problem - prevodovka

Moderátor: peta.smolik

xDrive
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 26 čer 2020, 20:29

problem - prevodovka

Příspěvek od xDrive »

Zdravím, táto téma sa tu už riešila, avšak zaujímali by ma skúsenosti majiteľov s podobným problémom po najazdení viac km, resp. či sa dakomu podarilo to cez servis vyriešiť, nakoľko som sa k tomu nedopátral. Nedávno som sa stal majiteľom nového Tipa sedan 1.4 95k, najazdených mám cca 500km. Mám problém pri preraďovaní z 1. na 2. rýchlostný stupeň. Auto dosť trhne, ozve sa kovový zvuk z (Asi prevodovky?) . pri pozvoľnejšom pustení plynu pri preraďovaní z 1. na 2. rýchlostný stupeň a troškou "hrania" sa so spojkou sa to dá eliminovať, každopádne, jedná sa o nové auto a je to dosť nepríjemné. Samozrejme, auto som bol reklamovať, v servise po skúšobnej jazde žiadny problém nenašli, keď som im to predviedol, uznali, že je to tam počuť, ale tvrdili, že to je normálne. Vyskúšal som si predvádzacie vozidlo, robilo to tiež... V jednom vlákne tu na fóre sa som sa dočítal, že sme viacerí, čo ten problém majú, ozvalo sa tam však viac majiteľov Tipa, ktorý ten problém nemali. Zaujíma ma teda, či sa jedná o vadnú sériu, či sa to podarilo dajako vyriešiť cez servis, resp. či po najazdení viac km nenastali problémy s prevodovkami. Za každú odpoveď, resp. radu, ako postupovať ďakujem
Reklama
 

metamor
Fiaťák
Příspěvky: 122
Registrován: 15 kvě 2015, 22:12

Re: problem - prevodovka

Příspěvek od metamor »

hlavne nech ti to daju na papieri ze o tom probleme vedeli a neriesili... do budúcna keby sa chceli vykrucat.
xDrive
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 26 čer 2020, 20:29

Re: problem - prevodovka

Příspěvek od xDrive »

Vďaka za odpoveď,samozrejme, to poriesim
dodyk77
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 13 čer 2020, 15:40

Re: problem - prevodovka

Příspěvek od dodyk77 »

Pri preradovani z 1 do 2 a nasledne aj do 3 pocujem pri pustani spojky akesi tupe klepnutie, je to iba pri rychlom preradovani a iba smerom hore, pri podradeni nic. Skor by som to videl na spojku. Rovnaky jav som pozoroval aj pri Hyundai Accent, takze nejak to pokladam za normalne. Neviem ci myslis prave to. Inak pri preradovani nie su ziadne cuknutia alebo nieco podobne, aj ked prevodove ustrojenstvo v TIPE mi rpide dost svojske a chce to trocha casu si zvyknut..najazdene 8000km
Tipo HB Lounge, 1.4, 70KW,
Uživatelský avatar
Vilda
Fiaťák
Příspěvky: 106
Registrován: 30 pro 2017, 13:00
Bydliště: Praha 5 - Košíře

Re: problem - prevodovka

Příspěvek od Vilda »

To kovové klepnutí dělá kuličková kulisa v převodovce a buďme rádi za ten zvuk. Aspoň víme, že je mechanizmus kovový a ne plastový, jak to měla třeba Dacia Logan :? kde to po čase odcházelo.

Mě převodovka šlape jako hodinky a při otevřeném okně cvakání slyším také ....
Fiat Tipo 1.4 T-Jet hatchback 2018
Red Amore
Michal67
Fiaťák
Příspěvky: 85
Registrován: 07 úno 2020, 19:46

Re: problem - prevodovka

Příspěvek od Michal67 »

Myslim ze to skubnuti pri razeni z 1 na 2 neni zavada, ale vlastnost. Pokud to clovek odpali, vytoci jednicku a pak tam rychle narve dvojku tak to skubne. Mezi dalsimi rychlostmi uz to tak citit neni. Chce to tam tu dvojku radit s citem.
Fiat Tipo SW 1.4 T-Jet Italia Extra
xDrive
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 26 čer 2020, 20:29

Re: problem - prevodovka

Příspěvek od xDrive »

Vďaka za odpovede. Nejde o to trhnutie pri preradení,ide mi o tie zvuky čo to pri tom vydava. Zahrkotanie spojky,ozuben??i,tažko sa to popisuje, no normálne mi to nepripadá. Niečo také som nikdy nepočul ani na starých autách,nie na upln3 novom.
adanos82
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 05 zář 2019, 14:58

Re: problem - prevodovka

Příspěvek od adanos82 »

Mám to isté na T-Jete. Pri preraďovaní z 1 na 2 počuť, že niečo (kovové zuby) o seba klepne.
Ak je auto na zdviháku a pri zaradenej rýchlosti pohýbete s predným kolesom, tak s ním viete otočiť tak o 5 stupňov, až potom v prevodovke narazí o zub a ozve sa presne ten istý zvuk.
Osobne neviem, či je to normálne alebo nie, ale robí mi to od novoty.
Tipo 1,4 88kW T-Jet HB Italia Extra 03/2019
adanos82
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 05 zář 2019, 14:58

Re: problem - prevodovka

Příspěvek od adanos82 »

doplním: je to taký pocit a zvuk ako na bajku, šliapnete do pedálov a tak 1-2 cm šliapnete do prázdna, až potom narazia do seba zuby vo voľnobežke zadného kolesa
Tipo 1,4 88kW T-Jet HB Italia Extra 03/2019
cimbo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 200
Registrován: 24 črc 2010, 16:37

Re: problem - prevodovka

Příspěvek od cimbo »

Ja som si par dni dozadu zaobstaral Tipo 1.4 T-Jet (2018 / 41 000km), predomnov ho mala slecna, ktora poctivo navstevovala autorizovany servis a servisak mi potvrdil, ze auto je v poriadku, nikdy na nom nebol ziadny problem (vsetko zapisane v serviske).

