Nedostatek paliva a vzduch v nem

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
m-team
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 17 kvě 2010, 21:41

Nedostatek paliva a vzduch v nem

Příspěvek od m-team »

Ahoj, doufam, ze nekdo poradi. Mam problem s chodem u scudo 1,9TD 97r.. Mam vymenene svicky, baterku, filtr paliva. Ale.. po nastartovani..se kterym je problem..musim tak dvakrat yatocit a pak chytne. Na volnobezne otacky motor klape bez problemu, ale ve chvili kdy vyjedu tak se auto tak po padesati emtrech zastavi, proste zdechne z nedostatku paliva, ikdyz slapu na plyn,je to bez reakce, obcas se podari ze je motor jeste v malych otackach, jak mu dochazi palivo apo nekolikarem seslapnuti plynu se znovu roztoci. Dalsi ceho jsem si vsiml, pres pruhlednou hadicku ktera vede od palivoveho filtru do motoru je ze se v ni objevuje vzduch, jako by to nekde pricucavalo vzduch a nebo to proste nemohlo nasavat palivo, do filtru to saje palivo v pohode. Pritom kdyz ho dopumpuju tou pumpickou (takovej ten cernej balonek, nevim jak to odborne nazvat) bubliny na kratkej cas zmizi. je zajimave, ze obcas to taklhe zlobi trba pul hodinky, s tim ze vzdalenosti ktere ujedu se prodluzuji az to nakonec jede v pohode, ale taky to ej tak ze to kazdych 5km zdechne protoze tam proste nejde palivo. Myslel jsem ze zamrza nafta, ale v teplote -10 kdyz taknuju shel, dodavam aditiva tak by zamrzat nemela. Poradi nekdo?
Reklama
 

Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: Nedostatek paliva a vzduch v nem

Příspěvek od mad mike »

netěsné palivové potrubí - někudy to přisává vzduch. tzn. projít hadičky a všechny spoje. pak pořádně zalít filtr naftou a po nastartování párkrát protočit motor, mělo by se to doodvzdušnit samo. určitě bych zkontroloval i sítko v nádrži
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
m-team
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 17 kvě 2010, 21:41

Re: Nedostatek paliva a vzduch v nem

Příspěvek od m-team »

Ahoj, moc dekuji za odpoved, uz jsem nedoufal, vlezu pod auto a vse od nadrze zkusim prekontrolovat a pretesnit. a jak zkontroluji sitko ud nadrze? kde ho najdu a jak se k enmu dostanu? Porad prosim :) dekuji
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: Nedostatek paliva a vzduch v nem

Příspěvek od mad mike »

nevím jestli je v nádrži čerpadlo nebo jen plovák, ale to sítko je na nich. někde pod zadníma sedačkama či až v zavazadlovém prostoru by měl být "vstup" do nádrže, do víka jsou napojeny hadičky(místo možné netěsnosti) a víko je dotaženo velkou kulatou maticí
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
m-team
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 17 kvě 2010, 21:41

Re: Nedostatek paliva a vzduch v nem

Příspěvek od m-team »

Aha, ja mam scudo dodavku a nevsiml jsem si niceho v podlaze, ale nekde to tam byt musi. snad to najdu. A co mi kdosi rikal, nafta by mela jit podtlakem, cerpadlo tam asi nebude. Ale budu hledat.
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: Nedostatek paliva a vzduch v nem

Příspěvek od mad mike »

na motoru by mělo být vysokotlaké vstřikovací čerpadlo, jdou do něho palivové hadičky a z něho 4 kovové hadice ke vstřikům, takže v nádrži byměl být jen plovák s tím sítkem - může být chyba i tam. ten kontrolní otvor v nádrži je většinou zakrytý kobercem
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
m-team
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 17 kvě 2010, 21:41

