teplota

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
tomkik
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 06 říj 2014, 09:31

teplota

Příspěvek od tomkik »

zdravim vas,mam na palie taky problem ze mi blbne teplota,ked pustim kurenie-teply vzduch tak mi ide na polovicku paličky na ukazovateli teploty a ide aj vissie a kolíše mi niekedy aj na 100 a chladic ale zapne.Ked pusti studený vzduch tak mi teplota ide okamzite pod polovičku palicky na ukazovateli teploty a zdržuje sa tam potom.kED NASTARTUJEM TAK Pocujem na spolujazdcovej strane pod palubovkou akokeby tam zacali šuchotat listy alebo voda.Pri jazde to mam tiez,nie v kuse pocujem to suchotanie ale často.Straca sa mi tiez voda na 100 km tak 2 deci.No pod motorom to nie je vidiet ze by to tam tieklo.Tesnenie pod hlavou mam ok.kto mi poradi prosim _?
Reklama
 

Uživatelský avatar
tomáš 105
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 19 bře 2008, 08:24
Bydliště: Lanškrounsko

Re: teplota

Příspěvek od tomáš 105 »

Podívej se ze strany spolujezdce doprostřed pod palubku na bednu s topením. To šuštění a bublání se mi tam odsud ozývalo taky a pak začala kapat chl. kapalina na koberec. Takže kohout nebo radiátor. Na teplotě se mi to ale neprojevilo... zatím...
Lancia Thema 2.0 Turbo 16v
Fiat Palio 178BX - Made in Brazil
tomkik
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 06 říj 2014, 09:31

Re: teplota

Příspěvek od tomkik »

Dakuje velmi pekne za odpoved,cez vikend sa na to pozriem a dam vediet.Niektorí mi hovoria ze treba ovzdusnit to cele,skusim ale najprv to co mi ty pises.
Uživatelský avatar
tomáš 105
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 19 bře 2008, 08:24
Bydliště: Lanškrounsko

Re: teplota

Příspěvek od tomáš 105 »

Včera jsem topení i kohout vyměnil. Mně tekl kohout, radiátor byl jen špinavý a zarostlý. Palubní desku je potřeba oddělat, na levé straně posunout, nadzvednout a podložit (už to tu někde bylo). Kohout by šel vyměnit i bez toho, kdyby nebyl pod krytem, jehož horní šroubek je nepřístupný. Zpátky jsem ten horní šroubek nedával a kryt kousíček odstřihnul. Dobře jsem udělal, poněvadž mi pak trochu ronila hadice. Pozor na prostřední horní šroub palubní desky, když vyklouzne z prstů tak propadne až dolů před radiátor topení a nezbyde než všechno znovu rozdělat :wink:
Lancia Thema 2.0 Turbo 16v
Fiat Palio 178BX - Made in Brazil
tomkik
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 06 říj 2014, 09:31

Re: teplota

Příspěvek od tomkik »

dakujem velmi pekne za radu,zajtra sa do toho pustim. a uvidim ci to nebude treba aj ovzdušnit a potom napisem.
Odpovědět

Zpět na „Palio“