K zvukom najskor uvediem, ze vsetko pocuvam a skusam pri otvorenych oknach.

Ale k veci - Prevodovka:
13 rokov som mal Golfa V 1.6 8V, najazdil som na nom 145 000 (Ano jazdim malo) a tie zvuky co isli z prevodovky bol des, klepnutia, cvaknutia, rozne hrkania uplne normalna vec :). Jedno vsak musim uznat radenie rychlosti bolo ozaj na vysokej urovni, aj po 13 rokoch, radenie rychlosti, presne dostatocne tuhe, proste to tam padalo velmi dobre, bez akych kolvek "problemov".

U Tipa radenie tiez nie je nic hrozne, rychlosti idu pekne zlahka, drahy su presne, obcas je nejake to mechanicke cvaknutie pocut, ale oproti Golfu je to velmi sporadicke a tiche.
Co ma vsak trosku znepokojuje je radenie smerom hore z 2 do 3. Z 10 preradeni to 7x ide ako keby mierne cez zuby, nevyda to sice ziadny extremny zvuk a vzdy tam rychlost zapadne, ale na pake je citit take jemne sklubnutie ako keby to nechcelo na prvy krat zapadnut a vzdy to tam musim ako keby cez tie zuby mierne pretlacit, nie jo vsak ziadna hruba sila. Ked vsak zvolim raznejsie/sviznejsie preradnie (opat ziadna hruba sila) tak to citit nie je.
Stale si na to neviem zvyknut, pride mi to ako ze to uplne normalne nie je. Mozno sa vsak mylim a skusenejsi Fiataci ma vyvedu z omylu :)

Este dodam, ze aj mne sa stava, ze ked stojim na miesta a zaradim 1ku, tak autom tak velmi mierne sklbne dopredu, z 10 zaradeni to urobi tak 4-5x.
Fiat Tipo Plus 1.4 T-Jet
cimbo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 200
Registrován: 24 črc 2010, 16:37

Re: problem - prevodovka

Příspěvek od cimbo »

Pre istotu si idem dat tu prevodovku skontrolovat. Ozaj ma to znepokojuje, ze 2 a 3 idu tazsie.
Ked radim ako dochodza velmi pooomalicky tak to ide pekne, ale ked zacnem radit normalne tak to jednoducho ide tazsie a vacsinou s miernym odporom cez zuby.

Ozaj som zvedavy co mi v servise povedia, ak mi povedia ze je to normalne, tak to este veru Fiat ma co dohanat :)
Fiat Tipo Plus 1.4 T-Jet
Prajsler 1
Fiaťák
Příspěvky: 70
Registrován: 05 pro 2020, 10:35

Re: problem - prevodovka

Příspěvek od Prajsler 1 »

Není problém tohle vyřešit.
Servis a opravy automatických převodovek,Opravy variatoru,nahradni díly a hydromenice, oleje a kapaliny. www.prevodovkyautomat.cz Tel. +420608675576.
cimbo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 200
Registrován: 24 črc 2010, 16:37

Re: problem - prevodovka

Příspěvek od cimbo »

Prajsler 1 píše: 22 črc 2021, 10:07 Není problém tohle vyřešit.
Ako to myslis ?
Fiat Tipo Plus 1.4 T-Jet
Martin.nz
Fiaťák
Příspěvky: 94
Registrován: 18 srp 2017, 19:06
Bydliště: Zákupy

Re: problem - prevodovka

Příspěvek od Martin.nz »

Já měl problém s převodovkou hned od začátku a to ten, že při podřazování na 4 stupeň to dost často šlo přes zuby. Teď konečně na 60.000km, to uznali a přijali na záruční opravu, po opravě řazení 4, v pořádku. Ještě mi vyměnily přístrojovku, tam se projevovala v zimě závada, že se nerozsvítil středový display, bylo mi řečeno, že Fiat o tom ví, ale nevědí čím to je tak se to mění komplet. Tuhle závadu, ale dokážu posoudit, až v zimě :D . Celkově to soustrojí spojka-převodovka, není moc dobře sladěné.
Fiat Tipo kombi 1.4, 95k
Peugeot 406 break 2.0i, 97kW
Volkswagen Santana 1.6, 63kW
Prajsler 1
Fiaťák
Příspěvky: 70
Registrován: 05 pro 2020, 10:35

Re: problem - prevodovka

Příspěvek od Prajsler 1 »

Prajsler 1 píše: 22 črc 2021, 10:07 Není problém tohle vyřešit.
Převodovku opravit.
Servis a opravy automatických převodovek,Opravy variatoru,nahradni díly a hydromenice, oleje a kapaliny. www.prevodovkyautomat.cz Tel. +420608675576.
Odpovědět

Zpět na „Tipo 2016“