chladenie

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Skeleton
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 02 zář 2009, 13:00

chladenie

Příspěvek od Skeleton »

Zdravim Vas nasiel by sa prosim niekto kto by vedel poradit. Na aute fiat marea mam problem s chladenim. Pri jazde pocas dna pri vysokej teplote sa mmi zacne prhrievat motor. Bol som s tym u dvoch mechanikov prvy mi to skontroloval a nebol si vobec isty v com je to. Vraj by mohol byt problem v tesrmostate ale nie je si isty pretoze pri volnobehu termostat krasne zapinal a vypinal a motor sa neprehrieval zacal az pri jazde. Dalsi mi povedal ze treba vymenit termostat ak nie treba skusat dalsie veci. Taketo riesenie triafania na slepo sa mi veru nepozdava. Neviete nahodou poradit kde by som nasiel nejakeho odbornika na chladiacu sustavu v trnavskom kraji alebo ak by vedel niekto poradit v com to moze byt?
Reklama
 

Thor
Fiaťák
Příspěvky: 103
Registrován: 05 lis 2007, 12:19
Bydliště: Slovensko

Re: chladenie

Příspěvek od Thor »

Odporúčam ti pozrieť fórum na http://www.fiatmareaclub.com" onclick="window.open(this.href);return false; tam sa preberala táto téma mnohokrát.

Chladič máš teplý? Ak áno a termostat otvára tak chyba bude niekde inde ako v termostate. Aj keď je možné, že nemusí otvárať úplne... A čo ventilátor? Zapne sa keď ručička prejde za polovicu? Ak ale pri voľnobehu chladí a pri jazde nie, tak by to podľa mňa mohla byť vodná pumpa, nestíha cirkulovať voda... prípadne by to mohol byť upchatý chladič možno.
náš miláčik: Marea Weekend 1.8 ELX Verde Scuro Met
otec: Punto 1.1 55S Bleu Capri
grmo
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 19 kvě 2010, 14:58

Re: chladenie

Příspěvek od grmo »

Zdravim vas všetkých mam taký problém že mi uniká voda zo systému ale neni to do motoru lebo olej je v poho ani pod autom
nemam kaluzu ale stale mam mokrý kobercek na vodičovej strane.Mam 1.6tku.Nevie mi niekto prosím poradiť?Auto mám kúpené
iba tri týždne.Budem veľmi rád ak mi niekto poradí. :|
grmo
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 19 kvě 2010, 14:58

Re: chladenie

Příspěvek od grmo »

Tak nakoniec mi poradil jeden nasypat do vody akusi gebuzinku a chodim uz na tom dost dlho a voda zatial neklesla.Bol to prasok ktory mal upchat pravdepodobne diery.Ked som to tam nasypal musel som prejst najmenej 50 kilakov a musel som mat naplno pustene kurenie.Zatial drzi.
Odpovědět

Zpět na „Marea“