rozobratie pp dveri

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
martinsalko
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 17 črc 2014, 21:57

rozobratie pp dveri

Příspěvek od martinsalko »

cavte, kto mi poradi ako sa mam dostat k zamku vo dverach no z vnutornej strany? pod tapacirom je kovovy tapacir no ten sa mi neda dat dole, drzi asi na desiatich sroboch, no co dalej?
Reklama
 

martinsalko
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 17 črc 2014, 21:57

Re: rozobratie pp dveri

Příspěvek od martinsalko »

sorry, myslel som predne soferove dvere a chcem ich rozobrat preto lebo sa mi zle otvaraju z vonku musim niekolkokrat potiahnut klucku pokial sa daju otvorit
Lukyman
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 02 lis 2008, 23:27

Re: rozobratie pp dveri

Příspěvek od Lukyman »

Musíš přes revizní díry odpojit sklo od stahovacího mechanismu a následně sklo vytáhnout (musíš ale s tím sklem zajet skoro až dolů, jinak neuvidíš plastový packy). Bez toho to nepude, spojení skla se stahovacím mechanismem způsobuje, že ten plech nejde sundat. Až to budeš mít, tak kliku sundaš tak, že uvnitř ten hák zamáčkneš (vytáhneš) nahoru. Měl jsem úplně to samí. Na vnější klice jsem uvnitř opravil tu cca centrimetrovou plastovou pacičku. Dávají o ní dutou osičku (ta byla ohnutá) jsem vyměnil za plnou a na dosedací plochu jsem nalepil plastový plíšek (1-2mm tlustý), aby se zkrátila dráha. Po opravě zatím rok a funguje.
Fiat Croma 2,4 jtdm emotion
ommko
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 27 pro 2006, 17:25

Re: rozobratie pp dveri

Příspěvek od ommko »

Lukyman píše:Musíš přes revizní díry odpojit sklo od stahovacího mechanismu a následně sklo vytáhnout (musíš ale s tím sklem zajet skoro až dolů, jinak neuvidíš plastový packy). Bez toho to nepude, spojení skla se stahovacím mechanismem způsobuje, že ten plech nejde sundat. Až to budeš mít, tak kliku sundaš tak, že uvnitř ten hák zamáčkneš (vytáhneš) nahoru. Měl jsem úplně to samí. Na vnější klice jsem uvnitř opravil tu cca centrimetrovou plastovou pacičku. Dávají o ní dutou osičku (ta byla ohnutá) jsem vyměnil za plnou a na dosedací plochu jsem nalepil plastový plíšek (1-2mm tlustý), aby se zkrátila dráha. Po opravě zatím rok a funguje.

mas s toho nejake foto?
Fiat Croma 1.9 JTDm 88kW, 120k, r.v. 2008
Lukyman
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 02 lis 2008, 23:27

Re: rozobratie pp dveri

Příspěvek od Lukyman »

Bohužel nemám.
Fiat Croma 2,4 jtdm emotion
ommko
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 27 pro 2006, 17:25

Re: rozobratie pp dveri

Příspěvek od ommko »

Lukyman píše:Musíš přes revizní díry odpojit sklo od stahovacího mechanismu a následně sklo vytáhnout (musíš ale s tím sklem zajet skoro až dolů, jinak neuvidíš plastový packy). Bez toho to nepude, spojení skla se stahovacím mechanismem způsobuje, že ten plech nejde sundat. Až to budeš mít, tak kliku sundaš tak, že uvnitř ten hák zamáčkneš (vytáhneš) nahoru. Měl jsem úplně to samí. Na vnější klice jsem uvnitř opravil tu cca centrimetrovou plastovou pacičku. Dávají o ní dutou osičku (ta byla ohnutá) jsem vyměnil za plnou a na dosedací plochu jsem nalepil plastový plíšek (1-2mm tlustý), aby se zkrátila dráha. Po opravě zatím rok a funguje.
Cez vikend som to opravil aj ja. Tymto navodom sa to da bez problemov ak trochu pouzivas hlavu. Vdaka za pomoc.
Fiat Croma 1.9 JTDm 88kW, 120k, r.v. 2008
Uživatelský avatar
RUBI
Fiaťák
Příspěvky: 63
Registrován: 28 zář 2013, 14:38

Re: rozobratie pp dveri

Příspěvek od RUBI »

Nějaké fotky te kliky rozebrané + platového kladívka...kdy jsem to obalil měděným plechem a funguje to..
Přílohy
Obaleno 0,5mm měděným plechem
Obaleno 0,5mm měděným plechem
IMAG1700~1.jpg (5.81 KiB) Zobrazeno 6634 x
Opotřebovaný plastový kladívko mechanizmu..
Opotřebovaný plastový kladívko mechanizmu..
IMAG1698~1.jpg (6.86 KiB) Zobrazeno 6635 x
IMAG1695~1.jpg
IMAG1695~1.jpg (6.22 KiB) Zobrazeno 6635 x
Odpovědět

Zpět na „Croma“