Fiat UNO 1,5 ie (149C1.000) spotřeba 15 l / 100 km

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
tumig
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 08 kvě 2007, 16:27

Fiat UNO 1,5 ie (149C1.000) spotřeba 15 l / 100 km

Příspěvek od tumig »

Ahoj, už dva dny ležím v tomto foru a hledám a nenacházím řešení. K vánocům jsem dostal takový pěkný dárek. Auto mělo prorezlou nádrž, která tekla, tak jsem ji nechal vyměnit, ovšem "nová" nádrž měle několik vývodů zadělaných (ohnuté a zamáčknuté trubičky). Dle známého který ji měnil to nemělo vadit. Auto mělo od začátku provozu po výměně nádrže spotřebu 15 - 17 l/100km (Provoz zima), pak prdlo těsnění pod hlavou. Po opravě v servisu (výměna těsnění, rozvody a zavaření díry ve výkuvém potrubí u lambdy) klesla spotřeba na 13 - 15 l/100km. Zkoušel jsem měřit teplotní čidlo chladící kapaliny, 1,75 k Ohmů na čidle a 4,6 V na kabelu, což se zdá být v pořádku. Dále mě už nic nenapadá co hledat. Do auta jsem už vrazil 11 tisíc a tak se mi ho nechce dávat zas do servisu (vyhrožovali vadnou řídící jednotkou nebo vadným vstřikovacím zařízením), radši chci zkusit přijít na tu závadu sám. Mimochodem v servisu připustili, že je vidět, že do motoru teče benzínu vic než je zdrávo. Měli by jste nějakou radu co se dá ještě zkontrolovat v běžných domácích podmínkách? Nezpojené vývody nadrže patrně patří k systému zpětného využití odpařeného paliva, mohlo by to mýt takový dramatický dopad na spotřebu? A co odvod nevyužitého paliva do nádrže co se stane pokud by byl ucpaný, vedlo by to k takto vysoké spotřebě? Jak lze tento odvod zkontrolovat? Díky za případné rady.
Reklama
 

karlson
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 30 dub 2007, 22:38
Bydliště: okr Pribram

uno

Příspěvek od karlson »

Zdarec cetl jsem si tvuj problem a jedine co ti reknu je to ze.pokud mas strikacku podivej jestli to nemas kolem motoru oblity benzinem.nadrz stim nema nic spolecnyho.pokud je to nadrzi tak zkus do motoru dat kanystrik s benzinem a do nej hadicku/musis udelat dirku ve vicku/pokud to bude delat dal pak je to vadna ridici jednotka a nebo vstrikovani.jinak podle me ti jde benzin kolem vstriku.jeste jednu otazku,skube to kdyz slapnes rychle na plyn??mas tam benzinove cerpadilko nebo nemas.kouri ti to cerne??popis mi presne co dela motor kdyz ho natocis.muze to delat ze to dava vic paliva a nekde se to musi projevit.jak rikam prohlidni celej motor jestli ti nekde neutika benzin.zitra tu budu ve stejnou dobu.zdar karlos.
tumig
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 08 kvě 2007, 16:27

Fiat UNO 1,5 ie (149C1.000) spotřeba 15 l / 100 km

Příspěvek od tumig »

Ahoj, díky za pomoc. Takže, řekl bych že kolem vstřikovací jednotky nic neteče. Benzinové čerpadlo mám, to se zdá být taky v pořádku. Po nastartovaní auto v 99% hned chytne, ale občas má problémy s volnoběhem (kolísají otáčky a jednou dokonce chcípl), hlavně po zahřátí (třeba když někde na chvíli zastavím). Jinak kouř z výfuku vypadá normálně tedy spíše pára. Pokud se snážím zrychlovat tak žádné cukání nepozoruju.
tumig
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 08 kvě 2007, 16:27

Fiat UNO 1,5 ie (149C1.000) spotřeba 15 l / 100 km

Příspěvek od tumig »

Ahoj, tak jsem proměřil jsem Odsávací reléto mělo cca 48 ohmů takže dobrý, pak jsem ještě změřil čidlo u solenoidu (dráty pak vedou do stejného kabelu s drátama od odsávacího relé) a to mělo cca 25, tak nevím. Pak jsem zkontroloval čidlo volnoběhu a polohy škrtící klapky ty vypadají že jsou v pořádku. A na konec jsem měřil teplotní čidlo vzduchu. A zde jsem možna objevil zakopaného psa. Čidlo má mít hodnotu jako čidlo vody, že? Tedy cca 2350 ohmů při 18° A ono mělo něco kolem 110000 !!! A naví pokud jsem motor nechal chvíli běžet tak čidlo vody klesalo s hodnotou avšak čidlo vzduchu naopak rostlo až na 170000. Dle mého lajckého rozmu to znamená, že si jednotka myslí, že je cca -40° a když jedu tak že se ještě ochlazuje na cca -70°. To by mohl býti důvod vysoké spotřeby, ne? Ještě pro jistotu u UNA 1,5 ie je motor mono jetronik,že? A čidlo vzduchu má konektor se 4 výstupy u kterých se měří hodnota na těch dvou krajních. A čidlo je ze zadu vstřikovací jednotky (myšleno jako celek) tedy u předního okna.
karlson
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 30 dub 2007, 22:38
Bydliště: okr Pribram

