Pomoc, občas kouří po přidání plynu

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Novima
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 02 kvě 2014, 17:16

Pomoc, občas kouří po přidání plynu

Příspěvek od Novima »

Ahoj, od doby co jsem přetěsňoval a vyměnil víko ventilů (to může být jen shoda okolností) mi bára občas po přidání plynu začoudí světlým, možná lehce namodralým dýmem. Udělá to jen jednou za cca 5 km po přidání plynu, se zataženou střechou jsem si všiml že se po přidání ozve jedno nebo dvě kovové klepnutí v (nebo u) motoru, pak je za mnou bílej namodralej kouř a pak zas několik kilometrů dobrý a můžu podřazovat a přidávat plyn jak chci a je vše ok a pak zas za pár kiláků znova. V garáži jsem po příjezdu otevřel kapotu a zkoušel přidávat plyn u motoru, tůroval to a nic, zas všechno v pohodě, žádné klepání, žádnej divnej zvuk, žádnej kouř...
Nenapadá někoho něco?
Může mít víko ventilů nějaký vliv na to co se dostává do válců při spalování?
Díky, už vážně nevím, v servisu mi to chtěj jedině za 40 tisíc celé přetěsnit a přebrousit a povyměňovat.. :( :(
Reklama
 

Novima
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 02 kvě 2014, 17:16

Re: Pomoc, občas kouří po přidání plynu

Příspěvek od Novima »

Po experimentování je snad problem vyřešen. Kdyby se někomu přihodilo něco podobného: Ze zoufalství jsem namotoval zpět staré prasklé víko a projel to a bylo zase vše v pohodě, takže jsem zjistil že na tom "novém" víku byla zespoda dutina kterou se odvádí plyny z oleje zacpaná a proto se to v motoru tlakovalo a čas od času vyletěl olej měrkou ven a dostával se do spalovacího prostoru (nejspíš se občas nějaký odlepil a vletěl do sání a se vzduchem do válců). Po vyčištění arvou a drátem této dutiny zas jede jak má..
Odpovědět

Zpět na „Barchetta“