Pískání pravého zadního kola

Moderátor: peta.smolik

Uživatelský avatar
lukynen
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 219
Registrován: 26 bře 2011, 21:17
Bydliště: Znojemsko

Re: Pískání pravého zadního kola

Příspěvek od lukynen »

Na převodovce přeci nezáleží :roll:
Reklama
 

Uživatelský avatar
lukynen
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 219
Registrován: 26 bře 2011, 21:17
Bydliště: Znojemsko

Re: Pískání pravého zadního kola

Příspěvek od lukynen »

Tak jak ? podařilo se odstranit závadu ??
Negotiator
Fiaťák
Příspěvky: 127
Registrován: 19 kvě 2012, 07:45
Bydliště: SM

Re: Pískání pravého zadního kola

Příspěvek od Negotiator »

Po 2 tydennim jezdeni s odpojenym lankem zadna zmena. Stale blbne :(

Zkousel jsem s tim jezdite delsi dobu, protoze jak jsem psal vyse, tak se to neprojevi pri kazde jizde.
Fiat Croma 2006 (pred FL) 1,9 JTD 16V EMO, panorama
Uživatelský avatar
lukynen
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 219
Registrován: 26 bře 2011, 21:17
Bydliště: Znojemsko

Re: Pískání pravého zadního kola

Příspěvek od lukynen »

Negotiator píše:Po 2 tydennim jezdeni s odpojenym lankem zadna zmena. Stale blbne :(

Zkousel jsem s tim jezdite delsi dobu, protoze jak jsem psal vyse, tak se to neprojevi pri kazde jizde.

Tak je to hydraulika, třmen,hadice.
Může to být i tvrdá deska s nečistotami, zkus ještě proříznout vprostřed a udělat čistící místo.
Pokud bude stále pískat dej nové a stoč kotouče ať nehází. šel bych od jednoduššího a na konec třmen.
Uživatelský avatar
RUBI
Fiaťák
Příspěvky: 63
Registrován: 28 zář 2013, 14:38

Re: Pískání pravého zadního kola

Příspěvek od RUBI »

Tak kolego ,jak jsi vyřešil problém s brzdami?
Mám totožny problem...
Negotiator
Fiaťák
Příspěvky: 127
Registrován: 19 kvě 2012, 07:45
Bydliště: SM

Re: Pískání pravého zadního kola

Příspěvek od Negotiator »

Nakonec jsem vzadu stejne brzdy menit musel (desky a kotouce), ale stale se to obcasne zahriva - ted uz pro zmenu uplne nahodne, tak netusim, co to je. Zkusim jeste vymenit ty valecky, ale pak uz jedine cele trmeny :roll:
Fiat Croma 2006 (pred FL) 1,9 JTD 16V EMO, panorama
Uživatelský avatar
lukynen
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 219
Registrován: 26 bře 2011, 21:17
Bydliště: Znojemsko

Re: Pískání pravého zadního kola

Příspěvek od lukynen »

Dnešní zjištění po telefonátu švagrové,hřeje se levé zadní kolo a píská !!!!!!
Že by ložisko ? přijeď a mrknem na to ,po příjezdu a zatahání za kola-odbržená-žádné vůle :(
Tak to oživíme a zjistíme. Hned po startu vyskočila hláška ucpaný filtr DPF. tak zkusíme regeneraci jízdou ,po cca 5 minutách jízdy na 2 rychlost a 3000 začíná vůz hučet a pískat zadní levé kolo. tak pojedem co nejdál,nastavit Range na display ať víme jak se zkracuje-probíhá vypalování jak skočilo klesání ,tak jsme pokračovali cca ještě 5 km ať máme jistou. I kolo přestalo pískat. možná má někdo stejnou zkušenost . budou pozorovat zdali to má společného jmenovatele ;)
Negotiator
Fiaťák
Příspěvky: 127
Registrován: 19 kvě 2012, 07:45
Bydliště: SM

Re: Pískání pravého zadního kola

Příspěvek od Negotiator »

Filtr nemam, kolo se nekdy hreje a nekdy ne......pricina stale neznama. Nekdy se zahreje po par kilometrech (vesmes ale pri dalnicnich rychlostech) a pak vychladne. nekdy zacne hrat po 30km.
Okamzite po zahrati uz jsem zkousel zvednout a pohnout kolem (jestli to nedelaji brzdy) a nic...kolo se tocilo bez zadrhnuti - ale i presto se mi kalily kotouce.

Takze stale netusim, co to muze byt. Kolega mechanik mi kdysi rikal, ze by to mohly delat "valecky". Ze pry mu to kdysi udelalo u jednoho auta. Uvnitr byl skoro neviditelny "skrabanec" a obcasne se to zaseklo a pribrzdovalo. Delalo to pry zcela nahodne.
Ja uz vzadu menil cele brzdy (byly uz sjete a i trochu zkalene - pri tom problemu) - kotouce a desky. Valecky byly cisteny a chodily jak nove (mozna zkusit koupit nove?). Rucka mi, po nasem rozhovoru, funguje v klidu (zkousel jsme odpojit a pojezdit).
Fiat Croma 2006 (pred FL) 1,9 JTD 16V EMO, panorama
bateriebigos
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 26 srp 2014, 21:32

Re: Pískání pravého zadního kola

Příspěvek od bateriebigos »

Nestihol som si prečítať úplne všetky reakcie, len chcem prispieť skúsenosťou že na Punte mi zadné brzdy písknu ale iba pri cúvaní a následnom zabrzdení jak nožnou tak ručnou brzdou. Už som na segmentoch aj zrazil hrany a pisknutie pretrváva naďalej.
Zatiaľ som sa rozhodol to ignorovať lebo pokiaľ mi to dobre brzdí beriem to ako predanú hodnotu :-) a je to len pri cúvaní.
A predné kotúče som dal zarovnať na sústruhu lebo počas brzdenia sa rozchveli. Tie zadné sú zatiaľ OK.
Jarda77
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 06 srp 2011, 13:04

Re: Pískání pravého zadního kola

Příspěvek od Jarda77 »

Měl jsem ten samý problém dvakrát dělané brzdy dále měněno ložisko hadička nakonec to dělal váleček který chodil lechce ale mikro škrábaneček očas bránil ve vrácení moje rada vyměnit váleček i když se zdá že chodí pěkně. A je po problému rok jsem se stím tejral za 500kč opravná sada s válečkem je sranda.
Uživatelský avatar
RUBI
Fiaťák
Příspěvky: 63
Registrován: 28 zář 2013, 14:38

Re: Pískání pravého zadního kola

Příspěvek od RUBI »

Stejná zkušenost.. konečné řešení ...opravná sada brzdového valečku a vše je OK.
opel01
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 15 úno 2011, 14:44
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Pískání pravého zadního kola

Příspěvek od opel01 »

Ahoj, měl jsem stejný problém- nepomohla ani opravná sada, vyčištění třmenů atd. Nakonec pomohla náhoda- sjeté destičky a jejich výměna a je po problému. :-)
Odpovědět

Zpět na „Croma“