek píše: 16 led 2020, 20:21 Dobrý večer,prosím o radu,nebo zkušenost se světlomety!Mám Tipo r.v. 2016 a chtěl jsem vyměnit hlavní světlomety za ty novější s led diodama,co mají novější modely,ale má to háček,novější světlomety mají jiný konektor!Nezkoušel někdo výměnu světlometů,existuje nějaká redukce na propojení,máte stím někdo zkušenost,dá se to vyměnit a fungují světlomety bez problémů?Děkuji za odpovědi a příspěvky.Můžete psát klidně i na můj email.Exner-Frantisek@seznam.cz
Není to pouze o přepojení světla. Jak píšeš, můsi se změnit konektro pro světlo. Mám vše co potřebuješ vědět :-)
Uživatelský avatar
tatko Tom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 421
Registrován: 08 úno 2018, 12:05
Bydliště: Prievidza

Re: Světlomety

Příspěvek od tatko Tom »

2004 Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD (84.5 kW / 115 PS
Multipla JTD r.v. 2005 (zabavila mi ju manželka a učí ju na benzín :D :D :D )
Punto 1.9JTD - - r.v. 1999 - EX)
(Punto 1.1 - r.v. 1995 - EX)

...
Škoda 120 LS
Wartburg 353
...
Odpovědět

Zpět na „Tipo 2016“