2,4JTD-pružiny

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
enzo76
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 18 srp 2009, 21:00

2,4JTD-pružiny

Příspěvek od enzo76 »

kto mi poradí, čo so zadnými pružinami? Pri prejazde cez nerovnosti,ked je naložená cca 300kg,mi to v zadu buchne. mam zlomené dorazy. Kupil som nové, len neviem, či ich menit. Či už niesu v muke tlmiče,pružiny,alebo oboje. Lebo mam pocit, že ked vymením dorazy a auto bude naložené tak bude kompletne na nich sediet.
Reklama
 

Thor
Fiaťák
Příspěvky: 103
Registrován: 05 lis 2007, 12:19
Bydliště: Slovensko

Re: 2,4JTD-pružiny

Příspěvek od Thor »

"Unavené" pružiny by si skôr poznal tým, že by auto extrémne nízko sadlo pri záťaži, pochybujem, že by to búchalo... ak by bola prasknutá pružina tak by to skôr praskalo... Búchanie na zadnej náprave býva často opotrebovaným kyvným ramenom na zadnej náprave. Veď to skús dať pozrieť automechanikovi, to by mal hneď zistiť kde je problém... alebo môžeš skúsiť sám, uvoľniť zadný tlmič a uvidíš či je vôla na ramene. Ak je, tak sú dve možnosti - niekomu pomôže opravná sada, tým, ktorí už majú ale opotrebované aj rameno a uloženie je príliš obrúsené do oválu tak pomôže len vymeniť komplet zadné ramená... A teoreticky by tam ešte mohol búchať zadný priečny stabilizátor.

Takže moja rada znie dať to pozrieť automechanikovi, prípadne ešte skúsiť prečítať fórum na http://www.fiatmareaclub.com" onclick="window.open(this.href);return false; búchanie prednej i zadnej nápravy sa tam už mnohokrát riešilo, stačí len nájsť správne témy.
náš miláčik: Marea Weekend 1.8 ELX Verde Scuro Met
otec: Punto 1.1 55S Bleu Capri
enzo76
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 18 srp 2009, 21:00

Re: 2,4JTD-pružiny

Příspěvek od enzo76 »

Mal som to rozobraté a to búchanie, tak to bolo tým,že pri stlačení pružiny zatlačilo tlmič na doraz a tým,že tam neboli dorazy tak v ňom buchlo. Takže potrebujem nove tlmiče a asi vymením aj pružiny. Poraďte mi kde to mám kúpiť za dobrú cenu.
Uživatelský avatar
Chevron
Fiaťák
Příspěvky: 136
Registrován: 05 říj 2005, 08:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 2,4JTD-pružiny

Příspěvek od Chevron »

Kdyby si mel zajem o snizeny podvozek malinko tvrdsi ale ne zase o tolik...proste podvozek na denodenni uzivani tak koukni na podvozky LOWTEC - nemecka kvalitka - TUV homologace

http://www.chevron-racing.com/index.php ... _1899_2048" onclick="window.open(this.href);return false;

:wink:
WWW.CHEVRON-RACING.COM - tuningové a náhradní díly nejen na italská auta
WWW.NOVITEC.CZ - tuning díly pro Ferrari, Maserati, Alfa Romeo a Fiat
WWW.POWERFLEX.CZ - polyuretanové silentbloky
WWW.RAGAZZON.CZ - sportovní výfukové systémy s homologací
Odpovědět

Zpět na „Marea“