Dorobenie cuvacej kamery

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Pajtyi
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 23 črc 2019, 13:06

Dorobenie cuvacej kamery

Příspěvek od Pajtyi »

Zdravim.Chcem sa spytat ci je moznost dorobenia cuvacej kamery na tipo sedan.Mam rocnik 2017 a asi najvyssiu vybavu teda okrem kamery.Je tam uconnect 5.Ak by to slo dorobit tak prosim co vsetko to obnasa? Je potrebne tahat kable az zozadu dopredu k radiu?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Dawid
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 03 bře 2020, 20:40
Bydliště: Pardubice

Re: Dorobenie cuvacej kamery

Příspěvek od Dawid »

Ahoj, kamer jsem montoval několik jak na 5" tak 7". Ano - kabely je potřeba tahat, ale nejdříve je potřeba ověřit zda radio kameru umí. To uděláš v engineering menu radia a v položce RVC status hledej RVC HW present nebo HW not present.
Uživatelský avatar
Dawid
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 03 bře 2020, 20:40
Bydliště: Pardubice

Re: Dorobenie cuvacej kamery

Příspěvek od Dawid »

Fiat-tipo.eu/viewtopic.php?f=33&t=14 zde nějaké info
Pajtyi
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 23 črc 2019, 13:06

Re: Dorobenie cuvacej kamery

Příspěvek od Pajtyi »

Ahoj.Dakujem za info.Nikde v radiu nenachadzam kde by sa dalo pozriet ci je radio RVC.Sam by som si netrufol na montaz.Napisal by si mi do sukromnej spravy ze odkial si a kolko by stala uteba montaz?Ci niesme moc daleko odseba kedze som zo slovenska.Dakujem.
Uživatelský avatar
Dawid
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 03 bře 2020, 20:40
Bydliště: Pardubice

Re: Dorobenie cuvacej kamery

Příspěvek od Dawid »

Napíšu to klidně sem veřejně. :-) Jsem z Pardubic, takže SK je daleko, ale doporučím ti kolegu z SK, který ti pomůže. Tempomat.net/kontakt/

A takhle do menu
Přílohy
Výstřižek.JPG
Výstřižek.JPG (67.66 KiB) Zobrazeno 4159 x
chrener
Začátečník
Příspěvky: 34
Registrován: 21 lis 2016, 19:33
Bydliště: Košice

Re: Dorobenie cuvacej kamery

Příspěvek od chrener »

Pajtyi píše: 06 pro 2021, 18:02 Zdravim.Chcem sa spytat ci je moznost dorobenia cuvacej kamery na tipo sedan.Mam rocnik 2017 a asi najvyssiu vybavu teda okrem kamery.Je tam uconnect 5.Ak by to slo dorobit tak prosim co vsetko to obnasa? Je potrebne tahat kable az zozadu dopredu k radiu?
Ahoj,
Som z Košíc a ak chceš kameru ti viem namontovať “na počkanie” na komplet so zapojením, káblovaním aj vytypovaním kamery…
Ak máš záujem moj kontakt: 0903609842
Alebo Tempomat.net
Maj sa…
Pajtyi
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 23 črc 2019, 13:06

Re: Dorobenie cuvacej kamery

Příspěvek od Pajtyi »

Ahoj.Aj Kosice mam daleko ale o nieco blizsie ako Pardubice.Mam to hore dole okolo 600km.Som z Novych Zamkov.Chlapci vosiel som do enginneer modu len neviem kde tam hladat ten udaj ci je radio kompatibilne s kamerou.Spravil som par fotiek len neviem pripojit lebo vypise ze subor je priliz velky.Potreboval by som este kroky ako postupovat v tom mode.
Uživatelský avatar
Dawid
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 03 bře 2020, 20:40
Bydliště: Pardubice

Re: Dorobenie cuvacej kamery

Příspěvek od Dawid »

muzu to natocit.
Pajtyi
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 23 črc 2019, 13:06

Re: Dorobenie cuvacej kamery

Příspěvek od Pajtyi »

To by bolo fajn. Dakujem
Uživatelský avatar
Dawid
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 03 bře 2020, 20:40
Bydliště: Pardubice

Re: Dorobenie cuvacej kamery

Příspěvek od Dawid »

Video je zde: Fiat-tipo.eu/app.php/video?mode=view&id=76
Pajtyi
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 23 črc 2019, 13:06

