Koupě Fiatu Uno

Moderátor: peta.smolik

racer
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 313
Registrován: 16 dub 2009, 17:06
Bydliště: Pardubice

Re: Koupě Fiatu Uno

Příspěvek od racer »

Uno v pěknym stavu o který bylo dobře postaráno s nákou reálnou šancí min. investic za mín, jak 10 neseženeš. Tím spíš, že chceš výhradně to starý, tam už je výběr hodně minimální. K tomu si připočti 10eko a seš na 20 + chtě nechtě tak jako tak do toho budeš muset něco málo vrazit. Tvoje představa že koupíš za 5 voňavku se zaplacenou daní a dalších 5 let budeš jenom tankovat benzín je dost naivní. Una jsou dneska už jenom pro fandy co se nebojej zašpinit a pustit chlup. Navíc musej mít zálibu v poslechu pazvuků všech částí interierů (vlastnost starýho una), páč v týhle oblasti nemá konkurenta (první favority jsou proti tomu hadr).
fiat punto II 1,2-8V (44KW)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mr.Bean
Znalec
Příspěvky: 585
Registrován: 17 led 2010, 21:56
Bydliště: Praha (Vrané nad Vltavou)
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Fiatu Uno

Příspěvek od Mr.Bean »

Ekovýpalný se dá zařídit ;)
Vím, že chci moc za nic, ale třeba někdy... :). Ale nic mě do toho netlačí
Honza, Fiat Panda 1.1 Active; 07/2009; žlutá mambo

Detailingclub.cz - Profesionální péče o vaše auto
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Koupě Fiatu Uno

Příspěvek od liborko »

Můj názor-Uno dnes už jen jako veterán který by měl většinu času trávit v teplé garáži než na silnici,po boku F127.Je rok 2012,na každodenní ježdění 365 dní v roce Uno prostě už né.Myslím,že už ho min.10let zastoupilo Punto.Hůře se na Uno shánějí díly,po republice už jich jezdí jen hrstka a většinou shnilotiny,v servise už tydle auta ani neznají....
Když jsme s tatou v roce 99 kupovali Uno,bylo jich tu mraky,pač se to tu tahalo jako o život z německa,rakouska,tehdy jsme ho koupili za 43tisíc,a stejně jsme ho museli komplet rozebrat,vyvařit a hodit do laku.Tehdy se to ještě vyplatilo.Dnes? Punto seženeš za pár tisícovek,pojezdíš,hodíš do šrotu,koupiš jiné,vyvařovat nemá smysl.
Dnes bych si Uno (MKI)pořídil jen jako veterána,nechal bych si ho dovézt z Itálie v top stavu,měl ho jen jako hračku v garáži a občasné víkendové popojíždky.
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Fiatu Uno

Příspěvek od peta.smolik »

Liborko: přesně jak jsem psal výše, když Uno tak zvenku a když hodně dobrý tak z jihu Itálie aby neznalo sůl ale připravit se na to že to bude za 500-800 euro nákup + 7tis za dovoz + přihlášení když obejdeš Eko tak to bude všechno ale s těma dílama bych si poradil... Kousek od Svitav je sklad náhradních dílů na Una, maj tam úplně všechno a ceny prý téměř za odvoz...
Liborko: mám podobnou zkušenost s Unem, dovezl sem si ho z Hamburku v roce 2000, včetně přihlášení mně stálo 32 ale bylo jak nový a tak první dva roky absolutně bez problémů ale pak už to začalo bejt náročný :lol:
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Koupě Fiatu Uno

Příspěvek od liborko »

