Moc prosím o pomoc! :)

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
suky.paja
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 01 úno 2015, 20:06

Moc prosím o pomoc! :)

Příspěvek od suky.paja »

Zdravím vás všechny.. Mám fiata cinque 1.1 sporting, 40kw r.v. 1998

Začal jsem řešit problém s vysokou spotřebou paliva. Auto strašně "smrdí" .. má přiliš bohatou směs paliva. Byl jsem na stk.. emise velmi špatné ( samozřejmě za menší uplatek prošlo ) :D
Takže zkusil jsem vyměnit lambda sondu.. bez výsledku.. poté jsem vyměnil teplotní čidlo motoru.. také bez výsledku, dále jsem vyměnil celou vstřikovací jednotku a pořád to stejné.. ale zjistil jsem že po zapnutí kličku v zapalování stále běží podávací čerpadlo a nevypne se. Po odpojení konektoru krokového motorku, který je na vstřikovací jednotce čerpadlo vypne a motor má i lepší směs paliva.. akorát zase skáčou na volnoběh otáčky.. zkusil jsem tedy vyměnit celou tu vstřikovací jednotku i s jiným motorkem ale bez výsledku.. i když ta vstřikovací jednotka je z vrakáče od známého.. takže není 100% jistota že to funguje jak má.
Už dále nevím co dál.. kdyby mohl někdo poradit tak bych byl moc vděčný :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Cinkque
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 04 pro 2014, 19:49

Re: Moc prosím o pomoc! :)

Příspěvek od Cinkque »

Ahoj. Spravil si mu diagnostiku predtým než si začal meniť diely? Čo ti vypísala? Spotreba je závislá od teplotných čidiel –nasávaný vzduch ,voda, potom ma vplyv lambda, ďalej senzor map-maf. Treba zmerať tlak paliva ak je vysoký je aj spotreba výšia. Netesnosť výfukového potrubia od zvodov až za katalizator . Najjednoduchšie je pozrieť hodnoty v diagnostike počas ohrevu motora a aj po zahriati. Skontrolovať dĺžku vstreku paliva atd.. Skontrolovať dáta z čidiel z lambdy a ich korekcie nech je od čoho sa odraziť .
Odpovědět

Zpět na „Cinquecento“