Re: Dorobenie cuvacej kamery

Příspěvek od Pajtyi »

Dakujem za video. Pozrel som to a mam to tam nasledovne:
HW PRESENT
CODING NOT PRESENT
DTC NOT PRESENT

Podla tohto sa da domontovat kamera alebo nie?
Uživatelský avatar
jojo007
Fiaťák
Příspěvky: 121
Registrován: 15 říj 2010, 12:24
Bydliště: Nitra

Re: Dorobenie cuvacej kamery

Příspěvek od jojo007 »

Keď že v autorizovanom servise mi nechceli dorobiť kameru tak som si ju dorábal sám ale na Uconnect 7 HD. Nemal som podporu kamery na rádiu tak že som musel vymeniť aj celé rádio.

Kameru som objednával z alliexpresu: https://www.aliexpress.com/item/3300414 ... st=ae803_5

Kamera presne pasuje namiesto originálneho svetla na EČV.

Na poslednej prehliadke mi pochválili kameru že je ešte lepšia ako originálna ale na druhej strane mi povedali že strácam záruku na rádio :D To som aj čakal ale neľutujem... Len teraz mi v skrini zavadzia to rádio ktoré som tam mal 8)
Fiat Tipo hatchback 1.4 T-Jet 2017
Uživatelský avatar
Dawid
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 03 bře 2020, 20:40
Bydliště: Pardubice

Re: Dorobenie cuvacej kamery

Příspěvek od Dawid »

Pajtyi píše: 12 pro 2021, 12:25 Dakujem za video. Pozrel som to a mam to tam nasledovne:
HW PRESENT
CODING NOT PRESENT
DTC NOT PRESENT

Podla tohto sa da domontovat kamera alebo nie?
Ano, na tohle radio lze kameru dodělat.
Uživatelský avatar
Dawid
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 03 bře 2020, 20:40
Bydliště: Pardubice

Re: Dorobenie cuvacej kamery

Příspěvek od Dawid »

jojo007 píše: 12 pro 2021, 17:01 Keď že v autorizovanom servise mi nechceli dorobiť kameru tak som si ju dorábal sám ale na Uconnect 7 HD. Nemal som podporu kamery na rádiu tak že som musel vymeniť aj celé rádio.

Kameru som objednával z alliexpresu: https://www.aliexpress.com/item/3300414 ... st=ae803_5

Kamera presne pasuje namiesto originálneho svetla na EČV.

Na poslednej prehliadke mi pochválili kameru že je ešte lepšia ako originálna ale na druhej strane mi povedali že strácam záruku na rádio :D To som aj čakal ale neľutujem... Len teraz mi v skrini zavadzia to rádio ktoré som tam mal 8)
Takžš jsi neměl HW present?

Moje řešení kamery je taky neoriginální a mám zapracováno takto
Výstřižek.JPG
Výstřižek.JPG (45.88 KiB) Zobrazeno 3933 x
Uživatelský avatar
jojo007
Fiaťák
Příspěvky: 121
Registrován: 15 říj 2010, 12:24
Bydliště: Nitra

Re: Dorobenie cuvacej kamery

Příspěvek od jojo007 »

Dawid píše: 14 pro 2021, 18:44
jojo007 píše: 12 pro 2021, 17:01 Keď že v autorizovanom servise mi nechceli dorobiť kameru tak som si ju dorábal sám ale na Uconnect 7 HD. Nemal som podporu kamery na rádiu tak že som musel vymeniť aj celé rádio.

Kameru som objednával z alliexpresu: https://www.aliexpress.com/item/3300414 ... st=ae803_5

Kamera presne pasuje namiesto originálneho svetla na EČV.

Na poslednej prehliadke mi pochválili kameru že je ešte lepšia ako originálna ale na druhej strane mi povedali že strácam záruku na rádio :D To som aj čakal ale neľutujem... Len teraz mi v skrini zavadzia to rádio ktoré som tam mal 8)
Takžš jsi neměl HW present?

Moje řešení kamery je taky neoriginální a mám zapracováno takto
Výstřižek.JPG
Ja som na starom rádiu mal napísané "Non RVC". Či že nemalo podporu na kameru. Keď som chcel povoliť kameru tak mi napísalo chybu a proxi zarovnanie nedokončilo.
Fiat Tipo hatchback 1.4 T-Jet 2017
Odpovědět

Zpět na „Tipo 2016“