ztráta výkonu

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
tichule
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 25 čer 2009, 14:11

ztráta výkonu

Příspěvek od tichule »

Nazdar lidičky,
prosím o radu, nějaké info, vlastně cokoliv co mi pomůže. Mám Mareu W 1,6 100, benzin r.2000, 84000tis.
Můj problém spočívá, že do kopce při 4 rychlostním stupni strácí auto výkon, nemluvím o tom když jsem naloženej. 3 v pohodě jak dám 4 nejede.
Během roku jsem absolvoval, rozvody, výfuk, výbrus válců, jeden válec byl slabej, svíčky, diagnostika ukazovala, že je vše O.K. Domníval jsem se, že to bude ten válec, ale nic problém trvá. Mechanici si neví rady, každej říká no jo Fiat, Ital. To neberu!
Díky za info
Reklama
 

jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Re: ztráta výkonu

Příspěvek od jani »

aj ja mam podobny problem s puntom ale bude to bude spinava nadrz-cerpadlo,alebo kable ku svieckam-samostatne sviecky...na ostatnych stupnoch to nerobi???
FIAT PUNTO MK1 1.2 8V 54KW HSD ////ex
Skoda Octavia combi 1.9tdi ALH 66kw
Thor
Fiaťák
Příspěvky: 103
Registrován: 05 lis 2007, 12:19
Bydliště: Slovensko

Re: ztráta výkonu

Příspěvek od Thor »

Tak tých možností je veľa, od úplných blbostí ako je napríklad uvoľnený tapacír na kapote, ktorý zakrýva sanie vzduchu... No ale v prvom rade musíš si byť istý, že máš správne sviečky, talianske autá nemajú rady veľmi experimenty s inými sviečkami ako sú predpísané. Poznám pár prípadov, keď ľudia v snahe ušetriť dali do auta nejaké Brisk napríklad a po 100 km išli tie sviečky do koša a dávali sa NGK. Ďalšia vec je dobré káble ku sviečkam. Samozrejmosť je palivový filter a vzduchový filter! Treba nechať zmerať tlak paliva - môže čerpadlo mať už slabý tlak, alebo môžeš mať špinu v nádrži, potom pomáha iba komplet vyčistiť nádrž, vymeniť filter... To by boli také základné veci. Na výkon má veľký vplyv napríklad aj váha vzduchu, neviem či ju 1.6 má, mám pocit že nie, ale nie som si istý... ak áno, tak diagnostika váhu vzduchu odhalí až keď je totálne mŕtva, ale ak dáva iba zlé hodnoty tak na diagnostike to žiadnu chybu nehlási. A čo sa týka toho výfuku... je komplet priechodný? Vrátane katalyzátora? Upchávajúci sa (rozpadajúci sa) katalyzátor robí problém, v podstate pri vyšších otáčkach dusí motor... Otázne je aj to nastavenie rozvodov. Robili to mechanici s prípravkami? Ak nie, tak nikto nezaručí, že je to nastavené správne... A odporúčam navštíviť http://www.fiatmareaclub.com" onclick="window.open(this.href);return false; a prečítať si fórum, je tam množstvo tém v ktorých sa podobné veci riešili.
náš miláčik: Marea Weekend 1.8 ELX Verde Scuro Met
otec: Punto 1.1 55S Bleu Capri
tichule
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 25 čer 2009, 14:11

Re: ztráta výkonu

Příspěvek od tichule »

Děkuji za rychlé info. Proberu to s technikem a dám vědět.
Odpovědět

Zpět na „Marea“