problem - prevodovka

Moderátor: peta.smolik

cimbo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 200
Registrován: 24 črc 2010, 16:37

Re: problem - prevodovka

Příspěvek od cimbo »

Mne teraz pri garacnej prehliadke povedali ze je to normalne a nie je to chyba :)
Fiat Tipo Plus 1.4 T-Jet
Reklama
 

Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: problem - prevodovka

Příspěvek od Vladka1 »

Nic novýho že při garančce autorizák tvrdí že "cokoliv" není vada. Akorát dost často okamžitě po skončení záruky to hned závada je a je nutné jí opravit :mrgreen:
Prodloužená záruka je garančkama tvrdě zaplacená, tak si nenechte na hlavu, zjistěte si detaily, reklamujte prokazatelně, pokud to je opravdu vada a autorizák se cuká tak neváhejte udělat znalecký posudek a vymáhat právní cestou. Jinak zaplatíte garančky a pak vás vyfakujou.. Ad garančky - zjistěte si cenu materiálu + rozumnou cenu za práci a porovnejte s cenou garančky kolik k tomu přihodí :mrgreen:
A pokud u zánovního auta jde (snad kromě zpátečky) některý kvalt blbě, přes zuby apod., tak to vada je. Ovšem v autorizáku je obvykle lama ktará opravit převodovku neumí (nerozumí tomu nedokáže najít chybu) tak se cukaj co to jde, navíc i když umí tak musí platit opravu nebo výměnu a to se jim krutě nechce..
Normálně to přesně sepiš a reklamuj písemně. Při převzetí zkontroluj a vrať jim to s "vada neodstraněna"
Prajsler 1
Fiaťák
Příspěvky: 70
Registrován: 05 pro 2020, 10:35

Re: problem - prevodovka

Příspěvek od Prajsler 1 »

cimbo píše: 03 srp 2021, 20:18 Mne teraz pri garacnej prehliadke povedali ze je to normalne a nie je to chyba :)
Nemyslím si že je to normální. Oni to na garanci říkají většinou proto aby ten problém nešel za nimi.
Servis a opravy automatických převodovek,Opravy variatoru,nahradni díly a hydromenice, oleje a kapaliny. www.prevodovkyautomat.cz Tel. +420608675576.
Peter_SK
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 08 srp 2021, 17:56

Re: problem - prevodovka

Příspěvek od Peter_SK »

Tak ako to tu niekto pisal pokial ti ide o zvuk nejaky pri preradeni je to v kulise ja mam T Jet a najazdene 230 tis km pri 200 som pocul iba sustanie lozisk a uz som si myslel ze to bude vymena prevodovky alebo oprava vymenil som olej dal som tam aditivum a povedal som si but pojde alebo nie a po 20 tis som zistil ze ten zvuk prestal a pocut iba niekedy zvuk ktory viem ze je normalny ked preradujem rychlosti ale z ktoreho stupna na ktory neviem pretoze viem ze to je normalne. Je to preto ze tu tycku ktora prehaduje zaistuju gulicky a trosku to tak cvakne ked tam rychlost das ale chyba to neni pokial ti ide ta rychlost zaradit normalne, alebo ti nejde cez zuby ze najprv spravi trrr a potom cvak. Pokial ti ide pekne radit neries. Inak spojka spaja iba hnaciu cast z hnanou u tvojho typu nemas odpruzeny zotrvacnik tak spojku musis pustat pomalsie a s citom u t jeta je dvojhmotny a ten jo inak odpruzi ako u tvojho typu ty nemas dvojhmotu ale na lamele pruziny skore tlmia to tvoje pustanie spojky ale aspon pri vymene nezaplacesmas to hodne lacnejsie. Takze ziadny stres pokial ti to v pohode radi prajem vela KM.
tomikee
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 07 bře 2021, 09:10

Re: problem - prevodovka

Příspěvek od tomikee »

Chcel by som sa opýtať k tej prevodovke.Mám najazdené 11500km kupované tipo od nova,chystám sa v decembri na prvú prehliadku samozrejme ten problém popíšem aj v servise na garančke ale chcem vedieť aj váš názor ,spozoroval som zvláštnu vec na voľnobehu keď už je motor a prevodovka zahriatá tak v neutráli počuť také jemné pazvuky ozývajúce sa s prevodovky akonáhle stlačím pedál spojky prestane to nie je to nejaké extrémne ale počuť tú zmenu zvuku pri tom zatlačení pedálu zvuk motora ten pazvuk ,,prebije ,,jemný šuchot ložísk ?,,ale príde mi to zvláštne nepamätám si či už ten zvuk bol od nova alebo sa pridal nedávno s toho dôvodu že mám pustené často rádio.Čo poviete máte to aj vy viete mi napísať vaše poznatky skúsenosti s týmto alebo začína problém s ložiskami v prevodovke.Pri takomto nájazde mi ide až mráz po chrbte lebo na predchádzajúcom aute octavia II mi odišla prevodovka ale tam boli hlučné rýchlosti pri 200000km.PS:prevodovka na tipe radí hladko pekne spojka zaberá úžasne za jazdy nehučí ani nevydáva žiadny pazvuk.Predom ĎAKUJEM ZA VAŠE PRÍSPEVKY A ZA OCHOTU..
Fiat Tipo 2020 1.4 70kw street sedan
Škoda Octavia II po fl.2009 1.4 16v 59kw sedan
Škoda Felicia II 2001 1.3mpi 50kw
Citroen Saxo 2003 1.1i 44kw
Škoda Felicia I 1996 1.3mpi 40kw
Odpovědět

Zpět na „Tipo 2016“