Tipo HB 1.4 atmo 70 kw italia extra r. v. 2019

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
janko67
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 06 led 2021, 16:39
Bydliště: Úľany nad Žitavou

Tipo HB 1.4 atmo 70 kw italia extra r. v. 2019

Příspěvek od janko67 »

Zdravím všetkých, tak som sa stal členom fora aj ja. V garáži mi stojí nové Tipo HB 1.4 atmo 70 kw italia extra r. v. 2019. Jedna pikoška na úvod, po kúpe 16.12.20 mi bolo oznámené že auto musím zaevidovať do konca roku 2020, vraj v roku 2021 to už nebude možné kôli EU emisiam. Ak by som to teda nestihol tak by som mal nové auto v garáži na ktorom by som nemohol jazdiť! Už som toho dosť prečítal čo riešite ale v žiadnej téme som nenašiel čo trápi mňa od sameho začiatku ako som sadol za volant. Pri jazde rovnými úsekmi musím stále jemne korigovať volant raz do jednej raz do druhej strany. Riadenie reaguje ihneď aj na najmenšie pohyb volantu, nemá žiadnu vôlu, Ide trochu tuhšie ale robí mi to aj po zapnutí city kedy ide volant už ľahšie. Tiež pri zatočení sa volant nevráti sám uplne do stredovej polohy a ostane jemne natočený na ten smer kde bol natočený pred tým. Pri jazdení po meste a do práce sa to dá prehliadnúť ale na dlhšom rovnom úseku ma to už hnevá. Zistil som to hneď pri prvej jazde z predajne domov čo bolo asi 80 km. Pripisoval som to tuhosti riadenia a nápravy, bolo to nové auto s nájazdom 1 km a myslel som že to povolí. Teraz mám najazdenných 430 km ale stále je to rovnako, myslíte že mám ešte počkať alebo sa objednať v servise na kontrolu geometrie ? Nemám prvé auto a viem ako to má byť ak je správne nastavená geometria. Chcem len vedieť či nemal niekto podobný problém a ako to vyriešil.
Ďakujem.
Fiat Tipo HB 70 kW Italia Extra 2019
Reklama
 

Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Tipo HB 1.4 atmo 70 kw italia extra r. v. 2019

Příspěvek od Vladka1 »

Buď je to vlastnost auta nebo špatně nastavená geometrie.. = ověř geometrii. Nový auto reklamuj že nedrží směr a "plave" atd. zkontrolujou geo a uvidíš... Nejlíp laserovou komplet geo (i zadní nápravu, odklony kol atd.)
milosh
Admin
Příspěvky: 314
Registrován: 28 srp 2005, 11:14

Re: Tipo HB 1.4 atmo 70 kw italia extra r. v. 2019

Příspěvek od milosh »

Téma jsem rozdělil, aby v tom nebyl bordel.
Pajtyi
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 23 črc 2019, 13:06

Re: Tipo HB 1.4 atmo 70 kw italia extra r. v. 2019

Příspěvek od Pajtyi »

janko67 píše: 12 led 2021, 13:33 Zdravím všetkých, tak som sa stal členom fora aj ja. V garáži mi stojí nové Tipo HB 1.4 atmo 70 kw italia extra r. v. 2019. Jedna pikoška na úvod, po kúpe 16.12.20 mi bolo oznámené že auto musím zaevidovať do konca roku 2020, vraj v roku 2021 to už nebude možné kôli EU emisiam. Ak by som to teda nestihol tak by som mal nové auto v garáži na ktorom by som nemohol jazdiť! Už som toho dosť prečítal čo riešite ale v žiadnej téme som nenašiel čo trápi mňa od sameho začiatku ako som sadol za volant. Pri jazde rovnými úsekmi musím stále jemne korigovať volant raz do jednej raz do druhej strany. Riadenie reaguje ihneď aj na najmenšie pohyb volantu, nemá žiadnu vôlu, Ide trochu tuhšie ale robí mi to aj po zapnutí city kedy ide volant už ľahšie. Tiež pri zatočení sa volant nevráti sám uplne do stredovej polohy a ostane jemne natočený na ten smer kde bol natočený pred tým. Pri jazdení po meste a do práce sa to dá prehliadnúť ale na dlhšom rovnom úseku ma to už hnevá. Zistil som to hneď pri prvej jazde z predajne domov čo bolo asi 80 km. Pripisoval som to tuhosti riadenia a nápravy, bolo to nové auto s nájazdom 1 km a myslel som že to povolí. Teraz mám najazdenných 430 km ale stále je to rovnako, myslíte že mám ešte počkať alebo sa objednať v servise na kontrolu geometrie ? Nemám prvé auto a viem ako to má byť ak je správne nastavená geometria. Chcem len vedieť či nemal niekto podobný problém a ako to vyriešil.
Ďakujem.
Ja myslim ze je to vlastnost auta a nic stym neurobis.Moje sa tak isto chova.Niesom celkovo spokojny s celym autom.Nafigu riadenie,zly vyhlad z auta ja mam tu vysoku pristrojovku s mensim displejom,u mojho oneskorena reakcia na plyn ,zasekavajuca sa rychlostna paka v neutrali,vrzgajuca sedacka vodica.Toto bude asi dan zato ze sme si kupili lowcostove lacne auto.Jedine 2veci ma drzia aby som to auto nepredal a to je ze sa mi paci je pekne a ten jednoduchy atmosfericky motor.Kupili sme aj peugeot 308 v automate a ked ich porovnam tak akoby peugeot bol z uplne inej galaxie.Len je pravda ze tipo som kupoval za 12000eur a 308cka stala raz tolko 24000eur.
janko67
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 06 led 2021, 16:39
Bydliště: Úľany nad Žitavou

