Svítí tryska

Moderátor: peta.smolik

troylee
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 20 bře 2008, 22:24
Bydliště: Chlumec

Svítí tryska

Příspěvek od troylee »

Dobrý den.Prosím o pomoct.Mám cinquecento r.v 93 obsah0,9 .Zapnu klíček rozsvítí se mi symbol trysky nastartuju a po cca 3sek se znovu rozsvítí a už nezhasne.Motor nelze vytočit,auto pořádně nejede a celkem dost žere.Zkoušel jsem měnit čerpadlo v nádrži a palivový filtr potom co jsem se dočetl na foru že kontrolka znamená nedostatečný tlak pro vstřikování.Koupil jsem nové svíčky,rozvody jsou ok.Tak nevim?Zkoušel jsem odpojit lamba sondu,žádná změna......
Troylee
Reklama
 

Uživatelský avatar
kecka
Fiaťák
Příspěvky: 149
Registrován: 04 zář 2005, 19:27
Bydliště: kousek od Ostravy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kecka »

Nejlepe zajed na diagnostiku pokud ti sviti tak by zavada mela byt ulozena v pameti . Muze to byt cokoli ( tlak, poloha klapy ,.........)
Ex Stilo JTD 157PS
Čento 0,9 polokabrio
Punto Mk2 1,2 44kw taková lemra, ale do města dobré :-)
Roomster 1,9TDi 183ps :-)

Možnost zakladni diagnostiky kdyby někdo potřeboval :-) :-)
romcasladky
Fiaťák
Příspěvky: 53
Registrován: 07 bře 2008, 21:53

Re: Svítí tryska

Příspěvek od romcasladky »

troylee píše:Dobrý den.Prosím o pomoct.Mám cinquecento r.v 93 obsah0,9 .Zapnu klíček rozsvítí se mi symbol trysky nastartuju a po cca 3sek se znovu rozsvítí a už nezhasne.Motor nelze vytočit,auto pořádně nejede a celkem dost žere.Zkoušel jsem měnit čerpadlo v nádrži a palivový filtr potom co jsem se dočetl na foru že kontrolka znamená nedostatečný tlak pro vstřikování.Koupil jsem nové svíčky,rozvody jsou ok.Tak nevim?Zkoušel jsem odpojit lamba sondu,žádná změna......
Tahle kontrolka reaguje i na špatnou činost čidla teploty vody,která se nachází blízko karbece.Jestliže jednotka vyhodnotí jeho špatnou činost,přejde do funkce omezeného provozu,to znamená že ti nedovolí vytočit motor a omezuje ti činost zátěže motoru.Je potřeba diagnostika,jak bylo již zmíněno.
Matesxxx
Fiaťák
Příspěvky: 185
Registrován: 12 zář 2006, 21:42
Bydliště: Benešov u Prahy

Příspěvek od Matesxxx »

Také mi občas svítila ještě mi motor občas vynechal tak na 2 vteřiny. Tak jsem jel na diagnostiku a měl jsem špatné čidlo tlaku sacího potrubí..
Oldboy 1
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 20 bře 2008, 19:05
Bydliště: Klatovy

Příspěvek od Oldboy 1 »

Dovezl jsem cento a řeším problém se svítící kontrolkou trysky.
Svítila skoro stále. Nejdřív jsem udělal podtlak (popraskané hadičky), teď svítí jen občas-většinou než se ohřeje motor. N
a diagnostice mě to vyhodilo vadu - vysokonapěťovou cívku. Moc se mě to nezdá.
Prý je to častá závada.
Naposledy upravil(a) Oldboy 1 dne 11 čer 2008, 17:08, celkem upraveno 1 x.
Matesxxx
Fiaťák
Příspěvky: 185
Registrován: 12 zář 2006, 21:42
Bydliště: Benešov u Prahy

Příspěvek od Matesxxx »

nO NEVÍM JÁ TAM MĚL ŠPATNÝ SNÍMAČ TLAKU SACÍHO POTRUBÍ.
Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Globusman »

Tak to vypadá, že to je univerzální kontrolka signalizující jakoukoliv závadu :-D Máte tam kromě téhle kontrolky ještě nějakou jinou :?:
stifmajstrABARTH
Znalec
Příspěvky: 725
Registrován: 09 led 2007, 18:35

Příspěvek od stifmajstrABARTH »

JA mam kontrolku na rucni brzdu kdyz ji zatahnu rozsviti se vykricnik v kolecku a ja vim ze nefunguje 8) ....a kdyz dlouho jezdim tak sviti oranzovy oko....chvilku sviti a pak to chcipne...to je takova ta kontrolka ktera te upozorni ze se ti to rozbiji..pac vzdycky kdyz dyl sviti tak mi auto pak nejede :roll:
Cinquecento 1.1 Sporting ABARTH-červéný:-D a Multipla fanda:)
Matesxxx
Fiaťák
Příspěvky: 185
Registrován: 12 zář 2006, 21:42
Bydliště: Benešov u Prahy

