Autorádio - výměna, ovládání palubního počítače

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
kubiii
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Autorádio - výměna, ovládání palubního počítače

Příspěvek od kubiii » 29 kvě 2020, 10:01

Zdravím!
Bude to dva roky, co jsem vyměnil Multiplu za Scudo a chtěl bych se zeptat, jestli někdo neví, jestli se dá nějak řešit výměna autorádia?

Vždy jsem to v autech řešil tak, že jsem si koupil nové a vyměnil za originální. Tady je problém, že se přes origio rádio ovládá i palubní počítač a navigaci (o tu mi nejde, nepoužívám ji), takže předpokládám, že to nebude úplně jednoduché.

Jako jedna z možností se mi jeví dát druhé rádio místo šuflíku pod původním rádiem a nechat u origo zapojené ovládání palubního počítače.

Ale nevím...

Kdyby měl někdo zkušenost nebo kontakt na někoho, kdo by to byl schopen za rozumný peníz vyřešit (Brno a okolí), budu rád za tip.

V příloze dávám foto pro představu

K.
Přílohy
IMG_20200524_114011.jpg
IMG_20200524_114011.jpg (73.38 KiB) Zobrazeno 201 x
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW

Reklama

chvoj
Začátečník

Re: Autorádio - výměna, ovládání palubního počítače

Příspěvek od chvoj » 10 čer 2020, 13:01

Ahoj.
Tak já jsem to chtěl řešit, ale nakonec jsem to vzdal právě proto co píšeš. Ale pokud se Ti to podaří, rád si odkoupím tvůj infot. a dám si ho ke sobě :) Taky Brno :)
Co se Ti nezdá na navigaci?

kubiii
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Re: Autorádio - výměna, ovládání palubního počítače

Příspěvek od kubiii » 10 čer 2020, 16:05

Zkoumal jsem po internetech a nakonec jsem se rozhodl, že na Aliexpresu koupím tuhle věc, ktrerá se zapojí do portu pro CD měnič: https://www.aliexpress.com/item/4000460 ... 4c4doWW32l

Možná pak budu ještě shánět někoho, kdo mi to přes diagnostiku odblokuje, to uvidím, až to dojde a zapojím. Možná mám zdroj z CD měniče už povolený.

Návod je tady: https://www.youtube.com/watch?v=NaBDzcwQdZg

Navigaci nepoužívám, protože jsou tam neaktuální podklady, CD k aktualizaci nemám a v době, kdy můžu do držáku šoupnout mobil s Waze, je mi to jedno.

Jak mi AUX adaptér dojde, dám vědět, jak jsem dopadl.
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW

Odpovědět

Zpět na „Scudo“