Pálio 1.2 54kw r.v. 98 - motor má snížený výkon,cuká

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
omaha86
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 05 lis 2013, 21:48

Pálio 1.2 54kw r.v. 98 - motor má snížený výkon,cuká

Příspěvek od omaha86 »

pomoooc :) motor zacal huře startovat, již ne vždychytne na ,,první drc,, ale vetsinou naskočí treba po 2-3s startování. - po nastartování za studena je vse ok, ale jak se lehce ohřeje - po 500m jizdy zacne klesat výkon, netáhne, nejde za plynem, lehce cuká. ve 4000ot uplne výkonove umře - zmení se i lehce zvuk motoru a auto prestane akcelerovat (a to jezdim prázdný)
při neutrálu - roztočím motor - jde znatelne pomaleji do otáček, a když začnou otáčky klesat opet sešlápnu pedál plynu a motor se nejprve začne ,,dusit,, zastaví se v otáčkách, kde jsem práve seslápnul pedál plynu a až po cca 2-3s ožije a znovu jde do otáček,... při jizde na malé otáčky např 1500ot vubec motor nereaguje na sešlápnutí plynu a spiše začne ztrácet výkon. musim ubrat plyn aby se motor začal roztáčet, nebo podradit.
nedávno jsem pichnul auto na diagnostiku a vyskočila tam chyba Lambda sondy - ale to jel fungoval motor dobře, jen jsem zaznamenal tz shoršenou startovatelnost. tento týden opet zajedu na diagnostiku, a pokud tam opet vyskočí chyba lambda sondy, muže toto spusobovat vadná lambda? nebo jen hlásí chybu složení smesy výfokových plynu, a chyba je nekde v příprave smesy? nevim že by nekdy byla menena, mam auto teprve rok a má najeto přes 170tis.km.

jeste tedy jedna vec, mam v tomto voze i LPG ale neni tam příme vstrikování ale starsi typ. (karburátorový - ale s řidíci jednotkou) a to chodí bezvadně. oproti jizde na benzín má LPG porovnatelne vyšší výkon, necuká, jde ve všech otáčkách motor za plynem.
díky za kteroukoli myšlenku,... hezky večer
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „Palio“