Palivové čerpadlo

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Baca
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 22 úno 2007, 22:23

Palivové čerpadlo

Příspěvek od Baca »

Povedzte mi prosim, co stoji palivove cerpadlo, ci je jedno aky model una mam a cerpadlo bude pasovat. Vymenil som palivovy filter, vyskusal som elektriku, iskru hadze tak ako ma, ale NESTARTUJE, ani tuk :o(.
Fiat Uno 75S ie 1465ccm rv 1988 :o)
Reklama
 

Kovar
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 30 led 2007, 22:09
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kovar »

na vrakaci za 800,-
Renault Scenic 1,9dci r.v.02 - 6xairbag,ESP,aut.klima
Fiat Uno 1,3 Turbo i.e. r.v.85 v rozkladu
Wandys
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 14 kvě 2007, 12:35
Bydliště: Pardubice

Já bych s novým

Příspěvek od Wandys »

čerpadlem nespěchal.Měl jsem stejnou závadu a příčinou byl snímač otáček, který je mezi převodovkou a motorem(ze zadu).Pokud odpojíš hadičku od benzínového filtru a otočíš klíčkem, měl by ti z ní vystříknout benzín.Někdy se také stane, že je bezdnadějně zanesený benzínový filtr.
Jinak u i.e. je čerpadlo pod zadním sedadlem.Dá se snadno vymontovat a vyzkoušet na baterii.Pokud se točí bývá obvykle v pořádku.Vedou do něho dvě hadice.Jedna palivová a druhá na odsávání benz.výparů.Tak to něpřehoď.Před tím odpoj baterii a nekuř při tom ať neuhoříš i s autem.
Baca
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 22 úno 2007, 22:23

Příspěvek od Baca »

Problem bol v totalne upchatom potrubi, zaseknute cerpadlo (uz je nove), hrdzava nadrz ta stvorcova dosticka pod nadrzov uplne odhnila. Nadrz vyvarena. S palivovou sustavou uz problemy nie su :o)))
Fiat Uno 75S ie 1465ccm rv 1988 :o)
Wandys
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 14 kvě 2007, 12:35
Bydliště: Pardubice

Re: Palivové čerpadlo

Příspěvek od Wandys »

No nádrž u UNA je hrozná. Teňoulinká, prorazí ji i lehké ťuknutí. Jednou jsem jí jakoby zanýtoval šroubem, nepodruhé vyměnil za jinou a vespod jí z čelní strany potáhl za tepla ipou (byla prázdná a na ponuku!!!Bacha na výbuch!!). Je blbě umístěná a cokoli kola zvednou za silnice do ní praští.
Retrouch
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 06 srp 2011, 16:24

Re: Palivové čerpadlo

Příspěvek od Retrouch »

cerpadlo sem vyndaval nedavno
vymontujes to jednoduse sklopis zadni sedacky a pak je tam plastovej kryt otevri... odpoj eletriku + hadicky NESPLET JE a pak ty maticky ve 2 fazich jinak se ti to nekde kousne a budes to stejne muset udelat tak
dalsi pomalu ho vyndej a opatrne zadnej sroubovak TY PLASTY prasakaji hned vim z vlastni zkusenosti staci malo zabrat a krup
jinak tento problem mam taky ale jen kdyz je horko a motor je teplej pak nenaskoci hned
drzim palce at se zavada vyresi a dalsi Unatko muze slouzit dalsich par let :)
mot
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 13 zář 2012, 17:39

Re: Palivové čerpadlo

Příspěvek od mot »

cau lidi, potreboval bych trochu poradit, mam mensi problem s Fiatem Uno, 1.1 motor rok 1993 benzin, problem je tam ten ze byla prorazena nadrz o nejakou spatnou cestu, po vymene nadrze za nadrz ktera neni praskla, jsem dolil benzin, vymenil palivovy filtr, natahnul benzin a nastartoval, auto tak 5min. hrcelo na volnobeh, bez problemu, potom zdechlo a uz nenaskocilo, startoval jsem nekolikrat a ani nazaskytal, pres noc jsem dobil baterku, rano prisel k autu, nastartoval na brnk a opet stejne jako viz popsane, asi 5 min. auto hrcelo bez problemu, tak jsem s nim vycouval pred garaz a nechal jej chvili hrcet na volnobeh, potom hned zdechlo a opet nejde nastartovat, v cem muze byt problem? ze po delsi odstavce naskoci bez problemu a hrci jen par minut pak zdechne a nejde nastartovat? cerpadlo slysim tahat po kazdem otoceni klicku...
Odpovědět

Zpět na „Uno“