My jsme ho kupovali v čr od jednoho chlápka,ale co jsme se najezdili,nasháněli než jsme sehnali unko za dobrou cenu a v ucházejícím stavu....Tipo by jsme bývali brali taky,ale to bylo cenově uplně někde jinde.Až po rozebrání a důkladné prohlídce jsme zjistili že uno bylo dovezené z německa.Rok výroby 87,pětidveř,motor 1.5mpi,červená barva(tušim rosso odstin) social výbava :) bomba auto,škoda že nemám fotky jak jsme ho koupili :( Nebylo nijak zvlášť pohnité,vařili jsme jen prahy,lemy zadních blatníků a v kufru podlahu v místě u podběhů na obou stranách,kupodivu přední podběhy u tlumičů byly jak nové,podlaha taky.
Mám jednoho kamaráda ze Zlína(tušim že je tu taky zaregistrovaný) a ten má unko v top origo stavu po babičce,která jej koupila tušim v 85 roce v Tuzexu, 1.0motor karbec,ale bomba stav,leštěnka,360 dnů v roce stráví v teplé garáži :) troufám si říct jedno z nejhezčích né-li jediné v republice,dal bych sem i foto,ale nevim jestli by mě za to nesežral :D
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Znalec
Příspěvky: 585
Registrován: 17 led 2010, 21:56
Bydliště: Praha (Vrané nad Vltavou)
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Fiatu Uno

Příspěvek od Mr.Bean »

Babička taky měla Uno, taky litr, kupovala ho roční v roce 88. No, ale postupem času shnilo a šlo pryč (2008) :D
http://honzaspit.rajce.idnes.cz/Fiat_Un ... C_prodane/

Rodiče taky jedno měli (0,9) a druhý prarodiče taky. Na svatební fotce rodičů jsou vyfocený 3 naše Una za sebou. Dvě zelený a hnědý, to ještě byly neshnilý. Docela hezký :)
Honza, Fiat Panda 1.1 Active; 07/2009; žlutá mambo

Detailingclub.cz - Profesionální péče o vaše auto
Uživatelský avatar
vdolek
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 09 dub 2012, 20:59
Bydliště: Dolany u Plzně

Re: Koupě Fiatu Uno

Příspěvek od vdolek »

peta.smolik-nemůžu se dopočítat u tý ceny za dovoz z It.Asi ti tam chybí jednička.Jestli umíš dovézt za tyhle peníze,měl bych zájem.Taky jsem měl zadání dovézt pěkný Uno D na papíry,ale ztroskotalo to na ceně,kterou pán nehodlal akceptovat.Možná mam jen rozežranej vlekotahač...
Fiat 850,126,Regata D,Ducato D,Punto Cabrio,AR 75,AR Alfetta,Ape 601 a další neitalské...
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Fiatu Uno

Příspěvek od peta.smolik »

Tak to moje Uno Logo z Hamburku sem si tam vyloženě vybral mezi mnoha jinými r.v. 1990 černý 5dv. 1,5 S.i.e. bylo netknutý, mělo rádio HAITAI, šíbr a dělenou zadní sedačku.
Dvě vady na Unu byly: byla prasklá sedačka řidiče, opěrák byl jak kdyby přeraženej vejpůl a shozenej dozadu a ještě přední kapota byla očividně přestříkaná šíleně silná bo tam bylo snad 15mm kitu, ale jinak všechno krásný prahy jak nový podlaha pěkná i vejfuk dobrej, auto drželo nikam netáhlo, motor téměř nebylo slyšet, ale skrz tu sedačku a tu kapotu stalo tehdy jen 1400 marek, nešlo mi do hlavy proč tu sedačku nevyměnili páč jinak bylo to Uno moc hezký a nevoťukaný, nedělal jsem s ním hned nic a jelo i 200 :lol: když bylo naložený :lol: sedadlo sem ještě cestou po vlastní ose zpět domů vyhodil a kdesi u Plzně koupil na vrakáči sedadlo tehdy za 300kč ze starýho Una a kapotu sem neřešil.
Uno jsem chtěl mít jako pracovnější auto a Punto sem chtěl šetřit ale nakonec jsem jezdil obouma tak nějak zaráz ale rozdíly byly značné: Uno rychlý, hbitý ale v zatáčkách téměř nevypočitatelný a postupně začalo kde co vrzat...
Punto proti Unu pevnější, jistější, ale o mnoho pomalejší ale na delší cesty mi Punto vyhovovalo mnohem více právě kvůli lepšímu podvozku
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
Jezdec
Znalec
Příspěvky: 609
Registrován: 04 čer 2011, 16:46
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Koupě Fiatu Uno