Příspěvek od Matesxxx »

Bohužel je to jednoduché auto takže nelze čekat že to řekne přesně co tomu je. Tato tryska signalizuje závadu v palivové soustavě a to kdekoliv a na čemkoliv. Ale aspoň víš že v palivové soustavě.
stifmajstrABARTH
Znalec
Příspěvky: 725
Registrován: 09 led 2007, 18:35

Příspěvek od stifmajstrABARTH »

No jo multipla to je jiny kafe tam se neco pos*re a hned ti to z amplionu zahlasi treba ...rozbity cerpadlo,ucpanej filtr,neni tam benzin a tak... :D
Cinquecento 1.1 Sporting ABARTH-červéný:-D a Multipla fanda:)
smbach
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 30 říj 2006, 10:29
Bydliště: Prešov - SR

Re: Svítí tryska

Příspěvek od smbach »

[quote="troylee"]Dobrý den.Prosím o pomoct.Mám cinquecento r.v 93 obsah0,9 .Zapnu klíček rozsvítí se mi symbol trysky nastartuju a po cca 3sek se znovu rozsvítí a už nezhasne.Motor nelze vytočit,auto pořádně nejede a celkem dost žere.Zkoušel jsem měnit čerpadlo v nádrži a palivový filtr potom co jsem se dočetl na foru že kontrolka znamená nedostatečný tlak pro vstřikování.Koupil jsem nové svíčky,rozvody jsou ok.Tak nevim?Zkoušel jsem odpojit lamba sondu,žádná změna......[/quote]

Presne to isté sa mi stalo dnes na Cinquecento r.v. 1993 , obsah 0,9 . Trvalé svietenie kontrolky " tryska " signalizuje poruchu systému vstrekovania . Podľa príručky pre majiteľa Cinquecento možno motor za týchto podmienok využívať iba v režime čiastočného zaťaženia . Prevádzka s touto poruchou môže spôsobiť poškodenie katalyzátora . Odporúča sa čo najskôr elektronický test .

Bol som na elektronickom teste v servise . Robia to cez príslušnú zásuvku umiestnenú v motorovom priestore v blízkosti riadiacej elektronickej jednotky . Tá súčiastka ktorá vraj zapríčiňuje trvalé svietenie kontrolky "tryska " sa volá čidlo nasávaného tlaku - je umiestnená tesne za riadiacou elektronickou jednotkou , pod malým plechovým krytom. Tú vraj treba vymeniť . Zajtra ju idem zháňať .
DENI
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 22 črc 2008, 11:30
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DENI »

taky mi to svítí podle nálady ... ještě jsme nepřišli na to co to je :?:
CINQUE Sporting
http://www.deni-tuning.wz.cz" onclick="window.open(this.href);return false; (airbrush, kresba,...)
stifmajstrABARTH
Znalec
Příspěvky: 725
Registrován: 09 led 2007, 18:35

Příspěvek od stifmajstrABARTH »

Tak ja sem asi jedinej komu to sviti jen pri startovani :lol: ja vzdycky musim mit neco extra[/u]
Cinquecento 1.1 Sporting ABARTH-červéný:-D a Multipla fanda:)
Matesxxx
Fiaťák
Příspěvky: 185
Registrován: 12 zář 2006, 21:42
Bydliště: Benešov u Prahy

Příspěvek od Matesxxx »

Takže ta kontrolka co svítí signalizuje závadu někde v palivovém systému, bohužel už není přesně řečeno kde. Např. já jsemměl špatný snímač tlaku sacího potrubí, nebo taky snímač absolutního tlaku. Dělalo mi to že za jízdy ta kontrolka svítila, ale jak kdy a třeba mi při jízdě motor na 2 vteřiny vynechal. Byl jsem s tím na diagnostice ( 500kč) tam mi to řekli, vyměnil jsem ( 1400.- autokelly) a od tédoby v pohodě.
Jinak při startu to má svítit normálně odhadem tak 5 vteřin.
Sumo
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 27 dub 2008, 00:08
Bydliště: Orlová

Příspěvek od Sumo »

Prave mi volala vydesena manzelka, ze ji "nejede cento"... :( (1993, 0,9)
Po otoceni klicku se jen rozsviti kontrolky jak maji a pri pokusu o nastartovani "v tom jen cvaka a kontrolka vlevo nahore poblikava". Podle me je to kontrolka poruchy vstrikovani (ta univerzalni ;)).
Straterem to ani nehne a benzinu prej ma dost... ;)
Nemate nekdo tip, na co odpoledne kouknout??? :shock: :?

Diky...
Fiat Cinquecento S (1993) ;-)
Odpovědět

Zpět na „Cinquecento“