Autorádio - výměna, ovládání palubního počítače

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Autorádio - výměna, ovládání palubního počítače

Příspěvek od kubiii »

Zdravím!
Bude to dva roky, co jsem vyměnil Multiplu za Scudo a chtěl bych se zeptat, jestli někdo neví, jestli se dá nějak řešit výměna autorádia?

Vždy jsem to v autech řešil tak, že jsem si koupil nové a vyměnil za originální. Tady je problém, že se přes origio rádio ovládá i palubní počítač a navigaci (o tu mi nejde, nepoužívám ji), takže předpokládám, že to nebude úplně jednoduché.

Jako jedna z možností se mi jeví dát druhé rádio místo šuflíku pod původním rádiem a nechat u origo zapojené ovládání palubního počítače.

Ale nevím...

Kdyby měl někdo zkušenost nebo kontakt na někoho, kdo by to byl schopen za rozumný peníz vyřešit (Brno a okolí), budu rád za tip.

V příloze dávám foto pro představu

K.
Přílohy
IMG_20200524_114011.jpg
IMG_20200524_114011.jpg (73.38 KiB) Zobrazeno 2913 x
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Reklama
 

chvoj
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 10 čer 2020, 12:57

Re: Autorádio - výměna, ovládání palubního počítače

Příspěvek od chvoj »

Ahoj.
Tak já jsem to chtěl řešit, ale nakonec jsem to vzdal právě proto co píšeš. Ale pokud se Ti to podaří, rád si odkoupím tvůj infot. a dám si ho ke sobě :) Taky Brno :)
Co se Ti nezdá na navigaci?
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Autorádio - výměna, ovládání palubního počítače

Příspěvek od kubiii »

Zkoumal jsem po internetech a nakonec jsem se rozhodl, že na Aliexpresu koupím tuhle věc, ktrerá se zapojí do portu pro CD měnič: https://s.click.aliexpress.com/e/_98KVZv

Možná pak budu ještě shánět někoho, kdo mi to přes diagnostiku odblokuje, to uvidím, až to dojde a zapojím. Možná mám zdroj z CD měniče už povolený.

Návod je tady: https://www.youtube.com/watch?v=NaBDzcwQdZg

Navigaci nepoužívám, protože jsou tam neaktuální podklady, CD k aktualizaci nemám a v době, kdy můžu do držáku šoupnout mobil s Waze, je mi to jedno.


Jak mi AUX adaptér dojde, dám vědět, jak jsem dopadl.
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Autorádio - výměna, ovládání palubního počítače

Příspěvek od kubiii »

Tak jsem adaptér připojil k napájení, ale je to na prd. Sice funguje (včetně BT), ale jen přes vstup, kde jsem měl původně do přihrádky vyvedené cinche asi pro připojení video přehrávače. Ten se aktivuje přes palubní počítač. Jenže se po rozjetí auta asi z bezpečnostních důvodů deaktivuje, takže se za jízdy přehrávat nedá...

Pročetl jsem spoustu vesměs Citroeňácký fór, ale moudrý z toho nejsem... Přitom mé rádio (rt5 01) by prý mělo mít vlastní usb vstup a snad i HDD, ale jak na něj cokoliv dostat vůbec netuším...
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Autorádio - výměna, ovládání palubního počítače

Příspěvek od kubiii »

Omezení rychlosti opraveno pomocí mirascriptu, dokonce jsem si aktivoval i zobrazení teploty oleje...

Takže vlastně dobrý. Vše návodně popsáno zde a funguje to: http://www.forum.citroeny.cz/viewtopic.php?f=176&t=9763
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Odpovědět

Zpět na „Scudo“