Re: Tipo HB 1.4 atmo 70 kw italia extra r. v. 2019

Příspěvek od janko67 »

Ďakujem za reakcie a rozdelenie témy, nevedel som kam to napísať a novú som hneď nechcel zakladať tak sa ospravedlňujem.
Nie som odborník ale tiež si myslím, že kontrola geometrie by nebola na škodu a nastavenie väčšej zbiehavosti by možno pomohlo.
Ak budem mať cestu do NZ pôjdem sa spýtať do servisu nech ma objednajú na geometriu.
Len dúfam, že to nie je vlastnosť auta lebo ak by som mal ísť niekde 500 km po dialnici od neustáleho doťukávania by ma asi šľak trafil.
Mňa si Tipo získalo tiež jednoduchým atmosferickým štvorvalcom a má veľký kufor a tiež pekne vypadá za tie peniaze.
U mňa zatiaľ radenie rýchlostí OK a oneskorenú reakciu na plyn nepociťujem.
Mohol by napísať niekto kto s riadením nemá žiadny problém, tým by sa vylúčila vlastnosť auta, aspoň že to nerobia všetky.
Dík.
Fiat Tipo HB 70 kW Italia Extra 2019
dodyk77
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 13 čer 2020, 15:40

Re: Tipo HB 1.4 atmo 70 kw italia extra r. v. 2019

Příspěvek od dodyk77 »

Zalezitost s odozvou riadenia som si vsimol taktiez hned po prvych kilometroch, beriem to ako vlastnost a nevnimam.to ako nic rusive ci zle...Mal som uz nejake tie auta a vsetky boli v tomto svojske. Naopak riadenie a podvozok v Tipe mi pride naladeny velmi prijemne. Co sa tyka poruch, bohuzial je to vec, ktora sa tyka nie len Fiatu, ale aj inych, castokrat drahsich znaciek (najviac pocuvam od kolegov a znamych staznosti na Skodu, Citroen a Opel). Auta sa produkuju ako spotrebny material, nie ako synonymum kvality. Samozrejme ked mas auto v zaruke mas narok na bezchybne fungujuci stroj, ved si si za to zaplatil...
Tipo HB Lounge, 1.4, 70KW,
Pajtyi
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 23 črc 2019, 13:06

Re: Tipo HB 1.4 atmo 70 kw italia extra r. v. 2019

Příspěvek od Pajtyi »

Janko67 odkial si? Spominas servis v NZ.Ja ho neodporucam.Bol som unich na prvej prehliadke po 1800km a mal sa menit olej s filtrom.Oznacil som si ho a samozrejme nevymenili.Aj na moje oneskorenie plynu povedali ze je to v poriadku.Mimochodom oni nerobia zarucne opravy.Posielaju do Komarna.Ja som z NZ a mohli by sme si niekedy nazivo porovnat auta.Ja by som potreboval porovnat to oneskorenie plynu ci je ine na tvojom a ty by si mohol porovnat to riadenie alebo cokolvek ine na mojom aute.
janko67
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 06 led 2021, 16:39
Bydliště: Úľany nad Žitavou

Re: Tipo HB 1.4 atmo 70 kw italia extra r. v. 2019

Příspěvek od janko67 »

Som z okresu NZ ale auto som kupoval v Piešťanoch dohodneme sa cez súkromnú správu.
Fiat Tipo HB 70 kW Italia Extra 2019
Michal67
Fiaťák
Příspěvky: 85
Registrován: 07 úno 2020, 19:46

Re: Tipo HB 1.4 atmo 70 kw italia extra r. v. 2019

Příspěvek od Michal67 »

U meho Tipa zadny podobny problem s rizenim nepozoruji. Jede rovne, volant se vraci. Razeni rychlosti chodi jak po masle, reakce na plyn v pohode.
Fiat Tipo SW 1.4 T-Jet Italia Extra
milosh
Admin
Příspěvky: 314
Registrován: 28 srp 2005, 11:14

Re: Tipo HB 1.4 atmo 70 kw italia extra r. v. 2019

Příspěvek od milosh »

Ahoj, vítej a nahoď foto :wink:
Odpovědět

Zpět na „Tipo 2016“