svetla-smerovky

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Skeleton
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 02 zář 2009, 13:00

svetla-smerovky

Příspěvek od Skeleton »

Zdravim Vas,
chcel som sa spytat nahodou majitelia Fiat Marea nemali ste taky problem so smerovkami? Zacali mi blbnut, jednoducho v jeden moment mi vypovedaju vsetky smerovky ci uz na svetlach alebo na palubovke uplne. Potom pri dalsej jazde znova funguju mormalne a zase to vypadne. Ostatne vsetko funguje len co sa tyka smeroviek sa toto stale opakuje. Neviete mi pomoct v com to moze byt?
Dakujem
Reklama
 

Thor
Fiaťák
Příspěvky: 103
Registrován: 05 lis 2007, 12:19
Bydliště: Slovensko

Re: svetla-smerovky

Příspěvek od Thor »

Trochu nechápem vete "ci uz na svetlach alebo na palubovke"... to si myslel že neblikajú smerovky vonku a nebliká kontrolka na prístrojovej doske?
Tvoj problém by mohol byť s najväčšou pravdepodobnosťou v dvoch veciach.

Prvá vec je samotná tá páčka pod volantom, kde by mohol byť problém, niekedy pomáha vyčistiť kontakty, niekedy len výmena... mení sa potom komplet celé to ústrojenstvo pod volantom, teda obe páčky, originál je drahý, tak treba zháňať z vrakoviska. Pokiaľ to chceš len vyčistiť, tak neviem presne aký je tam prístup, ale asi by si musel zhodiť volant a potom sa k tomu dostaneš, ak by si to robil a zhadzoval volant a odpájal airbag, tak pri odpojenom airbagu rozhodne nedávaj kľúčik do spínacej skrinky aby si tie smerovky otestoval... rozsvietila by sa ti totiž kontrolka chyby airbagu a musel by si ísť na vymazanie chyby na examiner.

U teba by som ale skôr videl problém v druhej veci, problém budeš mať asi v tom prerušovači (neviem ako sa to presne odborne volá), mala by to byť taká modrá malá krabička niekde pod volantom a keď ti fungujú smerovky tak ti v nej cvaká. Buď tam budeš mať iba zlý kontakt, alebo je pokazená. Originál Fiat je pomerne drahá, dá sa tam ale dať aj iná, myslím že napríklad z Felicie pasuje, ale určite by ti v nejakej predajni s ND poradili.

Pokiaľ chceš vedieť v čom je problém, tak najjednoduchšie je vo chvíli keď ti nejdú smerovky tak skúsiť zapnúť výstražné, teda všetky štyri smerovky naraz a ak to nepôjde tak je to určite v tom prerušovači.

Môžeš si pozrieť tiež fórum na http://www.fiatmareaclub.com" onclick="window.open(this.href);return false;, kde sme tento problém už veľakrát riešili.
Skeleton
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 02 zář 2009, 13:00

Re: svetla-smerovky

Příspěvek od Skeleton »

Vdaka za pomoc ta prva varianta s packami to iste nebude lebo aj vystrazne ak stlacim tlacitko mi nejdu.Ano myslel som kontrolky na palubovke takisto nejdu. Moze to byt jedine ta druha moznost v tom prerusovaci. Skusim si zistit cenu a cenu pre nejaku nahradu(felicia) a vymenit to snad to pomoze.
Uživatelský avatar
Tomas-Oaza
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 281
Registrován: 01 dub 2006, 22:04
Bydliště: Nikol-City 608479374
Kontaktovat uživatele:

Re: svetla-smerovky

Příspěvek od Tomas-Oaza »

jestli chces tak mam i packy a urcite i prerusovac, mam marejku na dily doma :wink:
Lancia Kappa 2,4 TDS
Renault Master
Iveco daily 2,3 jtd
fiat multipla rallye hobbycros

www.lanciaklub.cz
Uživatelský avatar
ivopav
Fiaťák
Příspěvky: 71
Registrován: 26 črc 2009, 12:06
Bydliště: kousek od Pohořelic

Re: svetla-smerovky

Příspěvek od ivopav »

Skeleton píše:Vdaka za pomoc ta prva varianta s packami to iste nebude lebo aj vystrazne ak stlacim tlacitko mi nejdu.Ano myslel som kontrolky na palubovke takisto nejdu. Moze to byt jedine ta druha moznost v tom prerusovaci. Skusim si zistit cenu a cenu pre nejaku nahradu(felicia) a vymenit to snad to pomoze.
Tak přesně toto jsem si myslel taky,že když nesvítí výstražné,že to bude všechno možné,ale byly to opravdu páčky pod volantem,musel jsem je vyměnit a mám svetej klid. :wink:
Obrázek samozřejmě,že CNG
Odpovědět

Zpět na „Marea“