Zadni brzdy....

Moderátor: peta.smolik

stifmajstrABARTH
Znalec
Příspěvky: 725
Registrován: 09 led 2007, 18:35

Příspěvek od stifmajstrABARTH »

no ja uz nejakej patek jezdim bez ni uz sem si zvyk....a do kopce kdyz stojim na brzde uz se umim bez couvnuti rozjet aniz by mi to chciplo nebo bych usmazil gumy :lol: :lol: ..ale pravda zte je to takovy pohodlnejsi kdyz u tatovo laguny zatahnu v kopcii rucku a v klidku se rozjedu :lol: ...jinak prosimte kdyz si s tim laboroval....jde posunout ta ovladaci paka? uvnitr v kabiine dozadu?
Cinquecento 1.1 Sporting ABARTH-červéný:-D a Multipla fanda:)
Reklama
 

Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Globusman »

Matesxxx píše:Tak jsem si marně myslel že vyřeším problém s ručkoa a bohužel. Koupil jsem nové lanko, nové pakny i tu montážní sadu a nic. Lanko jsem dotáhl na max a nic ta jsem trochu dovařil tu rozpěrnou tyčku co je mezi paknama aby to šlo dále od sebe a když to tak vezmu tak skoro nic. Auto sice trochu brzdí ale v kopci jen s ručkou bych to nenechal, to by prostě neubrzdilo. Takže z toho vyvozuji závěr že ruční brzdy asi u činqe nikdy nefungovala a fungovat nebude. prostě soudruzi někde udělali chybu.
Jestli neni lepsi dat to do servisu a nechat si to udelat. Je to prace na pul hodiny a navic by byl mozna i levnejsi matros...

A nebo pouzit tu duralovou trubku...
Matesxxx
Fiaťák
Příspěvky: 185
Registrován: 12 zář 2006, 21:42
Bydliště: Benešov u Prahy

Příspěvek od Matesxxx »

vždy jsem si vše dělal sám a vždy vše fungovalo a nikdy mě auto nikde nenechalo, jen prostě ta ručka nefunguje.
petrklm
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 17 lis 2008, 09:54

Příspěvek od petrklm »

Oldboy 1 píše:No právě to by mě taky zajímalo kudy se na to seřizování ručky dostanu. To musím pod auto?, nebo jde nějak odtáhnout koberec?
díkes
Musí se pod auto, sundat plastovou krabičku a ejhle - je pod ní štelovací matice... většinou notně zrezivělá.
Uživatelský avatar
oldboy
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 11 srp 2006, 18:01
Bydliště: Klatovy

Příspěvek od oldboy »

kecka píše:Ja jsem je menil postup ti nepovim bylo to loni :) :) ale byl jsem prekvapeny jak to slo dobre a samostav byl v pohode.........
Jenom mam po vymene trosku problem ze mi brzdi hodne zadni kola ... drive to nedelalo ........
Ahoj,
jak jsi pak dořešil to přebržďování zadních kol?
Já jsem ve stejné situaci, udělali jsme komplet zadní brzdy a začal přebržďovat až blokovat celej zadek. Mysleli jsme, že předek je v hajzlu, ale po rozebrání jsme jen nechali stočit kotouče a poskládali jsme to zpátky. Trochu se to srovnalo, ale stále zadek je účinější než by měl být. Ty omezovače co jsou u hlavního brzd.válce jsme měli taky venku, ale tam se nám to zdá taky dobrý - nic zareznuto. Nehledě na to, že každý je na jedno kolo a nám to brzdí skoro stejně (bloknou obě zadní), že by byly oba současně v hajzlu si nemyslím. Je na tom ujeto pár kilometrů (cca 500) tak nevím jestli to sedne, nebo co.....
Uživatelský avatar
kecka
Fiaťák
Příspěvky: 149
Registrován: 04 zář 2005, 19:27
Bydliště: kousek od Ostravy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kecka »

oldboy píše:
kecka píše:Ja jsem je menil postup ti nepovim bylo to loni :) :) ale byl jsem prekvapeny jak to slo dobre a samostav byl v pohode.........
Jenom mam po vymene trosku problem ze mi brzdi hodne zadni kola ... drive to nedelalo ........
Ahoj,
jak jsi pak dořešil to přebržďování zadních kol?
Já jsem ve stejné situaci, udělali jsme komplet zadní brzdy a začal přebržďovat až blokovat celej zadek. Mysleli jsme, že předek je v hajzlu, ale po rozebrání jsme jen nechali stočit kotouče a poskládali jsme to zpátky. Trochu se to srovnalo, ale stále zadek je účinější než by měl být. Ty omezovače co jsou u hlavního brzd.válce jsme měli taky venku, ale tam se nám to zdá taky dobrý - nic zareznuto. Nehledě na to, že každý je na jedno kolo a nám to brzdí skoro stejně (bloknou obě zadní), že by byly oba současně v hajzlu si nemyslím. Je na tom ujeto pár kilometrů (cca 500) tak nevím jestli to sedne, nebo co.....
No nejak sem to jeste nevyresil :( :( nejak sem se ktomu nedostal ja mam predek novy a taky to dela
Ex Stilo JTD 157PS
Čento 0,9 polokabrio
Punto Mk2 1,2 44kw taková lemra, ale do města dobré :-)
Roomster 1,9TDi 183ps :-)

Možnost zakladni diagnostiky kdyby někdo potřeboval :-) :-)
lhotsky-david
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 01 led 2014, 21:10

Re: Zadni brzdy....

Příspěvek od lhotsky-david »

Čau potřebuju poradit kde se nachází samostav zadních brzd, jak vypadá a jak ho seřídit. měnil jsem čelisti a pořád mi to brzdí slabě. Díky
Odpovědět

Zpět na „Cinquecento“