Kolisanie teploty

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Brano76
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 03 pro 2008, 16:11
Bydliště: Slovensko

Kolisanie teploty

Příspěvek od Brano76 »

Zdravim...mam Palio 1,2 54kw 2000r.v.....asi pred mesiacom mi zacala kolisat teplota vody,normalne bola rucicka v strede stupnice,po chvili klesla o 0,5cm...potom zas pomaly stupla a tak dookola...vymenili sme snimac teploy,ziadna zmena,vymenili sme termostat,odvzdusnili...znovu to kolisanie,ale s novym snimacom uz rucicka ukazuje tak v1/3 stupnice...auto kuri dobre,teda kurilo dobre aj predtym,len to kolisanie rucicky...stretli ste sa s niecim podobnym?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tony63
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 17 led 2009, 15:54
Bydliště: Domažlice

Re: Kolisanie teploty

Příspěvek od Tony63 »

Ahoj nezlob se, ale mě tohle kolísání přijde naprosto normální. Ohřeje se jak píšeš do poloviny stupnice, pak otevře termostat a pustí kapalinu přes chladič - tím se ochladí a ukazatel klesne a znovu se ohřívá (pomalu ukazatel stoupá).
Přijde mě, že Ti nefungoval správně termostat předtím, ale teď je to OK.
Palio weekend 75- 1,2- 8V - 54kw, r.v.2000
Jenda21
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 24 črc 2013, 15:17

Re: Kolisanie teploty

Příspěvek od Jenda21 »

Zdravím, ohledně problému souhlasím s příspěvkem od kolegy. S dovolením se zeptám, které z těch dvou auta byste mi doporučili jko první auto pro syna? http://www.tipcars.com/fiat-palio/16-16 ... 30714.html nebo http://www.tipcars.com/fiat-palio/12-we ... 00883.html .Díky a omlouvám se za dotaz mimo.
Psycho
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 05 čer 2014, 11:27

Re: Kolisanie teploty

Příspěvek od Psycho »

Po 4 rocnych skusenostiach s 1.7TD by som urcite isiel do 1.2 litroveho benzinu. Zere menej a urcite aj stary benzin je menej narocny na udrzbu ako stary diesel. A podla toho co som sa tu docital, tak ten rozdiel v spotrebe medzi 1.2 benzinom a 1.7 naftiakom moze byt aj az 3 litre. Predpokaldam,ze bezninova 1.6ka zere aspon tolko co dieslova 1.7cka. Jedine ze by si potreboval obiehat do kopca, ci na kratkych rovinkach z 80 km/h rychlo zryhlit na 120 a obehnut avie ci pod Strecnom soferov z Kysuc, tak potom by som siel do 100 konovej benzinovej 1.6ky. Predpokaldam,ale ze ten kto si kupuje 15 rocneho kombika si ho nekupuje na lamanie rychlostnych rekordov,ale ho chce kvoli co najlepsiemu pomeru cena vs. uzitok a z tohto porovnania podla mna 1.2ka vychadza jednoznacne lepsie. Kedze si sa pytal pre d2 mesiacmi, tak dufamz,e si sa medzicasom rozhodol spravne ;-)
Odpovědět

Zpět na „Palio“