Fiat Regata 1.5 spotřeba

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Jarda Bobr
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 17 zář 2005, 10:35

Fiat Regata 1.5 spotřeba

Příspěvek od Jarda Bobr »

Dokáže mi někdo poradit jak u benzinové 1.5 Regaty snížit spotřebu na přijatelnou mez. Při zakoupení byla spotřeba 15 litrů - bomba. Po výměně svíček, lambda sondy, nový katík, nová volnoběžná klapka, vzduchový filtr, vyměněný počítač a další čáti motoru - zatím nebyla návštěva u značkového servisu, mi sice klesla spotřeba ale je stále 10 litrů město a cca 8 litrů mimo město a to šetřim jak jde. Dále je občas sítit v kabině benzín, ale nenašel jsem místo, kde by unikal. Známý má rovněž Regatu stejný typ a jezdí ve městě kolem 7,5 litru.
Cavalry
Reklama
 

keschaf
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 30 srp 2005, 15:23

Příspěvek od keschaf »

no já mam současnou kombinovanou spotřebu 10,7 l (ale taky mam pěkně těžkou nohu :) ), takže bejt tebou, tak si na 8l moc nestěžuju.. kolik máš najeto?

co se týče smradu benzínu, podívej se po zavzdušnění nádrže, tušim, že tam někudy to unikalo mě...
i dont think there is anything worse than being ordinary.
Pajda
Začátečník
Příspěvky: 28
Registrován: 13 zář 2005, 14:43
Bydliště: doma v Praze
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajda »

1.5 - 90 S i.e. mi jezdila po Praze okolo 9 litrů a venku kolem 7, takže bych to jako tragedii neviděl, Jedině se vypravit na diagnostiku motoru s tím, že chci závadu jen diagnostikovat, ale ne opravit. Nemají to rádi, ale udělají to.
Ulysse je vlastní bratr 806 od pažoutů
Roman
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 19 říj 2005, 21:32
Kontaktovat uživatele:

!spotřeba!

Příspěvek od Roman »

zkus si třeba koupit sportovní filtr, stojí okolo 700kč. Já vlastním regatu 1,5i.e a spotřeba mi docela klesla. Jezdím s ní mimo město v poho okolo 6,5 i míň. A to si myslím, že jde. A ještě si zkontroluj ty tlusté, černé hadice jak jsou u klapky a vzduchového filtru rádi praskají -> já je mám oblebený izolačkou a k sehnání už asi nebudou. Měl jsem je děravé a díky odhalení mi spotřeba velice klesla i s tím sport.filtrem. Ten sport.filtr udělá fakt hodně, protože díky lepšímu proudění vzduchu do motoru se ti i zvýší výkon a nebudeš muset tolik na to šlapat. Hlavně se jedná o ty rozjezdy, kde regata hodně papá, ale záleží to jen na tobě. :wink:
Odpovědět

Zpět na „Regata“