Fiat palio weekend 1.2 LPG

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
foriso
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 23 črc 2012, 07:59

Fiat palio weekend 1.2 LPG

Příspěvek od foriso »

Zdravím všetkých priaznivcov fiatu potreboval by som radu s mojim paliom, budem vďačný za aký koľvek nápad. Môj problém je nasledovný: Pokiaľ auto jazdi na plyn je všetko OK ako náhle prepnem na benzín auto sa zacne dusiť a pomalicky zdochíňať nepomôže ani ked zošlapnem plyn, čiže músim hneď prapať do plynu inak by to zhaslo. A dosť divné mi ešte príde, že ked mám prepaté na plyn tak mi svieti na prepínači LPG (zn. LOVATO) aj benzín aj plyn teda zelené aj červené svetielko. (predtým som mal Vectru benzín plyn podobný prepínač tam bol tiež značky lovato a keď som išiel na benzín svietilo červené pokiaľ som nemal prepaté na plyn blikalo zelené keď som prepal na plyn tak svietilo a červené zhaslo) neviem či to môže byť spôsobené tým že je plyn zle zapojený. LPG som nemontoval ja bolo montované niekde v NZ. A ešte sa mi zdá že do plynu prepína hneď po naštartovaní už niekde okolo 1000 ot./min. vie mi prosím vás s týmto niekto poradiť?
Reklama
 

foriso
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 23 črc 2012, 07:59

Re: Fiat palio weekend 1.2 LPG

Příspěvek od foriso »

Zistil som že by sa malo jednať presne o vypínač LOVATO 198-DI pokiaľ by mal k nemu niekto nejaký manuál najlepšie CZ,SK mohli by ste mi ho pls upnut na nejaký free server ?
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Re: Fiat palio weekend 1.2 LPG

Příspěvek od bigben.m »

A co když je špatný přepínač a posílá ti tam plyn i benzín a dusí se to přebohatou směsí?Zkus ho vyměnit-nebo rozhodit a zkusit to jen spojením drátů... :roll:
foriso
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 23 črc 2012, 07:59

Re: Fiat palio weekend 1.2 LPG

Příspěvek od foriso »

Aj nad tým som už rozmýšľal, skúsim aj to uvidím ale skôr si myslím že bude ten prepínač preštelovaný lebo mi prepína do plynu pri veľmi nízkych otáčkach počuť ako zapne elektromagnet len neviem nikde nájsť manuál k tomu prepínaču na nete. A nevedel by si mi pls. poradiť ako rozobrať palubovku, prístrojovku potrebujem tam povimienať žiarovky a nevieš aké tam idú náhodou? Zatiaľ diky moc za radu ;)
Marian10
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 29 pro 2013, 12:11

Re: Fiat palio weekend 1.2 LPG

Příspěvek od Marian10 »

Ahojte, mám Fiat Palio Weekend 1.2 8V (LPG) a mám podobný problém so štartovaním, keď mám studený motor. Auto odpáli dostane sa do otáčok a potom zhasne. Keď druhý raz otočím kľúčom, tak musím dlhšie točiť aby mi odpálil. Toto mi robi len keď je motor studený a po naštarovaní keď pridám plyn tak trocha akoby pridusilo motor, ale potom už ide bez problemov.
V servise sa mi pohrali s riadiacou jednotkou (museli ju nastaviť) a išlo to dobre, ale po 4 mesiacoch sa mi to znova opakuje. Povedali mi, že pravdepodobne bude chybna riad. jednotka, ze si nevie zapamatať stavy.
V tomto servise mi montovali aj LPG na ktoré mám ešte aj záruku (mám ho 7 mesiacov). Neviete mi niekto poradit čím to je a či to môže byť tou riadiacou jednotkou? lebo mám na to podozrenie. dakujem
Odpovědět

Zpět na „Palio“