Barchetta sportový podvozok

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Uživatelský avatar
jurajbarchetta
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 18 dub 2013, 22:58

Barchetta sportový podvozok

Příspěvek od jurajbarchetta »

Zdravím,

chcem sa opýtať na vaše skúsenosti so sportovím podvozkom na barchette (resp. Punte). Od kúpy barchetty (teda odpredchádzajúceho majiteľa) pred dvoma rokmi jazdím na športovom zníženom podvozku od Novitecu. Predok je tak tvrdý že sa sotvá dá stlačiť (možem aj skákať po blatníku a skoro s pružením nepohnem), zadok je akoby semi-sport. Pokiaľ idem medzi mesto (diaľnice, cesty 1. triedy) je jazda radosť, auto drží ako prilepené. V meste, hlavne po tejto zime, je to však podstatne horšie, keďže počítam každú jednú nerovnosť (ľavýpredný tlmič to už má takmer za sebou). Vidím to na dve možnosti: kúpim originál 4x pružinu + 4x tlmič (čo je cca 880€ bez roboty) alebo idem hľadať alternatívu - jazdené pruženie prípadne podvozok z punta (údajne podvozok barchetty vychádza z punta). Prachy nie sú najväčší problém len rozmýšľam či je rozumné dať 1/3 ceny auta do podvozku.

S podvozkom súvisí druhý problém - pri jazde ĽAVOtočivou zákrutou, keď je odstredivou silou váha auta prenášaná napravo, auto vibruje. Najlepšie je to cítiť pri jazde do kopca, keď je váha prenesená dozadu. (prejaví sa to iba pri rýchlej jazde) V servise mi povedali že to budú ložiská (boli už trochu vyjazdené) tak som obe vymenil, no problém je tu stále. Na geometriu predku chodím 2x do roka pri prezúvaní, no až minule som čítal že sa dá nastaviť aj geometria zadnej nápravy. Myslíte že to može byť zlou geometriou vzadu?

Dík
Reklama
 

Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Barchetta sportový podvozok

Příspěvek od SpiritWolker »

Zdravim, iba predne ramena a cela zadna naprava su rovnake ako na Punto1
predne pruziny, tlmice a horne ulozenie su uplne ine
zadne tlmice a pruziny su sice podobne ale maju inu charakteristiku pruzenia a tlmenia

ak chces seriove pruziny na Barchettu tak ti ich mozem predat

mam tiez znizeny podvozok, a je tvrdy, budem jazdit az v lete ked budu opravene diery :D

zadne tlmice mam nove, kupil som na Punto 1 GT original Magnety Marelli ktore maju inu charakteristiku tlmenia ako seriove
boli vo vypredaji :D

ak ti vibruje auto v zakrute pri zatazeni, tak to moze byt aj homokynetak, moze to byt lozisko kolesa, mozr to byt lozisko zadneho ramena, alebo mas znicene silentbloky co drzia zadnu napravu o karoseriu

teraz planujem kupit nove predne tlmice a ramena, uz mam nove sviecky, mam aj take puky na spevnenie zadnej napravy

viac ma prave nenapada :D

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Uživatelský avatar
jurajbarchetta
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 18 dub 2013, 22:58

Re: Barchetta sportový podvozok

Příspěvek od jurajbarchetta »

Auto vyzera na zníženom fantasticky.. Len ten športový podvozok v kombinácii so 17 palcovými BBS elektorónami (originál sú 15'') je po jamách horšie ako jazda historickou električkou...

Homokineticky klb nie je na pohananej naprave? Ložisko kolesa som už menil (na oboch stranách zadnej nápravy), zostávajú silentbloky...
Uživatelský avatar
jurajbarchetta
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 18 dub 2013, 22:58

Re: Barchetta sportový podvozok

Příspěvek od jurajbarchetta »

SpiritWolker písal som ti správu.
Odpovědět

Zpět na „Barchetta“