Re: Nedostatek paliva a vzduch v nem

Příspěvek od m-team »

odpoledne 1.1.2011 jsem to nastartoval bez problemu, tak jsme to neresil, dva dny jezdil bez problemu a dbnes v noci klesla teplota a zase sem dojezdil. Nekolikrat to dnes chciplo, pak se malinko zvedla teplota a byl klid, jel jsem na jeden servis, jestli by mi nevycistili to sitko u nadrze a borec mi rekl, ze tam zadne sitko scudo nema, ze mi doporucuje vyrvat celou palivovou soustavu(hadicky a trubky - cenu nerekl) a vymenit ji za novou, ze mi musi padat nafta a nekde sedo toho muze dostavat vzduch. takze nevim. od zitra uz bude stat auto na garazi, necham ho jeden den rozmrznout a pak pod to nejak budu muset vlezt sam. nemam totiz nikde ten vstup do nadrze, nadrz je zespodu zakryta plechem a prisroubovana takovym ramem. zazhora tam zadnej vstup neni, dodavka ma celej zadek z jednohu kusu plechu, je tam proste pevna podlaha.
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: Nedostatek paliva a vzduch v nem

Příspěvek od mad mike »

to je to co jsem psal, někde je netěsnost a přisává to vzduch. běž po hadičkách, někde musí jít do nádrže. zkusil bych ještě odvodnit pal. filtr
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
m-team
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 17 kvě 2010, 21:41

Re: Nedostatek paliva a vzduch v nem

Příspěvek od m-team »

palivovej flitr je uplen novej, hadicky sem prosel od nadrze az po motor, nikde sem si nevsimli ze by neco utikalo nebo tak. nektere sponky jsem vymenil za nove, zmena zadna. sundal jsem i hadicku co je od nadrze do potrubi a profoukl to do nadrze, bublalo to uplne bez problemu. jedine co me jeste napada ze se vzduch nasava pod samotnym filtrem. kdyz jsem to koukali do motoru poprve byla okolo filtru nafta. ne moc, ale byla tam, byl proste mokrej, zadnej velkej unik, ale byla tam. vcera jsem ho sundal a tesneni pod nim se mi zdalo trochu promackane, tezko asi sezenu nove, ale napadlo me to pretesnit nejakym tim tesnicim tmelem. ted mam v nadrzi jen par litru, takze nadrz zkusim vypustit a podivat se jeste na to sitko nebo co by to melo byt v te nadrzi. musim ji odsroubovat a sundat celou, neda se tam vlezt zezhora. je tam cela podlaha z plechu. protoze ted kdyz chci nastartovat, tak to bud ukecam natocenim a nebo si radeji balonkem napumpuju a pak brnkne hned, ale zdecha ikdyz vyjede z garaze, coz je v prdeli. a pak uz jedine hodit to ze skaly.
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: Nedostatek paliva a vzduch v nem

Příspěvek od mad mike »

ůnik nemuí být viditelný- z nádrže to čerpadlo saje takže stačí prasklinka a už to cucá vzduch, mohlo by to být tím těsněním. pokud se do nádrže nedá dostat, tak na to kašli. vyměn hlavně to těsnění a pak se uvidí. jestli to nějak mačká těsnění zkontroloval bych dosedací plochu na tělese filtru. tmel bych tam nedával, bál bych se že nějaký kousek skončí ve vstřiku
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
m-team
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 17 kvě 2010, 21:41

Re: Nedostatek paliva a vzduch v nem

Příspěvek od m-team »

podarilo se mi sehnat to tesneni pod tu obudovu filtru. Auto jezdilo asi dva dny krasne a ted uz tam jde zase vzduch. jeste jsem si vsiml, ze u hadice ktera privadi palivo do filtru, je takove cosil bile cim se da otacek a v tom protoku do filtru se hybaly takove jak by packu, jako by to ridilo jak moc ma protikat palivo z hadice do filtru jeste jedine zkusit zaoperovat s tim, pak uz jedine ze skaly.
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: Nedostatek paliva a vzduch v nem

Příspěvek od mad mike »

nebylo by foto?
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
m-team
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 17 kvě 2010, 21:41

Re: Nedostatek paliva a vzduch v nem

Příspěvek od m-team »

zitra vyfotim a dodam :)
Odpovědět

Zpět na „Scudo“