Příspěvek od Jezdec »

Já jsem měl uno 1.5 ie, přední okna v elektrice, střešní okno, r.v.1991 a taky naprosto v pohodě. Jediné co jsem udělal bylo vyvaření. Měnil jsem prahy a naohýbal jsem si plechy a popravoval dveře u řidiče. A dodělal centrál a alarm. Teď lituju, že jsem ho nedojezdil a prodal. Mladý bude dělat papíry a mohl pojezdit. No co už snad ještě slouží. Ale je fakt, že opravdu jezdilo dost dobře.
Škoda fabia 1.4 50kW r.v. 2000 - Pracovní
Fiat punto II 1.2 16v 59kW Sporting r.v. 2000 - Pracovní
Hyundai sonáta 2.0 16v 102kW r.v. 1996 -Rodinné
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Znalec
Příspěvky: 585
Registrován: 17 led 2010, 21:56
Bydliště: Praha (Vrané nad Vltavou)
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Fiatu Uno

Příspěvek od Mr.Bean »

Naše tři Una. To vpravo je ještě 0,9l
hhhhh 005.jpg
hhhhh 005.jpg (38.71 KiB) Zobrazeno 7512 x
Rok ´92
Honza, Fiat Panda 1.1 Active; 07/2009; žlutá mambo

Detailingclub.cz - Profesionální péče o vaše auto
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Koupě Fiatu Uno

Příspěvek od liborko »

retro fotky,traboš na první pozici :D a ty zbylé dva una jsou jaká motorizace?
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Znalec
Příspěvky: 585
Registrován: 17 led 2010, 21:56
Bydliště: Praha (Vrané nad Vltavou)
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Fiatu Uno

Příspěvek od Mr.Bean »

Litry fire
S tím 0,9 učil táta v autoškole :)
Tráboš a ta škodofka jsou cizí
Honza, Fiat Panda 1.1 Active; 07/2009; žlutá mambo

Detailingclub.cz - Profesionální péče o vaše auto
Uživatelský avatar
Jezdec
Znalec
Příspěvky: 609
Registrován: 04 čer 2011, 16:46
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Koupě Fiatu Uno

Příspěvek od Jezdec »

Měl jsem 1.5-ku a mladý 1.0-ku. Pojistku měl zahubičku a pojezdil taky. Nejsem s počítačem zrovna kamarád, musím počkat na mladého ať mi sem taky vloží fotku. Pořád mi to píše že je soubor moc velký
Naposledy upravil(a) Jezdec dne 21 led 2013, 10:10, celkem upraveno 1 x.
Škoda fabia 1.4 50kW r.v. 2000 - Pracovní
Fiat punto II 1.2 16v 59kW Sporting r.v. 2000 - Pracovní
Hyundai sonáta 2.0 16v 102kW r.v. 1996 -Rodinné
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Znalec
Příspěvky: 585
Registrován: 17 led 2010, 21:56
Bydliště: Praha (Vrané nad Vltavou)
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Fiatu Uno

Příspěvek od Mr.Bean »

Fotky? :mrgreen:
Honza, Fiat Panda 1.1 Active; 07/2009; žlutá mambo

Detailingclub.cz - Profesionální péče o vaše auto
Uživatelský avatar
Jezdec
Znalec
Příspěvky: 609
Registrován: 04 čer 2011, 16:46
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Koupě Fiatu Uno

Příspěvek od Jezdec »

Musím počkat na mladého, neumím to zmenšit. Nejsem s počítačem moc kamarád :lol: , jsem takové tele :P
Škoda fabia 1.4 50kW r.v. 2000 - Pracovní
Fiat punto II 1.2 16v 59kW Sporting r.v. 2000 - Pracovní
Hyundai sonáta 2.0 16v 102kW r.v. 1996 -Rodinné
Odpovědět

Zpět na „Uno“