uno

Příspěvek od karlson »

zdarec driv jsem se sem nedostal a popsal jsi to dobre,u aut ktere maji ridi jednotku se takovahle chyba obcas stane jinac to same bych rekl i ja jak rikas ty,jednotka si mysli ze je 40 pod nulou a kdyz jedes tak se samozrejme jeste ochlazuje.vymen cidlo nezapomen musis vymenit i ty cidla na vodu olej atd.muze se stat ze se prehrali a proste nefunguji tak jak by meli.ty cidla stoji kolem myslim stovky novy.kup je a uvidis jak to bude jezdit.snad je tvuj problem s unidlem vyresen.jinak muj email je motorsportELIS@seznam.cz tak pokud budes chtit nekdy pokecat o unu vys kde me hledat.cus a mej se.karlos
tumig
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 08 kvě 2007, 16:27

Fiat UNO 1,5 ie (149C1.000) spotřeba 15 l / 100 km

Příspěvek od tumig »

Po poštelování teplotního čidla nasávaného vzduchu (teď snad měří správně) klesla spotřeba na 11 l / 100 km. Kontrolou a přeměřením jsem zjistil, že čidlo teploty vody, čidlo teploty nasávaného vzduchu, čidlo spínače volnoběhu, čidlo polohy klapky a lambda sonda by měli být v pořádku. Ale to je zatím vše čeho jsem dosáhl. Měl bych pár otázek.
Kolik je tohoto motoru tak obvyklá průměrná spotřeba (co jsem naměřil já, je ježděno většinou po městě na krátké úseky, maximalně 15 km v kuse)? Prý by se s tím mělo dát jezdit tak za 6 až 7 litrů.
Zjistil jsem, že nemám propojený box s klapkou u nasávání vzduchu s předehříváním a navíc je ta klapka díky vadnému termostatu nefunkční, je neustále nastavená na nasávání z předehřívání (které teda není připojené). V knížce Jak na to (Fiat Uno) označují nesprávný chod tohoto zařízení za příčinu vysoké spotřeby a špatného chodu volnoběhu (často mi u volnoběhu kolísají otáčky). Je to opravdu tak?

Předem díky za radu

Michal
Pun-to
Znalec
Příspěvky: 737
Registrován: 06 čer 2007, 22:25
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek od Pun-to »

U 1.5 je to po městě normální spotřeba. Za 6-7 jen na dálku. A jestli ti někdo tvrdí že jezdí za 6 po městě tak LŽE a nebo je to rybář :D ty to maj dovolený :D
Fiat Punto 1,7TD SX rv95
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

Když sem měl taky 1,5i.e. tak město kolem 10,dálka asi 7,níž sem se nedostal
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
naatrium
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 03 pro 2008, 07:59

Příspěvek od naatrium »

Jel jsem s Unem na Ukrajinu a za tranzit slovenskem byla spotřeba 5,8 litru (75.i.e. 1989)
Oxid
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 07 úno 2009, 18:53

Re: Fiat UNO 1,5 ie (149C1.000) spotřeba 15 l / 100 km

Příspěvek od Oxid »

75S.i.e (1990)

Zima: Mesto - 10 l/100km, Mix - 8 l/100km.
Leto: Mesto - 8 l/100km, Mix - 7 l/100km.

Zazil som jeden cas 15 l/100km ako hovoris, no po vymene lambda sondy sa vratilo vsetko do normalu. ( 3500Sk / lambda+robota )
Kto nevidel nepochopí, kto videl nechápe...
darvee
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 02 led 2012, 02:15
Bydliště: Podivin

Re: Fiat UNO 1,5 ie (149C1.000) spotřeba 15 l / 100 km

Příspěvek od darvee »

Ahoj Ja jsem mnel podobny problem kdyz jsem si koupil sveho milacka tak jsem se ptal predchodi majitelky kolik to asi zere ona mi rekla ze ji to bylo jedno potom jsem zdesene zjistil ze mi papa 14-15 na sto kdyz jsem udelal ty same kroky jako ty jako vymenit vyfuk atd. jsem zjistil ze mi to zere o litr mene pak jsem zjistil ze jsem mnel prasklou hadicku ze klapky do nadrze prasklou zkus se na to podivat
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiat UNO 1,5 ie (149C1.000) spotřeba 15 l / 100 km

Příspěvek od peta.smolik »

Taky sem měl Uno 1,5 přesněji označení 75 S.i.e. s jednobodem S tou spotřebou moc nesouhlasím... Mně to na dálky žralo někde kolem 5,7 po městě kolem 7 a v zimě kolem 8,5 město a dálky 6,5 Hned za začátku pěti let ježdění s Unem jsem měl ale spotřebu taky kolem 15Litrů ale když sem auto koupil zjistil sem to hned po najetí prvních 100km které jsem sledoval spotřebu Prošel jsem úplně všechno co je psáno výše a přišel jsem na problém hned pod vstřikovačem byl prasklej jekejsi talíř na kterej se rozděloval benzín??? To už nevim ale každopádně mi to opravil soused tak že to zespod svázal měděným drátem tak že to drželo a spotřeba se snížila na méně než polovic a taková zůstala... Se spotřebou sem u Una po ujetí prvních 100km už problém neměl...
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Odpovědět

Zpět na „Uno“